Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2015, 11:00

Magia i Miecz z darmowym weekendem na Steamie

W sklepie Steam rusza darmowy weekend z Talisman: Digital Edition, pozwalający na bezpłatne testowanie pełnej wersji gry aż do niedzieli.

W ten weekend gracze mogą za darmo zapoznać się z kultową planszówką w wersji cyfrowej. - Talisman: Digital Edition z darmowym weekendem na Steamie - wiadomość - 2015-04-03
W ten weekend gracze mogą za darmo zapoznać się z kultową planszówką w wersji cyfrowej.

Dobra wiadomość dla miłośników adaptacji gier planszowych – w sklepie Steam ruszył darmowy weekend z Talisman: Digital Edition, czyli wydaną w 2014 roku komputerową edycją kultowego Talismanu (znanego w Polsce jako Magia i Miecz). Do godziny 22:00 w niedzielę gracze mogą bezpłatnie korzystać z podstawowej wersji, a do 13 kwietnia obowiązywać będzie obniżona cena 4,19 euro (ok. 17 złotych). Co prawda oferta nie obejmuje dotychczasowych DLC, opartych na dodatkach do czwartej edycji Magii i Miecza (The Dungeon, The Reaper, The Highland oraz The Frostmarch), jednak gra pozwala na dzielenie dodatków między graczami w trakcie rozgrywki sieciowej, co daje możliwość poznania m.in. nowych questów i kart bez konieczności ich zakupu.

Talisman: Digital Edition z darmowym weekendem na Steamie - ilustracja #2Wydany w 1983 roku Talisman to jedna z wielu gier stworzonych przez firmę Games Workshop (twórcy m.in. systemy bitewnego Warhammer). W Polsce została wydana przez wydawnictwo Sfera (obecnie Galakta) pod nazwą Magia i Miecz, i charakteryzowała się unikatową oprawą graficzną autorstwa Grzegorza W. Komorowskiego, powszechnie uważaną za znacznie lepszą od oryginału. Ostatnia, czwarta edycja ukazała się   2008 roku pod tytułem Talisman: Magia i Miecz i doczekała się 12 dodatków.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej