Wycinka drzew w Farming Simulator 15 | Ważne informacje Farming Simulator 15 poradnik
Ostatnia aktualizacja: 23 lipca 2019
Możliwość prowadzenie wycinki drzew, a następnie sprzedaży kłód lub przetwarzania ich na wióry jest nowością w Farming Simulator 15. Do dyspozycji gracza został oddany specjalny sprzęt, umożliwiający przeprowadzenie całego procesu. Wycinkę prowadź w małych laskach, znajdziesz ich kilka na obu mapach.
Pierwszym potrzebnym narzędziem będzie oczywiście piła łańcuchowa (kosztuje tylko 1000$). Za jej pomocą możesz ścinać drzewa, a następnie przycinać je na odpowiadającą długość. W grze są dostępne trzy piły- aktywujesz je przyciskami [1], [2], [3]. Po wybraniu spalinówki możesz ją także dowolnie obracać ([J], [N]). Aby ściąć drzewo, piła musi być przechylona. Następnie, gdy podejdziesz wystarczająco blisko, wokół pnia pojawi się niebieski okrąg, pokazujący, gdzie zostanie wykonane cięcie. Teraz wystarczy wybrać odpowiednie miejsce (najlepiej jak najniżej), a następnie włączyć piłę [przytrzymaj LPM]. Po rozpoczęciu cięcia kolor koła otaczającego pień zmieni się na zielonkawy, a piła automatycznie zacznie się przesuwać. Drzewo, które upadnie, potniesz w ten sam sposób na wygodne do transportowania kawałki. Pamiętaj o ucinaniu gałęzi.
Posiadając już nieco gotówki, możesz znacząco przyśpieszyć proces ścinania drzew, kupując specjalną maszynę - Scorpionking (koszt to 317 000$). Ścinanie drzew z jej użyciem trwa tylko chwilę. Na początku musisz podjechać pod wybrany egzemplarz, ustawić ścinarkę w odpowiedniej pozycji oraz ustawić długość cięcia na pożądaną [O]. Następnie włącz ścinarkę [B] i zacznij ciąć [X], a maszyna "złapie" drzewo w wybranym miejscu. Teraz wykonuj kolejne cięcia, aż w końcu całe drzewko zostanie pięknie podzielone na kawałki o wybranej długości (rozmiar kłody możesz zmienić w dowolnym momencie).
Kolejnym, trudniejszym etapem jest załadowanie przygotowanego drewna. Aby tego dokonać, potrzebujesz specjalnej maszyny - FHL 13 AK (w późniejszej fazie pojazd Buffalo, dźwigiem kieruje się analogicznie, z tą różnicą, że można poruszać się pojazdem bez przesiadki). W FHL 13 AK musisz najpierw podjechać ciągnikiem w wybrane miejsce, a następnie przesiąść się do maszyny z tyłu. Najtrudniejszą częścią jest nauczenie się poprawnego sterowania, gdyż w tym jednym narzędziu opcji jest naprawdę sporo. Możesz podnosić i opuszczać cały ładowacz ([N],[J]), oraz poruszać nim w prawo/lewo ([M]/[K]). Dodatkowo, przytrzymując [CTRL] oraz używając klawiszy odpowiadających za poruszanie się dźwigu, przesuniesz lekko całą przyczepę. Dalej - łącząc przycisk [SHIFT] z klawiszami [N] i [J], "zegniesz" jedno z ramion ładowacza (pozwoli to na dokładne ułożenie kłód), a w połączeniu z klawiszami [M], [K] wysuniesz/wsuniesz dodatkową część owego ramienia. Pozostała jeszcze jedna kombinacja - [CTRL] + [SHIFT] z klawiszami [N], [J] obrócą chwytak, natomiast w połączeniu z przyciskami [K] i [M] otworzą lub zamkną go wokół pnia. Jak widać, już teoria jest nieco zagmatwana, a w praktyce będziesz musiał spędzić sporo czasu, by odpowiednio pracować tym narzędziem.
Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie