Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 09:40

autor: Adrian Werner

Dungeon Siege III zadebiutował w naszym kraju

Nadszedł wreszcie dzień wyczekiwany przez fanów cyklu Dungeon Siege. Sześć lat po premierze części drugiej, na rodzime półki sklepowe trafiła bowiem wreszcie trzecia odsłona serii.

Nadszedł wreszcie dzień wyczekiwany przez fanów cyklu Dungeon Siege. Sześć lat po premierze części drugiej, na rodzime półki sklepowe trafiła bowiem trzecia odsłona serii.

Dungeon Siege III zadebiutował w naszym kraju - ilustracja #1

W naszym kraju Dungeon Siege III wydany został przez firmę Cenega Poland w wersji spolonizowanej kinowo, czyli z polskimi napisami i angielskimi głosami, choć dotyczy to jedynie edycji komputerowej. Konsolowe nie posiadają opcji umożliwiającej cieszenie się rodzimym językiem. Gra sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 129,90 złotych za wydanie pecetowe i 229,90 złotych za wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, choć tradycyjnie nie ma problemów z nabyciem tej produkcji za niższą cenę, na przykład w Sklepie Gry-Online.

Dungeon Siege III to trzecia część popularnego cyklu gier roleplaying. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich odsłon, za produkcję odpowiadało tym razem studio Obsidian Entertainment, które zastąpiło w tej roli zespół Gas Powered Games. Akcja toczy się w królestwie Ehb. Gracze wcielają się w członka Dziesiątego Legionu, czyli organizacji stojącej na straży państwa. Niestety, w momencie rozpoczęcia fabuły sojusz pomiędzy lokalnymi potęgami chyli się ku upadkowi i to na nasze barki spadnie obowiązek zapobieżenia całkowitemu rozpadowi Ehb. Gra oferuje zarówno kampanię pojedynczego gracza, jak tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Zainteresowanych odsyłamy do poświęconych Dungeon Siege III materiałów opublikowanych na naszym serwisie.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej