Pecetowa aplikacja Twitch ukaże się 16 marca
Serwis Twitch poinformował, że 16 marca ukaże się wersja beta dedykowanej aplikacji przeznaczonej na pecety. Ma ona zaoferować wszystkie znane fanom opcje w wygodniejszym wydaniu.
Popularny serwis streamingowy Twitch wkrótce doczeka się dedykowanej aplikacji na pecety. Na urządzeniach mobilnych analogiczna apka jest dostępna od dawna, ale na PC do tej pory musieliśmy polegać na przeglądarkach lub próbować szczęścia z nieoficjalnymi alternatywami, które nie zawsze działają prawidłowo.
Pecetowa aplikacja Twitch zaoferuje w pełni konfigurowalne pokoje tekstowe i głosowe. Każdy będzie mógł podłączyć swój kanał do serwera, a społeczność otrzyma możliwość oglądania i czatowania bezpośrednio z aplikacji.
Autorzy obiecują szybką synchronizację i łatwy w obsłudze interfejs, który sprawi, że mniej czasu spędzimy na organizowaniu komunikacji, a więcej na graniu i rozmowach. Gracze będą także mogli z poziomu aplikacji instalować dodatki i nakładki do gier po to aby np. zarządzać rozmowami głosowymi i video bez konieczności „alt-tabowania”. Ponadto w przyszłości ma zostać dodane przechowywanie danych w chmurze, co ułatwi używanie tych samych ustawień na wielu komputerach.
Jak to wszystko będzie sprawdzało się w akcji przekonamy się już wkrótce, gdyż premiera wersji beta aplikacji zaplanowana została na 16 marca.
Jeśli powyższy screen przypomina Wam klienta Curse, to nie dzieje się tak bez powodu. Twitch kupił bowiem autorów tego programu w zeszłym roku i na pewno biorą oni teraz udział w tworzeniu pecetowej aplikacji tego serwisu.
Warto przypomnieć, że to nie jedyna nadchodząca nowość. Pod koniec lutego pisaliśmy o ujawnieniu inicjatywy Twitch Games Commerce. W jej ramach serwis będzie sprzedawał gry, a streamerzy, przez których kanał dokonany zostanie zakup, otrzymają 5% zysku (25% trafi do Twitcha, a pozostałe 70% do twórców gry).
Obecnie serwis jest niekwestionowanym liderem wśród platform dla streamerów. W 2016 roku użytkownicy strony obejrzeli łącznie 292 miliardy minut transmisji na żywo z ponad 2,2 miliona unikalnych kanałów, a co miesiąc z serwisu korzysta ponad sto milionów osób. Mimo to twórcy zdają sobie sprawę, że nie mogą osiadać na laurach, jeśli chcą zachować pozycję na rynku. Trudno nie odnieść wrażenia, że aplikacja przynajmniej częściowo została pomyślana jako konkurent dla rosnącego w szybkim tempie programu Discord, który w tym roku ma dodać opcję streamingu i czatu wideo.