Expeditions MudRunner: Jak przejeżdżać przez wodę? Expeditions MudRunner poradnik, porady
Różnorodne zbiorniki wodne to jeden z podstawowych utrudnień, na jakie napotkacie w Expeditions A MudRunner Game. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak sobie z nimi radzić.
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2024
Mapy w Expeditions A MudRunner Game skrywają szereg niebezpieczeństw na jakie musicie być gotowi podczas wykonywania misji. Strome podjazdy, wystające i ostre skały czy głębokie przepaście to tylko część z nich. Jedną z bardziej zdradliwych aktywności jest jednak przekraczanie zbiorników wodnych. Chwila nieuwagi lub złe oszacowanie sytuacji może z łatwością zatopić kierowany przez Was pojazd i przedwcześnie zakończyć Waszą wyprawę. Na stronie tej przedstawimy Wam szereg wskazówek, dzięki którym walka z żywiołem stanie się dużo prostsza.
Jak przygotować się do spotkania z wodą?
Przed przystąpieniem do jazdy na podmokłym terenie, warto się do tego przygotować. Po wybraniu samochodu, skierujcie się do sekcji modyfikacji, gdzie przeprowadzimy kilka istotnych zmian, które pomogą Wam walczyć z wodą.
Obowiązkowym elementem wyposażenia samochodu, który może mieć kontakt z głęboką wodą, jest snorkel. Ten specjalistyczny system rur unosi wlot powietrza silnika, przez co znacznie zmniejszamy prawdopodobieństwo zalania silnika. Dostępne w grze snorkele różnią się pod względem wysokości, ale nawet najtańszy model znacząco zwiększy Wasze szanse w terenie.
Równie istotne będzie dobranie odpowiednich opon. Tam gdzie woda, tam najprawdopodobniej i błoto dlatego skierujcie swoją uwagę na ogumienie przystosowane właśnie do jazdy po podmokłym, błotnistym terenie. Zwróćcie uwagę, że do instalacji niektórych zestawów konieczne może być podniesienie zawieszenia.
Poza wspomnianymi, warto również przeglądnąć inne, potencjalne przydatne modyfikacje. Dłuższa i mocniejsza wyciągarka może uratować Was jeżeli utkniecie na środku sporego bajora, a wzmocniony silnik dostarczy Wam mocy do pokonania nieprzyjaznego terenu.
Przed wyruszeniem w drogę zajrzyjcie także na ekran personelu. Wśród dostępnych do wynajęcia specjalistów znajdziecie kilku hydrologów, których specjalne umiejętności pomogą Wam na podmokłym terenie. Możliwość zamontowania kotwicy pod wodą czy ulepszone działanie sonaru może stanowić o porażce lub powodzeniu ekspedycji.
Jak brodzić?
Przed wjechaniem do zbiornika wodnego, koniecznie skorzystajcie z ultradźwiękowego sonaru. To specjalistyczne narzędzie pomoże Wam oszacować głębokość wody w okolicy. Poświećcie nieco czasu na rozejrzenie się po brzegu i wybierzcie jak najwęższe miejsce do przeprawy, z jak najpłytszym dnem. Zwróćcie również uwagę, czy po drugiej stronie zbiornika znajduje się podjazd na tyle łagodny, by móc wyjechać nim na ląd.
W wodzie poruszajcie się zdecydowanie. Jeżeli przekraczacie np. rzekę i napiera na Was prąd wody, ustawcie się do niego pod lekkim kątem. Jeżeli poczujecie się zagubieni, w każdej chwili możecie ponownie włączyć sonar, by rozeznać się w wyglądzie dna i zdecydować o dalszej ścieżce.
Gdy uda Wam się dojechać do brzegu, z wolna zacznijcie wyjeżdżać z akwenu. Tutaj konieczne może okazać się użycie wyciągarki, która znacznie ułatwi Wam proces. Brzegi często usłane są błotnistą breją, więc odpowiednio dobrane opony są w takiej sytuacji niezbędne.