Najlepsze przeglądarkowe gry sierpnia
Prezentujemy przegląd najlepszych komercyjnych gier przeglądarkowych, jakie wydane zostały w sierpniu tego roku. Omawiamy m.in. strategie Thunder Run: War of Clans, Polycraft i March of War, karciankę Governor of Poker: Texas Tycoon oraz przygodówkę Murder in Provence.
W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy bardziej tradycyjnych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na nowy cykl. W piątej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery sierpnia.
Thunder Run: War of Clans
Thunder Run: War of Clans to ciekawa wariacja na temat mobilnego przeboju Clash of Clans. Tak jak w pierwowzorze naszym zadaniem jest zarządzanie miasteczkiem, rozwój gospodarki oraz budowanie struktur obronnych w oczekiwaniu na nieuchronne ataki sił przeciwników. Możemy również wyszkolić własną armię i wykorzystać ją zarówno do odparcia agresorów, jak i do samodzielnego udania się na podbój terenów innych graczy. W przeciwieństwie jednak do Clash of Clans, w Thunder Run: War of Clans akcja osadzona została w czasach współczesnych. W starciach biorą więc udział m.in. żołnierze piechoty, snajperzy, helikoptery i czołgi. Nadaje to rozgrywce świeżości i czyni z tego tytułu jedną najlepszych przeglądarkowych gier tego typu.
Thunder Run: War of Clans-zagraj
Kitchen Scramble
Bardziej pacyfistyczną tematykę oferuje Kitchen Scramble. W grze wcielamy się w dziewczynę zaczynającą swoją karierę jako kucharka we własnej budce z jedzeniem. Naszą ambicją jest dostarczanie klientom świeżych i zdrowych potraw, co czyni osiągnięcie sukcesu finansowego trudnym, gdyż konkurencja stawia na tanie i niezdrowe produkty pełne chemii. Rozgrywka łączy elementy zręcznościówki i gry logicznej. Przed kasą ustawiają się klienci, z których każdy ma inne zamówienie. Trzeba je tak przyrządzać, aby kolejka nie stała się zbyt długa. Wymaga to zarówno dobrego refleksu, jak i sporego talentu do planowania posunięć na kilka ruchów naprzód.
Murder in Provence
Gatunek przygodówek typu hidden-object rośnie w siłę na rynku gier przeglądarkowych. Najnowszym przykładem tego trendu jest Murder in Provence. Gra opowiada o losach młodej kobiety, która przybywa do francuskiej Prowansji w poszukiwaniu zaginionej siostry. Rozgrywka nie odbiega od standardów tego gatunku. Zajmujemy się więc głównie odszukiwaniem na ekranie przedmiotów wskazanych na liście. Co pewien czas pojawiają się również innego rodzaju łamigłówki, takie jak wyzwania polegające na przesuwaniu połączonych ze sobą klocków. Autorzy nie silili się na oryginalność, ale zaoferowali ciekawe zagadki i sporo darmowej zawartości, więc fani tego typu produkcji mile spędzą przy tym tytule kilka godzin.
Polycraft
Polycraft to z kolei rozbudowana strategia tower defense, która bardziej przypomina tradycyjne produkcje pecetowe niż tytuły przeglądarkowe. Naszym zadaniem jest przede wszystkim rozbudowa bazy i przygotowanie jej na ataki wrogów. W tym celu gromadzimy surowce, stawiamy mury i konstruujemy wieżyczki strażnicze. Nic nie jest tutaj zautomatyzowane, więc osobiście musimy dowodzić budowniczymi oraz wojskami. Pomiędzy kolejnym falami nieprzyjaciół możemy udać się eksplorować mapę w poszukiwaniu dodatkowych zadań i surowców. Polycraft nie należy do tytułów łatwych. Poziom trudności jest wysoki i na każde zwycięstwo trzeba solidnie zapracować. Do tego gra jest świetnie wykonana, oferując w pełni trójwymiarową grafikę utrzymaną w mocno abstrakcyjnym, choć jednocześnie bardzo atrakcyjnym stylu.
Governor of Poker: Texas Tycoon
Governor of Poker: Texas Tycoon to sieciowa karcianka osadzona w realiach Dzikiego Zachodu. Gracze rywalizują w niej w meczach pokera chcąc zostać tytułowym gubernatorem. Rozgrywka pozostaje wierna zasadom tej dyscypliny, ale osadzenie akcji w klimacie westernów nadaje całej zabawie intrygującej świeżości i sprawia, że produkcja pozytywnie wyróżnia się na tle licznych konkurentów. Dodatkową atrakcją jest moduł strategiczny, w ramach którego za pieniądze wygrane w partyjkach możemy rozbudowywać własne ranczo.
Governor of Poker: Texas Tycoon -zagraj
March of War
Przedostatnią pozycją, którą chcemy Wam polecić jest March of War. Akcja osadzona toczy się alternatywnej dieselpunkowej wizji lat 40-tych ubiegłego wieku, w której technologia osiągnęła poziom postulowany przez ówczesne powieści fantastyczne. Gracze biorą udział w globalnym konflikcie, podczas którego wykorzystywane są nie tylko czołgi, ale również prymitywne helikoptery i mechy. Wirtualna wojna ma tutaj postać dopracowanej taktycznej turówki z rozbudowaną warstwą fabularną. March of War to prawdziwa perełka wśród gier przeglądarkowych, znacząco przebijające poziomem skomplikowania większość konkurencji i jeśli macie ochotę na coś bardzie j ambitnego to koniecznie ją wypróbujcie.
Fish Always Online
Fish Always Online to społecznościowe RPG traktujące o wędkarstwie. Gracz wciela się w miłośnika tego sportu, który podróżuje po świecie szukając najbardziej atrakcyjnych łowisk, polując na rzadkie okazy, bawiąc się w mini gierki i rywalizując z innymi użytkownikami. Wszystko to wykonane zostało w stylu 32-bitowego konsolowego RPG. Autorzy podeszli do tematyki w sposób swobodny i zaoferowali produkcję mocno humorystyczną, która nie zawraca sobie zbytnio głowy realizmem. Dzięki temu dobrze bawić się mogą nie tylko wędkarze.