autor: Marcin Skierski
XCOM: Enemy Within - minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe
Studio Firaxis Games przedstawiło wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry XCOM: Enemy Within. W duży dodatek do XCOM: Enemy Unknown komfortowo pograją nawet posiadacze kilkuletnich pecetów.
W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam ujawniono minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry XCOM: Enemy Within. Zgodnie z przewidywaniami, nie różnią się one niemalże niczym od tych obowiązujących w przypadku XCOM: Enemy Unknown.
Jedyne zmiany można zauważyć w kwestii procesora. Modele wymieniane wcześniej w rekomendowanych wymaganiach, teraz znalazły się w minimalnej konfiguracji. W przypadku XCOM: Enemy Within twórcy zalecają posiadanie czterordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 2,4 GHz. Reszta specyfikacji nie zaskakuje, dzięki czemu w XCOM: Enemy Within komfortowo zagrają nawet posiadacze kilkuletnich pecetów.
Minimalne wymagania sprzętowe:
- Procesor: Core 2 Duo 2,4 GHz / Athlon X2 2,7 GHz
- Pamięć operacyjna: 2 GB
- Karta grafiki: GeForce 8600GT, Radeon HD 2600 XT lub lepsza (256 MB pamięci)
- Dysk twardy: 20 GB
- System operacyjny: Windows Vista
Rekomendowane wymagania sprzętowe:
- Procesor: czterordzeniowy 2,4 GHz
- Pamięć operacyjna: 4 GB
- Karta grafiki: seria GeForce 9000, seria Radeon HD 3000 lub lepsza (512 MB pamięci)
- Dysk twardy: 20 GB
- System operacyjny: Windows 7
XCOM: Enemy Within to duży dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown. Co ciekawe, rozszerzenie będzie dostępne w formie oddzielnego produktu tylko na PC. Jedynym sposobem na zagranie w XCOM: Enemy Within przez posiadaczy PlayStation 3 i Xboksa 360 będzie ponowny zakup XCOM: Enemy Unknown, tym razem w wydaniu Commander Edition. Studio Firaxis Games utrzymuje, że dodatek ma tak duże rozmiary, że nie ma możliwości udostępnienia go w formie samodzielnego DLC na konsolach.
XCOM: Enemy Within zadebiutuje 15 listopada bieżącego roku w Europie i trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra ukaże się za sprawą firmy Cenega w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich trzech platformach sprzętowych.