Conquest of Champions, Fablewood, Pockie Defense i inne najlepsze przeglądarkowe gry stycznia
W przeglądzie najlepszych styczniowych gier przeglądarkowych omawiamy strategie Klondike: The Lost Expedition, Championship Manager Online, Fablewood, Conquest of Champions i Pockie Defense, RPG-a Inferno Legend oraz gry logiczne WordBog I Pako King: DreamWorks Adventures.
W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy bardziej tradycyjnych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na ten cykl. W kolejnej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery stycznia.
Klondike: The Lost Expedition
Przegląd zaczynamy od Klondike: The Lost Expedition. Jest to strategia społecznościowe wzbogacona elementami przygodowymi, w której wcielamy się w młodego mężczyznę poszukującego swojego ojca, który przybył w góry pod wpływem gorączki złota. Po dotarciu na miejsce musimy wybudować bazę oraz zorganizować ekspedycję. W tym celu gromadzimy surowce, budujemy struktury, hodujemy zwierzęta i napełniamy spiżarnie zapasami. Gdy już się przygotujemy możemy wyruszyć na serię wypraw ratunkowych, podczas których trzeba uporać się z szeregiem przeciwności losu. Gra nie jest niczym nowym, ale obecne w niej pomysły zostały zrealizowane w bardzo sprawny i miodny sposób.
Klondike: The Lost Expedition - zagraj
Championship Manager Online
W styczniu doczekaliśmy się również premiery pełnej wersji Championship Manager Online. Ten klasyczny cykl menadżerów piłkarskich. Na pecetach seria musiała uznać wyższość Football Managera, ale w kategorii przeglądarkowej stara marka nie ma praktycznie żadnej konkurencji. Rozgrywka to standard gatunku – zarządzamy klubem, planujemy treningiem i ustalamy taktyki na mecze, ale wszystko zostało zrealizowane sprawnie i potrafi wciągnąć na długie godziny
Championship Manager Online - zagraj
WordBog
WordBog WordBog to z kolei udana społecznościowa gra logiczna zainspirowana popularnym Scrabble. Zadaniem graczy jest układanie jak najwięszej liczby wyrazów wykorzystując do tego ograniczoną ilość klocków z literami. Układamy je na planszy, którą możemy obracać o 90 stopni, co powoduje zmianę położenie wyrazów zgodnie z prawami fizyki. Ten element nadaje rozgrywce świeżości i umożliwia prawie nieskończoną różnorodność zagadek, co pozytywnie wyróżnia projekt na tle konkurencjach gier słownych.
Inferno Legend
Natomiast Inferno Legend to gra MMORPG, w której wcielamy się z sługusa sił ciemności, starającego się pomóc naszemu panu podbić świat. Rozgrywka koncentruje się głównie na walce, co odbywa się w systemie turowym. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych tytułów tego typu możemy tutaj wyłączyć automatyczne starcia i samodzielnie wydawać rozkazy jednostkom, co znacząco zwiększa przyjemność płynącą z zabawy. Dodajmy do tego atrakcyjną oprawę graficzną i otrzymujemy w sumie tytuł, w który warto włożyć co najmniej kilka godzin.
Fablewood
Fablewood to kolejny udany przeglądarkowy przedstawiciel gatunku hidden object. Fabuła opowiada o magicznej krainie stworzonej z fragmentów najsłynniejszych bajek, która została skorumpowana przez siły zła. Ekrany prezentują łatwo rozpoznawalne sceny z popularnych baśni, a ukryte na ich obiekty są przedmiotami, które do nich nie pasują. Te sekwencje zostały wyśmienicie opracowane i cieszą oko pełnymi detali lokacjami. Na to wszystko nałożono także prosty moduł strategiczny, w którym zajmujemy się sprzątaniem fragmentu magicznego lasu, konstruowaniem budynków i poznawaniem legendarnych postaci, co zapewnia dobrą motywację do pokonywania kolejnych wyzwań hidden object.
Pockie Defense
Miłośników defensywnych strategii zainteresować powinno Pockie Defense. Produkcja zainspirowana została klasycznymi baśniami i zadaniem graczy jest obrona zamków przed siłami złej wiedźmy. W praktyce oznacza to odpieranie ataków kolejnych sił wroga. Ciekawe jest jednak to, że nie dokonujemy tego konstruując klasyczne wieżyczki. Zamiast tego dowodzimy oddziałem bohaterów, w skład którego wchodzą m.in. Czerwony Kapturek oraz Piotruś Pan. Zapewnia to znacznie większą swobodę taktyczną i dodaje rozgrywce dynamiki. Ponadto system rozwoju postaci sprawia, że podwładni z czasem ewoluują w kierunku, który najlepiej pasuje do naszego stylu zabawy.
Pako King: DreamWorks Adventures
Skończyliście wszystkie poziomy w kolejnych odsłonach serii Peggle i jeszcze Wam mało? W takim wypadku warto abyście zagrali Pako King: DreamWorks Adventures. Jest to klon przeboju studia PopCap, w którym plansze i postacie zaczerpnięte zostały z filmów animowanych wytwórni PopCap. Zabawa polega oczywiście na wystrzeliwaniu piłki w taki sposób, aby rykoszetem zbiła ona wyznaczone kulki. Twórcy nie silili się na oryginalne pomysły i zaoferowali po prostu bogaty wybór dopracowanych poziomów i opatrzyli je atrakcyjną grafiką. Warto zagrać w oczekiwaniu na Peggle 2.
Pako King: DreamWorks Adventures - zagraj
Conquest of Champions
Ostatnią styczniową produkcją, którą chcemy Wam polecić jest gra Conquest of Champions, która weszła w fazę otwartej bety. Jest to Turowa strategia fantasy wzbogacona elementami kolekcjonerskiej karcianki, którą opracowali autorzy wyśmienitego PoxNora. Ich nowe dzieło robi już teraz bardzo dobre wrażenie i oferuje poziom głębi znacząco przebijający to, co oferują typowe tytuły przeglądarkowe. Karty zostały świetnie zbalansowane, frakcje są różnorodne, a do tego model darmowy z mikropłatnościami ustawiono tak, że nie psuje on rywalizacji z płacącymi użytkownikami. Gra ma ogromny potencjał i jeśli dopiszą gracze może stać się prawdziwym przebojem.
Conquest of Champions - zagraj