futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 21 lipca 2021, 11:40

Nowe menu start. Test Windowsa 11, czym się różni od "dziesiątki"?

Spis treści

Nowe menu start

Nowe menu „Start”, ikonki taskbara na środku czy przeprojektowane Widgety to tylko niewielka część dogłębnie przeprojektowanego interfejsu użytkownika, który domyślnie wita nas przyjemnymi dla oka, pastelowymi kolorami. Surowy, minimalistyczny wygląd z cienkim fontem na jednolitym tle odszedł w niebyt. Systemowe okna doczekały się zaokrąglonych narożników, odświeżonych ikon oraz zmienionego układu wielu opcji czy wydzielonych obszarów z opisami, często z dyskretną ramką. Najlepiej widać to choćby w sekcji ustawień systemu. W moim odczuciu nie tylko wygląda to lepiej i ładniej, ale jest też dużo bardziej czytelne, co znacznie ułatwia poruszanie się po danym menu.

Widgety są ładne, ale ich przydatność w tym miejscu jest bardzo subiektywna.

Póki co jednak graficzne ulepszenia obejmują tylko tę zewnętrzną warstwę systemu – opcje, które po kliknięciu czegoś pokazują się jako pierwsze. Wystarczy zajrzeć choćby do ustawień Windows Defendera, by zobaczyć stary interfejs Windowsa 10, a jeśli zagłębimy się dalej, jak choćby w program do partycjonowania napędów, to okaże się, że nadal jest to niezmieniona wersja z „siódemki”, która dostała jedynie domyślne zaokrąglone narożniki. Pamiętajmy jednak, że do premiery wciąż zostało wiele miesięcy i wersja Insider Preview nie jest finalna. Zapewne jeszcze wiele elementów doczeka się odświeżenia – pytanie tylko, ile aplikacji pozostanie niezmienionych?

System w budowie, lupka w gruzach

NASZE INFORMACJE O WINDOWS 11

Chcesz dowiedzieć się więcej o Windowsie 11? Informujemy o nim na bieżąco, a jeśli przegapiłeś, to warto nadrobić najważniejsze informacje:

  1. Aktualizacja Windowsa 7 do 11 będzie możliwa
  2. Masz 10 dni na rezygnację z Windowsa 11
  3. Dla kogo Windows 11 będzie darmowy?

Fakt, że na dzień dzisiejszy nie wszystkie z zapowiadanych nowości znalazły się w udostępnionym buildzie to generalnie główny powód, by na razie nie polecać Wam samodzielnych testów Windowsa 11. Nie ma jeszcze dostępu do aplikacji Google w sklepie Amazona, poza małą próbką z Tik-Tokiem. Nie znajdziemy żadnych bonusów funkcji Direct-Storage, która ma przyspieszyć działanie niektórych gier, nie mogłem też sprawdzić opcji Auto HDR. Dobrym znakiem jest to, że tryb gry nie powoduje ich spowolnienia, ale też nic nie przyspiesza – w aktualnej wersji.

Zostało jeszcze 46% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Planujesz zainstalować Windowsa 11?

Tak i to jak najszybciej
11,5%
Tak, ale poczekam do premiery
18,2%
Tak, kiedyś po premierze
52,6%
Nie
13%
Nie, wolę Linuksa
4,6%
Zobacz inne ankiety