Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2024, 09:01

Rodziny na Steam to nowa, łatwa metoda udostępniania gier. Funkcja jest już dostępna w pełnej wersji

Valve zakończyło testy Rodzin na Steam. Od teraz wszyscy użytkownicy mogą tworzyć familijne grupy, by dzielić się posiadanymi grami.

Źródło fot. Portal 2 / Valve Corporation.
i

Nowa, familijna funkcja Steama jest już dostępna dla wszystkich użytkowników platformy. Po prawie półrocznych testach Valve poinformowało o wyjściu Rodzin na Steam z bety.

Firma udostępniła też filmik, wyjaśniający działanie tej nowości. Materiał możecie obejrzeć poniżej z polskimi napisami.

Rodziny na Steam to grupy, do których można zaprosić maksymalnie 5 osób (na razie; Valve nie wyklucza modyfikacji tych ograniczeń). W ramach tej funkcji członkowie zyskują dostęp do wszystkich gier posiadanych przez poszczególnych użytkowników (chyba że producenci danych tytułów zablokują taką opcję). Osiągnięcia i pliki zapisanych stanów gry nie są współdzielone.

Co ważne, nie znaczy to, że jedna kopia gry pozwala na jednoczesną zabawę całej rodzinie. Jeśli dany członek grupy gra w którąś produkcję, to jest ona niedostępna dla pozostałych użytkowników, chyba że któryś z nich posiada drugą kopię.

Rodziny na Steam uwzględniają także opcje kontroli rodzicielskiej. Te pozwalają ustawić, w co i kiedy mogą grać młodsi członkowie grupy, jak również ograniczyć dostęp do sklepu Steama. Dzieci mogą też prosić dorosłych o zakup gry lub wydłużenie czasu rozgrywki, a w przypadku utraty hasła uzyskają pomoc.

Więcej informacji na temat Rodzin na Steam znajdziecie we wpisie opublikowanym przez Valve na Steamie oraz w naszej wiadomości z marca.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej