Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Garena Free Fire - poradnik do gry

Garena Free Fire - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Z jakiego ekwipunku korzystać w Garena Free Fire Garena Free Fire poradnik, tipy

Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2019

Podczas rozgrywki w Garena Free Fire natrafisz na dziesiątki różnorakich przedmiotów, czy to broni i ulepszeń do nich, granatów, medykamentów czy elementów pancerza. Nie wszystkie będziesz w stanie cały czas ze sobą nosić, z uwagi na oczywiste ograniczenia pojemności plecaka. Z jakich przedmiotów warto więc korzystać? To wyjaśniamy w niniejszym rozdziale.

Początek rozgrywki

Przez pierwsze minuty starcia staraj się pozyskać jakąkolwiek broń, by móc się bronić. - Z jakiego ekwipunku korzystać w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Przez pierwsze minuty starcia staraj się pozyskać jakąkolwiek broń, by móc się bronić.

Myśląc o doborze ekwipunku warto rozgraniczyć cały proces na początek rozgrywki, jak i na jego dalszą część. Przez początek rozgrywki rozumieć należy pierwsze minuty od lądowania. W tym czasie nie ma miejsca na wybrzydzanie - trzeba złapać dowolną broń, na jaką się trafi, by móc bronić się przed atakami innych graczy.

Wyposażyć należy się w główną broń, zapas amunicji do niej, plecak, pancerz (Vest) i hełm (Helmet), a także spróbować pozyskać Apteczki (Medkit). Gdy już uda Ci się pozyskać przynajmniej część z tych przedmiotów, warto rozejrzeć się za porządniejszą bronią główną - preferowane są tutaj karabiny szturmowe (Assault Rifle), snajperki i pistolety maszynowe (SMG), które umożliwią Ci skuteczną walkę na większych dystansach, niż pistolet czy strzelba, którą najpewniej udało Ci się zdobyć na początku.

Dalsza część rozgrywki

Najlepszym źródłem wartościowych przedmiotów są zrzuty z zaopatrzeniem. - Z jakiego ekwipunku korzystać w Garena Free Fire - Garena Free Fire - poradnik do gry
Najlepszym źródłem wartościowych przedmiotów są zrzuty z zaopatrzeniem.

Gdy pierwsze wymiany ognia będą za Tobą, na polu walki zostanie mniej graczy, a na mapie pojawi się pierwsza bezpieczna strefa, możesz na poważnie zacząć zastanawiać się nad doborem ekwipunku. Przemieszczając się pomiędzy kolejnymi budynkami, warto szukać spośród następujących przedmiotów:

  1. Dobra broń główna - preferowane są tutaj karabiny szturmowe skuteczne na średnim i dalekim dystansie (AK, M4A1), karabiny snajperskie (SVR, KAR98k, Dragunov, AWM czy VSS) i broń, która lepiej sprawdzi się na bliższym dystansie, jak pistolet maszynowy GROZA czy karabin szturmowy SCAR.
  2. Plecak (Backpack) 2 bądź 3 poziomu - pozwoli on przechowywać większą ilość przedmiotów, w tym amunicji i apteczek.
  3. Kamizelka (Vest) i Hełm (Helmet) wyższych poziomów - w przypadku kamizelki poziom sięga 4-go, a w przypadku hełmu 3-go. Im wyższego poziomu elementy pancerzu uda Ci się pozyskać, tym odporniejsza na ogień wroga będzie postać.
  4. Duża ilość Apteczek (Medkit) - jest to absolutnie konieczne, gdyż w końcowych momentach rozgrywki wrogowie posiadać będą dobrą broń, dzięki której będą w stanie opróżnić Twój pasek zdrowia w ułamku sekundy, przez co regularnie trzeba będzie się leczyć.
  5. Patelnia bądź Katana jako broń do walki wręcz. Nie będziesz z nich najpewniej korzystać w walce, służą one zapewnieniu postaci dodatkowej ochrony - przenoszone na plecach sprawiają, że wrogie pociski będą się od nich odbijać, przez co postać nie będzie otrzymywać obrażeń za trafienia w plecy.
  6. Ulepszenia do broni - najważniejsze są tutaj rozszerzony magazynek, który zwiększa ilość pocisków w magazynku, jak i ulepszona lufa, zwiększająca skuteczny zasięg broni. Warto rozglądnąć się także za tłumikiem.

Część z tych przedmiotów (między innymi Dragunov, AWM czy GROZA) pozyskać można wyłącznie z paczek z zaopatrzeniem, przez co warto ich wypatrywać i próbować pozyskać z nich przedmioty. Każdorazowe podejście do zrzutu z zaopatrzeniem jest szalenie ryzykowne - gdyż mogą go obserwować inni gracze - jednak przedmioty znajdujące się wewnątrz dadzą Ci sporą przewagę nad wrogiem.