Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2005, 14:50

E3 2005 w liczbach

Już niedługo, bo w połowie maja bieżącego roku odbędą się największe targi gier - Electronic Entertainment Expo (E3). W tym roku wydają się być one jeszcze bardziej atrakcyjne i istotne, ponieważ to właśnie na nich mają zostać po raz pierwszy pokazane konsole nowej generacji, tj. Xbox360, PS3 oraz prawdopodobnie Nintendo Revolution. Ponadto, jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzanej wśród wystawców, na targach pokazana zostanie także ogromna liczna nowych produktów.

Już niedługo, bo w połowie maja bieżącego roku odbędą się największe targi gier - Electronic Entertainment Expo (E3). W tym roku wydają się być one jeszcze bardziej atrakcyjne i istotne, ponieważ to właśnie na nich mają zostać po raz pierwszy pokazane konsole nowej generacji, tj. Xbox360, PS3 oraz prawdopodobnie Nintendo Revolution. Ponadto, jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzanej wśród wystawców, na targach pokazana zostanie także ogromna liczba nowych produktów.

Warto zaznaczyć, iż powierzchnia wystawowa, tj. 540 tys. stóp kwadratowych (około 50 tys. metrów kwadratowych) została już całkowicie wykupiona przez ponad 400 firm. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez organizatora imprezy, Entertainment Software Association (ESA), na E3 2005 po raz pierwszy zadebiutuje ponad 1000 gier i produktów z nimi związanych. Zaś łączna ilość prezentowanych wyrobów przekracza liczbę 5000. Co się zaś tyczy gatunków gier, jakie zobaczymy, to ankieta pokazała, iż:

  • 19% wszystkich pokazanych stanowić będą przygodowe gry akcji,
  • 13% gry cRPG,
  • 11% gry sportowe, wyścigowe i rajdowe,
  • 6% gry familijne i dla dzieci,
  • 5% gry strategiczne,
  • 4% gry symulacyjne,
  • 3% gry edukacyjne,
  • 3% gry zręcznościowe,
  • 4% inne typy gier.

Dodam także, że w tym roku na E3 pojawią się przedstawiciele naszego serwisu, możecie więc liczyć na informacje na temat prezentowanych gier z pierwszej ręki.

Przemysław Bartula

Przemysław Bartula

W 2000 roku dołączył do ekipy tworzącej serwis GRYOnline.pl i realizuje się w nim po dziś dzień. Zaczął od napisania kilku recenzji, a potem płynnie poszły newsy, wpisy encyklopedyczne i cała masa innych aktywności. Na przestrzeni 20 lat uczestniczył w tworzeniu niemal wszystkich działów i projektów firmy; przez lata piastował stanowisko szefa encyklopedii gier i szefa newsroomu, a ostatecznie trafił do zarządu firmy GRY-OnLine S.A. Obecnie jest dużo bardziej zaangażowany w aktywności zarządcze aniżeli redaktorskie. Posiada dyplom technika elektrotechnika i inżyniera budownictwa wodnego.

więcej