Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2020, 09:51

Zapowiedziano SpellForce 3: Fallen God. Jest trailer i wymagania sprzętowe

Studio Grimlore Games zapowiedziało samodzielne rozszerzenie z trollami do gry SpellForce 3 o podtytule Fallen God. Twórcy ujawnili też zwiastun oraz wymagania sprzętowe nadchodzącego dodatku.

SpellForce 3: Fallen God w skrócie:
  • samodzielne rozszerzenie do SpellForce 3 (2017), mające zadebiutować w 2020 roku;
  • nowa rasa (trolle) z własną mechaniką oraz kampanią fabularną na około 15 godzin (wiele zakończeń);
  • tryb rankingowy jeden na jednego;
  • zaawansowane narzędzia moderskie.

SpellForce 3 ma już ponad dwa lata, ale nic nie wskazuje na to, by twórcy zamierzali zaprzestać rozwoju swojej produkcji. Po zeszłorocznym dodatku Soul Harvest studio Grimlore Games zapowiedziało kolejne duże rozszerzenie o podtytule Fallen God. Ogłoszeniu towarzyszy zwiastun produkcji, prezentujący piękny świat oraz nową grywalną rasę – trolle. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Drugie rozszerzenie zaoferuje atrakcje zarówno dla miłośników samotnej zabawy, jak i starć w trybie wieloosobowym. Fani single player otrzymają nową kampanię fabularną, w ramach której zwiedzimy niewidziany wcześniej, lecz znany fanom kontynent Urgath. Tam wiedzie swój żywot klan trolli, znajdujący się w dramatycznej sytuacji. Dręczone przez kłusowników i wyniszczane przez chorobę, plemię zdaje się zmierzać ku nieuchronnej zagładzie, ku rozpaczy przewodzącego mu Akroga. Dlatego gdy tajemniczy elfi przybysz wskazuje wskrzeszenie upadłego boga jako sposób na uratowanie dogorywającego klanu, młody wódz bez wahania przyjmuje jego propozycję.

Zapowiedziano SpellForce 3: Fallen God. Jest trailer i wymagania sprzętowe - ilustracja #1
Drugi dodatek do SpellForce 3 zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Losy Akroga i jego pobratymców poznamy w ramach nowych misji, mających dać łącznie około 15 godzin zabawy. Historia nie wymaga znajomości wydarzeń opowiedzianych w SpellForce 3 ani też poprzednim rozszerzeniu. Jest to o tyle istotne, że SpellForce 3: Fallen God jest dodatkiem w pełni samodzielnym, a więc nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Co ciekawe, decyzje podejmowane w trakcie misji wpłyną na zdolności bohaterów oraz zakończenie historii. Ta będzie mogła się zwieńczyć na kilka sposobów, co zachęci do ponownego przechodzenia kampanii. Same trolle mają wyróżniać się na tle innych ras za sprawą mechanik podkreślających ich koczowniczy tryb życia.

Niewiele gier stawia trolle w roli głównych bohaterów.

Premiera drugiego dodatku przyniesie ze sobą także ważną nowość w rozgrywkach multiplayer – tryb rankingowy jeden na jednego. Do naszej dyspozycji otrzymamy sześć ras, w tym wprowadzone w Fallen God trolle. Twórcy wprowadzą też zaawansowane narzędzia moderskie, które ułatwią tworzenie własnych map, misji etc. To wszystko wraz z nową ścieżką dźwiękową otrzymamy po premierze rozszerzenia. SpellForce 3: Fallen God zadebiutuje jeszcze w tym roku na Steamie w polskiej wersji językowej (napisy). Platforma Valve zdradza też wymagania sprzętowe produkcji – możecie je sprawdzić poniżej.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i5 3570 / AMD FX-6350 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 660 / AMD Radeon 7850 lub lepsza (2GB VRAM)
  • Miejsce na dysku twardym: 15 GB dostępnej przestrzeni
  • Inne: DirectX 11

Zalecane wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 10 (64-bitowy)
  • Procesor: Intel Core i7 4790 / AMD FX-8350 lub lepszy
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta grafiki: Nvidia GTX 970 / AMD Radeon R9 290 lub lepsza (4GB VRAM)
  • Miejsce na dysku twardym: 15 GB dostępnej przestrzeni
  • Inne: DirectX 11

SpellForce 3 wciąż zachwyca grafiką.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej