futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 7 września 2021, 12:10

Windows 11 w trybie ciemnym zapewnia odmienne wrażenia słuchowe

Windows 11 będzie posiadał dwa tryby interfejsu – jasny i ciemny. Oprócz zmian wizualnych różnicę pomiędzy nimi zauważymy także w schemacie dźwiękowym.

W SKRÓCIE:
  • Tryb ciemny w Windows 11 to nie tylko mniejsze obciążenie dla oczu, ale także dla uszu.

Windows 11 to nowa inkarnacja popularnych „okienek” Microsoftu. Oprócz wielu nowości – m.in. nowego Menu Start, zaokrąglonych okien i widżetów – znajdziemy w nim rzeczy, które sprawdziły się w poprzedniej wersji systemu. Tak będzie z jasnym i ciemnym trybem interfejsu, choć będą one nieco bardziej rozbudowane. W nowym Windowsie oprócz zmian wizualnych znajdziemy też takie, które odczuje nasz słuch.

Wprowadziliśmy opcje „jasnych i ciemnych" schematów audio, aby osoby słabo widzące lub niewidzące mogły doświadczać motywów interfejsu dźwiękowo. Dźwięki tematyczne zwiększają produktywność, dopasowując się do Twojego stylu pracy poprzez motyw. Dźwięki ciemnego trybu pomogą Ci się skupić, a dźwięki jasnego sprawią, że będziesz zawsze zaangażowany – mówi rzecznik firmy Microsoft.

Włączenie trybu ciemnego sprawi, że dźwięki sygnalizujące zdarzenia w systemie staną się bardziej miękkie, mniej alarmujące i nieco cichsze. Ma za to odpowiadać osobny zestaw plików audio ze zmodyfikowanymi falami dźwiękowymi. Został on umieszczony w wiadomości w serwisie BleepingComputer, więc możecie sami usłyszeć różnicę pomiędzy dźwiękami.

Windows 11 ma być dostępny do pobrania od 5 października 2021 roku. W formie darmowej łatki uzyskają go posiadacze systemów Windows 10 i 7, o ile oczywiście ich komputery spełniają wymagania. System od tej daty będzie też preinstalowany na nowych komputerach.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej