Ruszyła przeglądarkowa strategia Kingsbridge
Studio Wooga uruchomiło na serwisie Facebook przeglądarkową strategię fantasy Kingsbridge, która pozwala zagrać obiema stronami typowych bitew z gier typu tower defense.
Na serwisie Facebook wystartowała przeglądarkowa strategia Kingsbridge. Należy ona do gatunku tower defense, ale pozwala zagrać w niego z perspektywy obu stron konfliktu. Możemy zatem zarówno pokierować stroną atakującą, jak i siłami próbującymi obronić się przed inwazją.
Akcja gry toczy się w typowej krainie fantasy, pełnej magii, rycerzy i potężnych potworów. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy . Pierwszym z nich jest rozbudowa królestwa. Zaczynamy na niewielkim terytorium, otoczonym wieloma niezagospodarowanymi włościami. Zadaniem gracza jest przeobrażenie tej małej wioski w prawdziwe mocarstwo. W tym celu m.in. naprawia porzucone budynki i stawia nowe, gromadzi surowce, zakłada farmy potrzebne do wyżywienia mieszkańców i generalnie dba o zaspokajanie potrzeb poddanych.
Jednocześnie cały czas musimy pamiętać o nadciągającej nieuchronnie inwazji. Wymusza to przygotowania do jej odparcia. W ich ramach wznosimy budynki wojskowe, gdzie szkolimy własną armię oraz oczywiście konstruujemy wieżyczki strażnicze. Co pewien czas zostajemy zaatakowani przez siły wroga, które testują przygotowane przez nas struktury obronne. Możemy również zostać stroną atakującą. Ten tryb pozwala zarówno zmierzyć się z siłami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i wypowiedzieć wojnę innemu graczowi. Kingsbride oferuje również bogaty wybór zadań i mini-kampanii, których ukończenie daje nam dodatkowe terytoria i zapewnia dostęp do nowych technologii oraz jednostek.
Jak większość produkcji facebookowych, Kingsbridge oparte jest na modelu darmowym z mikropłatnościami. Autorzy nie doją jednak za bardzo gracza. Wszystkie surowce potrzebne do ukończenia zadań da się zdobyć samą rozgrywką. Pojawia się typowy dla strategii przeglądarkowych pasek energii na wykonanie zadań, ale odnawia on się stosunkowo szybko i nie pojawiają się sytuacje, w których darmowi gracze muszą odejść od komputera na godzinę, aby móc potem kontynuować zabawę.