Crusader Kings II: Rajas of India szóstym dodatkiem do strategii studia Paradox Interactive
Studio Paradox Interactive zapowiedziało Crusader Kings II: Rajas of India, czyli dodatek do popularnej strategii z 2012 roku, który rozszerzy rozgrywkę na tereny Indii oraz pozwoli na wcielenie się w jednego z tamtejszych władców.
Kilka dni temu studio Paradox Interactive poinformowało, że pracuje nad Crusader Kings II: Rajas of India, czyli szóstym dużym rozszerzeniem do popularnej średniowiecznej strategii. Wtedy jednak poskąpiono konkretów i dopiero teraz twórcy oficjalnie ujawnili ten projekt oraz udostępnili pierwsze materiały graficzne. Wyłania się z nich obraz najbardziej ambitnego dodatku, jaki powstał z myślą o wydanej w 2012 roku produkcji. Zgodnie z tytułem, największą atrakcją będzie umożliwienie rozgrywki na terenach Indii, jak również wschodniej Persji - ich obszar ma być dwukrotnie większy niż mapa z pierwowzoru. Na razie twórcy nie są gotowi podać konkretnej daty premiery i ograniczyli się do stwierdzenia, że nastąpi ona wiosną tego roku.
Dzięki Crusader Kings II: Rajas of India kierowani przez graczy europejscy władcy będą mogli rozszerzyć swoje wpływy na nowe tereny, ale największą atrakcją dodatku ma być opcja wcielenia się w indyjskiego radżę. Rozgrywkę rozpoczniemy w dowolnym okresie między rokiem 1066 a 1337. Ponadto posiadacze wcześniejszego rozszerzenia Crusader Kings II: The Old Gods otrzymają szansę wystartowania znacznie wcześniej – w 867 roku.
Zanim zaczniemy rządy będziemy musieli wybrać między trzema religiami – buddyzmem, hinduizmem i dżinizmem. Decyzja ta w istotny sposób wpłynie na dalszy przebieg rozgrywki, gdyż każda wiara posiadać ma własny zestaw zalet oraz obowiązków. Dodatek wprowadzi również setki nowych prowincji w Centralnej Azji, a mapa obejmie także część Syberii. Pojawią się też liczne nowe elementy, takie jak dżungle i słonie oraz przede wszystkim system kastowy, rządzący się innymi zasadami niż znany z podstawki europejski feudalizm.
Crusader Kings II: Rajas of India zaoferuje również unikalny zestaw wydarzeń historycznych oraz decyzji, które zmuszony zostanie podejmować gracz. Ponadto pojawi się dodatkowa skórka interfejsu, bardziej pasująca do azjatyckich klimatów. Sporą atrakcją będą także nowe opcje związane z rozgrywkami sieciowymi oraz modyfikacjami, obsługiwane przez usługę Steam. Te funkcje pojawiły się wpierw w Europa Universalis IV i teraz zostaną przeniesione do wcześniejszej gry studia Paradox Interactive.