AC Valhalla – gameplay. Wszystko o AC Valhalla
Spis treści
AC Valhalla – gameplay
Mapa i lokacje
AC: Valhalla oddaje nam do dyspozycji otwarty świat, na który składa się Norwegia (opuszczamy ją w pierwszej fazie rozgrywki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnym momencie do niej wrócić i sprawdzić, jak się tam sprawy mają), Anglia oraz pewne dodatkowe terytoria. W tej drugiej znajdziemy zarówno duże miasta, czyli Londyn, Winchester i Jórvík (York), jak i szereg mniejszych osad oraz liczne charakterystyczne miejsca i budowle, na czele z Wałem Hadriana oraz Stonehenge.
Świat gry jest na tyle rozległy, że duże odległości po raz kolejny przychodzi nam pokonywać konno lub na pokładzie własnego drakkara. Warto odnotować, że tym razem zabrakło morskich bitew znanych choćby z Odysei. Statek, który mieści dziewięcioosobową załogę (wraz z Eivorem; każdy jej członek posiada unikalne imię oraz osobowość) służy nam bowiem wyłącznie za środek transportu. Co ciekawe, można go do siebie przywołać w każdym momencie, pod warunkiem, że znajdujemy się blisko wody.
Wracając jeszcze na chwilę do kwestii rozmiarów świata gry, warto zauważyć, że niedługo po zapowiedzi Assassin's Creed: Valhalla Malek Teffaha, czyli jeden z pracowników Ubisoftu, przyznał, iż nie jest to największa odsłona cyklu. Jakiś czas później światło dzienne ujrzał kwietniowy wywiad z Julienem Lafarriere, czyli głównym producentem omawianego projektu w Ubisoft Montreal, który z kolei stwierdził, że opisywany tytuł jest nieco większy niż Assassin's Creed: Odyssey. Choć mogłoby się wydawać, że obaj panowie wyraźnie sobie przeczą, istnieje możliwość, że Teffaha nie miał na myśli kwestii rozmiarów mapy (która może okazać się większa niż antyczna Grecja w Odysei), a jedynie sztuczne wypełnienie jej zawartością (co było jednym z zarzutów stawianych Odysei przez wielu graczy).
Walka i skradanie
Ciekawość i cele misji to dobre powody, by eksplorować oddane nam do dyspozycji olbrzymie połacie terenu. Równie ważna jest jednak konieczność zdobywania surowców i poszerzania swojej strefy wpływów, z czym wiążą się działania wojenne. Te ostatnie obejmują zarówno szturmy, czyli potężne bitwy na czele z atakami na duże fortyfikacje, jak i najazdy – mniejsze potyczki, na które udajemy się na pokładzie swojego statku w towarzystwie innych wikingów. Werbowani przez nas wojownicy, którzy towarzyszą nam w trakcie krwawych (pod)bojów, mogą być udostępniani innym graczom w charakterze najemników, zapewniając nam udział w ich łupach.
Zostało jeszcze 68% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie