filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2024, 09:15

autor: Pamela Jakiel

Godzilla i Kong pobili Diunę 2. Najnowsza część MonsterVerse zaliczyła lepszy weekend otwarcia niż film Denisa Villeneuve’a

Film Godzilla i Kong: Nowe imperium pokonał Diunę: Część drugą, jeśli chodzi o wynik box office w weekend otwarcia. Widowisko Adama Wingarda jest najbardziej kasową premierą 2024 roku.

Źródło fot. Godzilla i Kong: Nowe imperium, Adam Wingard, Legendary, 2024
i

Godzilla x Kong: Nowe imperium weszła na wielkie ekrany i mimo mieszanych recenzji podbija światowe kina. Piąta odsłona MonsterVerse może pochwalić się rewelacyjnym weekendem otwarcia. Przez trzy dni od premiery widowisko Adama Wingarda zarobiło na świecie 194 mln dolarów. Tym samym nowa Godzilla pokonała Diunę: Część drugą, która w pierwszy weekend przyniosła twórcom 178 mln dolarów.

Dzieło Denisa Villeneuve’a kosztowało 190 mln i zwróciło się po kilku dniach wyświetlania w kinach. Także i pod tym względem widowisko Godzilla i Kong: Nowe imperium okazało się lepsze. Budżet najnowszego filmu należącego do MonsterVerse wyniósł 135 mln dolarów, a więc produkcja Adama Wingarda zarobiła na siebie już podczas pierwszego weekendu obecności na ekranach.

Z wynikiem 194 mln dolarów Godzilla i Kong: Nowe imperium jest filmem, który zaliczył najbardziej kasową premierę w 2024 roku. Co ciekawe, jest to najtańsze widowisko wchodzące w skład MonsterVerse. Dzięki piątej produkcji wspominana seria łącznie zarobiła już na świecie dwa miliardy dolarów.

Przypomnijmy, że w nowym filmie Adama Wingarda Kong i Godzilla muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu, które kryje się w naszym świecie i zagraża istnieniu zarówno potworów, jak i ludzi. Widowisko Godzilla i Kong: Nowe imperium możecie obejrzeć w kinach.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka działu filmowego Gry-Online od kwietnia 2023 roku. Absolwentka filmoznawstwa i MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miłośniczka dzieł Romana Polańskiego, Terrence’a Malicka i Alfreda Hitchcocka. Woli gnozę od grozy, dramaty od komedii, Junga od Freuda. Tęskni za elegancją kina klasycznego i wciąż wraca do Bulwaru Zachodzącego Słońca. W muzeach tropi obrazy symbolistów, a świat przemierza gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej