Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 września 2012, 09:35

autor: Adrian Werner

Darmowe Perełki - 16 września 2012 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet ana najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 10 do 16 września 2012 do roku.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Po ponad roku prowadzenia tego przeglądu lista poprzednich odcinków rozrosła się tak bardzo, że postanowiliśmy dla niej zrobić oddzielną wiadomość. Jeśli więc chcecie przeczytać starsze odsłony tej serii, to zachęcamy do odwiedzenia poniższego linka:

QBEH

Przegląd zaczynamy od Qbeh, czyli pierwszoosbowej gry logicznej, którą możecie pobrać za pośrednictwem serwisu Desura. Całość można w dużym uproszczeniu opisać jako mieszankę Portala i Minecrafta. Naszym zadaniem jest przedostanie się na drugi koniec kilku abstrakcyjnych poziomów. W tym celu wykorzystujemy moc materializacji w wirtualnym świecie kilku cegiełek. Gra jest dosyć krótka, ale zagadki są pomysłowe, a ich rozwiązywanie daje sporo satysfakcji. Ponadto, mimo prostoty oprawy graficznej potrafi zauroczyć, a do tego dochodzi świetna oprawa dźwiękowa.

SWOOOORDS!

Natomiast SWOOOORDS! Colon Lords of the Sword to inspirowana klasycznym Gauntlet miodna zręcznościówka fantasy, w której czyścimy lochy z potworów. Podziemia są generowane losowo, a poziom trudności okazuje się bardzo wysoki. Mimo to gra nie zniechęca, gdyż wybijanie przeciwników daje masę frajdy. Wersja przeglądarkowa jest przeznaczona dla pojedynczego gracza. Udostępniono również edycję z plikiem instalacyjnym i ta pozwala na zabawę w trybie kooperacyjnym dla czterech osób, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia rozgrywkę.

MEGA POPOIDZ

Z kolei Mega Popoidz to staroszkolne strzelanka, w której musimy wytrzymać jak najdłużej na arenie. To propozycja dla ludzi lubiących prawdziwe wyzwania, gdyż poziom trudności jest niesamowicie wysoki, a gracz dysponuje tylko jednym życiem. Grze dodatkowego uroku daje lekko psychodeliczna wektorowa oprawa graficzna.

KINGDOM OF LIARS

Fanów przygodówek zainteresować powinno Kingdom of Liars. Wcielamy się w detektywa badającego serię tajemniczych przestępstw, a całość toczy się w ciekawie przemyślanym świecie fantasy. Taka kombinacja trafia się rzadko, a tutaj została świetnie zrealizowana. Szkoda tylko, że gra jest w sumie dosyć krótka. Na szczęście to dopiero pierwszy odcinek dłuższej serii.

ALONE IN THE NIGHT

Alone in the night to natomiast przepiękna eksploracyjna platformówka. Kierujemy niedźwiedziem polarnym próbującym zgromadzić fragmenty zorzy polarnej, które spadły na ziemię. Gra ma niesamowitą refleksyjną atmosferę, którą dodatkowo wzmacniają efekty dźwiękowe (w tym wycie wiatru) i intrygująca muzyka.

CUBOID

Przegląd zakończymy grą Cuboid. To inspirowana serią Populous strategia, w której wcielamy się w bóstwo opiekujące się światem zamieszkanym przez kilka agresywnych gatunków kostek. Wszystkie one konkurują ze sobą o jedzenie i terytorium. Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy rozwiną się tak bardzo, że zaczną wkraczać na strefę wpływów innego gatunku, co wywołuje abstrakcyjną, ale jednocześnie przepiękną wojnę.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej