Project Hospital - poradnik do gry
Zrób to lepiej niż NFZ. Poradnik do Project Hospital to zbiór najlepszych porad do tej wyjątkowo złożonej gry strategicznej. Dowiesz się tutaj, jak zarządzać personelem, jakie pomieszczenia są najważniejsze oraz jak dbać o pacjentów i oddziały.
Ostatnia aktualizacja: 5 listopada 2018
Poradnik do gry Project Hospital zawiera informacje pomocne w grze singleplayer, ułatwiające odnalezienie się w świecie przedstawionym. W tym poradniku pokażemy Ci pomocne porady dotyczące gry. Znajdziesz tutaj objaśnienia różnych mechanik i użyteczne porady do Project Hospital. Umożliwi Ci to szybkie i bezbolesne zaznajomienie się z grą. Dowiesz się jak budować szpital i jak skutecznie leczyć swoich pacjentów. Project Hospital to gra strategiczna stworzona przez studio niezależne Oxymoron Games. Twoim zadaniem będzie zarządzanie szpitalem. W grze znajduje się również mechanika własnoręcznego wysyłania na badania oraz ustalania leczenia pacjenta. Od Ciebie będą zależeć takie detale jak projekt budynku, dobór odpowiedniego personelu, wybór towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi można nawiązać współpracę, a także zakres obowiązków i skład oddziałów. Do Ciebie również będzie należeć zajmowanie się krytycznymi przypadkami oraz problemami np. z postawieniem diagnozy pacjenta. Project Hospital posiada setki wiernie odwzorowanych schorzeń wraz z różnymi metodami diagnozowania i leczenia. Gra posiada grafikę dwuwymiarową, całą rozgrywkę obserwujesz z perspektywy izometrycznej. Gra została wydana na platformę PC.
Poradnik do gry Project Hospital zawiera:
- Porady ogólne,
- Opis interfejsu,
- Wymagania sprzętowe,
- Jak zacząć?
- Jak leczyć pacjentów?
- Jak zatrudnić personel?
- Jakie oddziały wybudować?
- Jakie pomieszczenia wybudować?
- Opis karty pacjenta,
- Jak własnoręcznie diagnozować i leczyć?
- Leczenie objawów,
- Jak ustawić nocną zmianę?
- Reputacja i finanse,
- Do czego służy ICU, TC oraz IDU?
- Opis pomieszczeń,
- Towarzystwa ubezpieczeniowe,
- Sterowanie,
- Osiągnięcia.
- Jak zacząć?
- Jak leczyć pacjentów?
- PC - informacje ogólne
- Czy mój PC uruchomi Project Hospital?
- Czy łatwo przejść Project Hospital na 100%?
- Czy w Project Hospital można grać bez dostępu do Internetu?
- Sterowanie w Project Hospital na PC
Jak zacząć?
Najlepiej na samym początku zacząć od samouczka - gra posiada 3 scenariusze, które uczą podstaw rozgrywki. Nauczysz się tam budowania szpitala, zarządzania nim, a także zatrudniania pracowników i własnoręcznego dbania o pacjentów.
Na samym początku wybuduj fundamenty, wejście i zabierz się za budowę swojego pierwszego oddziału np. ratunkowego (Emergency) wraz z przychodnią - możesz w tym celu wykorzystać prefabrykaty, tzn. gotowe pomieszczenia do postawienia. Podczas budowy gra będzie Ci podpowiadać, co powinno się w oddziale znajdować (ekran zarządzania szpitalem - domyślnie F7). Na zdjęciu poniżej, po lewej i po prawej stronie pod napisami Rooms znajdziesz listę pomieszczeń, które możesz wybudować. Zauważ, że z lewej strony są to pokoje ogólne lub pomieszczenia należące do poradni, część z nich jest nieobowiązkowa (np. recepcja). Po prawej stronie znajdziesz pomieszczenia, które musisz wybudować - służą do hospitalizacji pacjentów.
Po prawej i po lewej stronie zdjęcia powyżej znajdziesz również listę pracowników, którzy są potrzebni do pracy w dzień i w nocy. Najeżdżając kursorem np. na doktorów, możesz zobaczyć jaką powinni mieć specjalizację oraz gdzie powinieneś ich umieścić. Przeważnie lekarzy w poradni musisz zatrudniać w gabinetach lekarskich (Office), lekarzy na oddział w dyżurce lekarskiej (On-call room). Oddział będzie sprawnie funkcjonować, kiedy spełnisz wymagania ze wszystkich spisów potrzebnych rzeczy, widocznych na zdjęciu powyżej. Nocną zmianę i dzienną zmianę możesz włączać ikonami nad zegarem.
Obojętnie jaki pierwszy oddział wybudujesz, czy to będzie oddział ratunkowy, ortopedia (Orthopaedy), neurologia (Neurology), kardiologia (Cardiology), koniecznie wybuduj wraz z oddziałem radiologicznym (Radiology) - pomoże Ci w lepszym diagnozowaniu chorób (posiada nie tylko rentgen, ale również urządzenia do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej). Oddział ratunkowy jest dość łatwy na sam początek, nie znajdziesz tam wymagających chorób lub schorzeń wymagających przekierowania do innych oddziałów.
Po wszystkim zacznij przyjmować pacjentów. W widocznym zdjęciu powyżej możesz zmienić parametr Pewności (Certainty), który odpowiada za częstotliwość przeprowadzanych badań i nadgorliwość lekarzy - ustawienie na poziom wysoki pozwoli Ci na lepsze i dłuższe diagnozowanie pacjentów, niestety po pewnym czasie Twoje pomieszczenia do wykonywania dodatkowych badań będą oblegane.
Wybudowanie działającego oddziału odblokuje Ci możliwość zawarcia umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi - będą oni wysyłać pacjentów do Ciebie, a za wypełnianie misji uzyskasz dodatkowe profity w postaci pieniędzy lub karetki.
Jak leczyć pacjentów?
Metody na leczenie pacjentów są dwie - automatyczne i własnoręczne. Przy ustawieniu parametru Pewności na wysokim lekarze będą chcieli sprawdzić kilka razy, czy ich diagnoza jest właściwa. Miej na uwadze jednak to, że większość lekarzy nie będzie leczyć objawowo - to znaczy, że wszelkie symptomy choroby, np. bóle głowy, nudności etc, nie zostaną wyleczone. Oprócz stosowania odpowiedniego leku na ostateczną diagnozę, warto również leczyć symptomy - dzięki temu, zadowolenie pacjentów zwiększy się, a to bezpośrednio zwiększy ocenę Twojego szpitala. Umożliwi Ci to uzyskanie korzystniejszych kontraktów u towarzystw ubezpieczeniowych. Pozostawienie pacjentów lekarzom pozwoli Ci oszczędzić sporo zachodu, czasem mogą się pojawić problemy z diagnozą, gdzie zostaniesz poproszony o interwencję - możesz nadal zostawić to doktorom lub własnoręcznie zlecić badania i zdiagnozować pacjenta.
Własnoręczne diagnozowanie pozwoli Ci na dodatkowe podwyższenie zarobków i uzyskanie lepszej oceny szpitala. Ponadto, masz wtedy pewność, że Twoi pracownicy się nie pomylą - zrobią wszystko co im zlecisz.
PC - informacje ogólne
- Systemy operacyjne: Windows 7 i nowsze,
- Połączenie internetowe w trakcie gry: Niekoniecznie,
- Konieczność aktywacji przez Internet: Tak, przez platformę Steam,
- Kontrolery: Klawiatura i mysz,
- Tryby gry: Tylko singleplayer
- Wersje językowe: Polski, Angielski, Francuski, Niemiecki, Chiński tradycyjny, Hiszpański, Hiszpański latynoamerykański, Czeski, Portugalski brazylijski.
Czy mój PC uruchomi Project Hospital?
Zważając uwagę na fakt, że gra jest dwuwymiarowa i nie jest aż tak bogata w detale oraz zaawansowane animacje, nie powinna sprawiać problemów podczas pierwszego uruchamiania.
Poniżej zostały przedstawione minimalne oraz zalecane wymagania sprzętowe. Zauważ, że gra przy minimalnych wymaganiach sprzętowy wymaga tylko zintegrowanej karty Intel HD 4000 oraz procesora Intel i3.
Minimalne wymagania sprzętowe
- Procesor: Intel i3,
- Pamięć RAM: 4 GB,
- Karta graficzna: Zintegrowany Intel HD 4000,
- Miejsce na dysku: 800 MB.
Zalecane wymagania sprzętowe
- Procesor: Intel i5,
- Pamięć RAM: 4 GB,
- Karta graficzna: Dedykowana z 1 GB VRAM,
- Miejsce na dysku: 800 MB.
Nasz sprzęt
Poradnik został stworzony na wersji PC, o poniższej konfiguracji:
- System operacyjny: Windows 8.1
- Procesor: Intel Core i5 6600k
- Pamięć RAM: 16 GB DDR4 Corsair Vengeance CL16
- Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX1070 WindForce OC 8GB 256bit
Na powyższej konfiguracji gra chodziła bezproblemowo.
Czy łatwo przejść Project Hospital na 100%?
Przejście Project Hospital na 100% nie jest szczególnie trudne. Wszystko sprowadza się do wydawania pieniędzy (lub zbierania), odpowiedniego umieszczenia poszczególnych przedmiotów, dobrego bądź złego traktowania pacjentów i zatrudniania personelu. Możesz również zdobyć osiągnięcie, kiedy 20 razy postawisz złą diagnozę. Ewentualnie problemem może być osiągnięcie Herr Wilhelm Roentgen, gdzie musisz na raz wysłać 30 pacjentów na badania do rentgenem (XRay).
Czy w Project Hospital można grać bez dostępu do Internetu?
Niekoniecznie - gra została wydana na platformie Steam, więc po jej ściągnięciu możesz przejść w tryb offline i cieszyć się grą. Project Hospital to gra dla pojedynczego gracza, więc nie musisz się martwić dostępem do Internetu.
Sterowanie w Project Hospital na PC
Poniżej znajdziesz sterowanie, które ułatwią Ci grę w Project Hospital na PC. Lista znajduje się również w dziale Sterowanie.
Ikona | Opis |
Poruszanie kamerą (działa też dla strzałek) | |
Wybór przedmiotu lub osoby, akcja | |
Poruszanie kamerą, obrót przedmiotu w trybie budowania (lub R) | |
Anulowanie akcji | |
Tryb gry | |
Tryb budowania | |
Tryb zarządzania | |
Menu gry | |
Zmiana prędkości upływu czasu | |
Przybliżenie i oddalenie kamery | |
Widok na piętro wyżej | |
Widok na piętro niżej | |
Pauza |
Autor Poradnika
Arkadiusz Jackowski
Informacje o Project Hospital - poradnik do gry
Ostatnia aktualizacja : 5 listopada 2018
Poradnik zawiera : strony: 19, ilustracje: 96 .
Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.
Popularne strony w Project Hospital - poradnik do gry
- Podstawowe informacje o oddziałach szpitalnych w Project Hospital Project Hospital poradnik, wskazówki.
- Odział ratunkowy / urazowy w Project Hospital Project Hospital poradnik, wskazówki.
- Opis interfejsu w Project Hospital Project Hospital poradnik, wskazówki.
- Porady ogólne do gry Project Hospital Project Hospital poradnik, wskazówki.
- Oddział medycyny wewnętrznej w Project Hospital Project Hospital poradnik, wskazówki.