Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Championship Manager 2007 - poradnik do gry

Championship Manager 2007 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ustal instrukcje dla drużyny | Taktyka Championship Manager 2007 poradnik Championship Manager 2007

Ostatnia aktualizacja: 17 października 2019

Bardzo ważne jest to, by przed rozpoczęciem spotkania, poza ustaleniem składu drużyny, zajrzeć do ekranu taktycznego, ustalając instrukcje - dla drużyny lub/i dla poszczególnych zawodników. Zacznijmy może od tych pierwszych. Ich wykaz widzicie na poniższym zrzucie ekranowym. Nie należy ich wykorzystywać wedle własnego widzimisie licząc, że coś to da, lecz po prostu zapoznać się na jakiś czas przed meczem z tym, jaką taktykę, ustawienie, styl gry, etc., prezentuje nasz kolejny przeciwnik i wtedy wydać swoim podopiecznym odpowiednie polecenia.

Instrukcje dla drużyny. - Ustal instrukcje dla drużyny | Taktyka Championship Manager 2007 - Championship Manager 2007 - poradnik do gry
Instrukcje dla drużyny.

Przede wszystkim, w moim odczuciu, najważniejsze są dwie opcje: podania i mentalność, które najlepiej łączyć ze sobą chociaż na liście nie są obok siebie. Warto korzystać na przykład z długich podań, gdy preferujemy nastawienie ofensywne (co prawda krótkie też nie będą jakąś przeszkodą, ale należy wówczas wziąć poprawkę na to, że zawodnicy dłużej mogą rozgrywać akcję, a tak, to dwa, no góra trzy podania, i futbolówka znajdzie się już pod polem karnym przeciwnika). Bezpośrednie podania natomiast pozwalają nam ciągle utrzymywać się przy piłce i tracić ją tylko w naprawdę ekstremalnych sytuacjach, gdyż zawodnicy raczej nie muszą dobiegać do futbolówki, lecz cały czas podają ją od nogi do nogi. Dalej są wślizgi. Tutaj zawsze najlepiej wybrać te neutralne lub łagodne, gdyż nie chcemy chyba kończyć meczu w dziesiątkę (albo nawet i w ósemkę, gdy się naprawdę postaramy), a to właśnie ich siła ma wpływ na to, jak dużo kartek w danym spotkaniu pokaże arbiter.

Jeśli wybraliśmy nastawienie ofensywne, to raczej trudno tu dodać do tego kontratak (aczkolwiek można to zrobić), gdyż ten powinien być przeprowadzany raczej bardzo szybko z linii obronnej do ataku, z pominięciem drugiej linii. Zaś, gdy jesteśmy nastawieni raczej na zmasowane ataki na bramkę przeciwnika to trudno tu próbować rozpocząć akcję spod własnego pola karnego, po nieudanej akcji wroga, gdyż zwykle większość naszych kopaczy znajdować się będzie w obrębie szesnastki drużyny przeciwnej i najzwyczajniej w świecie nie zdąży wrócić pod własną bramkę.

To, w jaki sposób będziemy wykonywać stałe fragmenty gry, również nie zależy od naszych upodobań, aczkolwiek wiele w tej kwestii pomóc nie mogę, gdyż należy wszystko ustalić na podstawie parametrów poszczególnych zawodników naszej drużyny.