The Paris Dossier – premiera szpiegowskiego thrillera w klimatach noir
W urządzania mobilne z systemami iOS i Android trafiła gra The Paris Dossier, czyli szpiegowska przygodówka, której akcja toczy się w 1940 roku w Paryżu. Produkcję można przetestować za darmo.
Mamy dobre wieści dla fanów szpiegowskich thrillerów. Studio Lexica Games właśnie wypuściło mobilną przygodówkę The Paris Dossier, której akcja toczy się w czasach II wojny światowej, w okupowanym przez wojska niemieckie Paryżu.
Gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Produkcja oparta została na modelu darmowym z mikropłatnościami, nie kupujemy jednak żadnych ułatwień. Zamiast tego bez opłat pobieramy coś, co w praktyce jest wersją demonstracyjną, oferującą pierwszy rozdział historii, a pozostałą część kampanii odblokowujemy za pomocą jednorazowej opłaty.
Akcja gry toczy się w Paryżu w roku 1940. Wcielamy się w brytyjskiego szpiega znanego jako Artemis, który zostaje wysłany do stolicy Francji z misją odkrycia tożsamości współpracującego z okupantami zdrajcy. Nasza wiedza ogranicza się do informacji, że znajduje się on wysoko w strukturach ruchu oporu i tym samym jego działalność stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy chcą walczyć z III Rzeszą. Cenne wskazówki może posiadać lokalny informator, ale kilka dni temu przepadł bez śladu. Naszym zadaniem jest więc zinfiltrowanie Paryża, uniknięcie wykrycia przez Niemców, nawiązanie kontaktu z ruchem oporu, odnalezienie zaginionego informatora i zdobycie wskazówek oraz poszlak, które ostatecznie doprowadzą do odkrycia tożsamości zdrajcy.
The Paris Dossier to klasyczna przygodówka, wzorowana na pecetowych przedstawicielach tego gatunku. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a poruszanie odbywa się w sposób skokowy. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki są stosunkowo trudne, ale mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać z rozbudowanego systemu podpowiedzi.
Tworząc oprawę wizualną autorzy postawili na czarnobiałą grafikę, w dużej części opartą a mocno przerobionych zdjęciach. W połączeniu z historyczną muzyką daje to kombinację, która skutecznie odtwarza atmosferę tamtych lat.