Skradanka City Run London zadebiutowała w App Store
Do dystrybucji w usłudze App Store trafiła śliczna skradanka City Run London. Obecnie gra dostępna jest tylko na system iOS, ale wkrótce trafi także na Androida, a później zawita na pecety i konsole.
Studio City Quests postanowiło umilić graczom mobilnym końcówkę roku wypuszczając City Run London, czyli śliczną skradankę, której akcja toczy się w XVI-wiecznym Londynie.
Gra dostępna jest obecnie wyłącznie na urządzenia mobilne z systemem iOS w cenie ok. 4 złotych. Wkrótce ukaże się jednak także wersja na Androida, a w dalszych planach są wydania na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i PlayStation Vita.
Akcja gry toczy się w XVI wieku, na terenie Londynu. Gracze wcielają się agentkę sprzymierzoną z zakonem Dominikanów. Jej imię brzmi Willa, ale miejski półświatek nadał jej pseudonim Moth (czyli Ćma), z powodu wyjątkowego talentu do cichego wykonywania niebezpiecznych zadań. Cała kampania toczy się w trakcie jednej nocy. Szpiedzy królewscy odkryli tożsamość bohaterki i wydali na nią wyrok śmierci, a kilkoro z jej sojuszników zostało aresztowanych i uwięzionych w twierdzy Tower. Naszym zadaniem jest uwolnienie ich przed wschodem słońca.
City Run London podąża klasycznymi ścieżkami skradanek. Kierowana przez nas bohaterka jest praktycznie bezbronna w bezpośrednich starciach i zbrojne konfrontacje niechybnie kończą się jej śmiercią. Aby przeżyć musimy więc unikać wykrycia, przekradając się za plecami strażników, chowając się w cieniu oraz pilnując, aby nasze działania nie wywołały hałasu.
W unikaniu wykrycia pomaga interfejs, który wyraźnie pokazuje zasięg wzroku wszystkich postaci niezależnych. Poza wyzwaniami zręcznościowymi pojawiają się także urozmaicające zabawę zagadki logiczne. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano opcjonalny system podpowiedzi, zapewniające wskazówki ułatwiające pokonanie napotykanych łamigłówek.
Mocną stroną City Run London jest jakość wykonania. Autorzy postawili na w pełni trójwymiarową grafikę, którą jednocześnie opracowano w mocno komiksowej stylistyce, a fabuła prezentowana jest w formie animowanych scenek przerywnikowych. Ciekawie prezentuje się także ścieżka dźwiękowa, zainspirowana kościelnymi chórami.