Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 7 listopada 2024, 17:27

Zestaw klocków upamiętniający bohatera II wojny światowej jest na szczycie mojej listy życzeń. Święty Mikołaju, wiesz, co robić

Kościół w Sainte-Mčre-Église jest prawdziwym symbolem lądowania aliantów w Normandii. COBI pozwala zbudować ten istotny dla miasta gmach, stojący przy jednej z najważniejszych dróg.

Źródło fot. COBI
i

Gdy zaplanowano lądowanie w Normandii na 6 czerwca 1944 roku, alianci wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na błędy i kluczowe będzie uniemożliwienie otrzymania przez niemieckie oddziały wsparcia. Dlatego ważnym celem stała się miejscowość Sainte-Mere-Église, przez którą przebiegała droga N13, a w samym mieście do dzisiaj stoi kościół, który stał się jednym z symboli walk we Francji.

Dzięki takim modelom coraz częściej wybieram COBI

COBI kościołem z Sainte-Mere-Église upamiętnia wydarzenia drugiej wojny światowej

Zablokowanie drogi N13 znacznie ułatwiłoby lądowanie w Normandii, a miejscowość Sainte-Mere-Église była położona pośrodku wspomnianej trasy. To uczyniło owo miasto jednym z najważniejszych punktów, który jak najszybciej musiał znaleźć się w rękach aliantów. Dlatego pierwsi spadochroniarze wylądowali w okolicy Sainte-Mere-Église jeszcze przed 2:00 6 czerwca.

Źródło: COBI; materiały promocyjne - Chcę więcej modeli z klocków upamiętniających bohaterów drugiej wojny światowej. COBI budowlą kościoła w Sainte-Mčre-Église przypomniało mi historię Johna Steele’a - wiadomość - 2024-11-07
Źródło: COBI; materiały promocyjne

Spotkali się jednak z początkowym oporem, a symbolem walk stał się John Steele, którego spadochron zaczepił się o wieżę kościoła w Sainte-Mere-Église. Zanim John został pojmany przez Niemców, przez kilka godzin wisiał i udawał martwego. Właśnie jego skok upamiętnia model LEGO. Poza klockami potrzebnymi do zbudowania kościoła w zestawie znajduje się figurka spadochroniarza i jest to nikt inny, tylko właśnie John Steele.

Coraz mniej znana historia z drugiej wojny światowej przypomniana dzięki modelowi z klocków

Dzięki klockom odtwórz zapomnianą historię lądowania w Normandii

Model kościoła składa się z 2280 elementów i ma wymiary 63 x 31 x 41 centymetrów. To imponująca replika budowli, która przez przypadek stała się ikonicznym miejscem związanym z losem Johna Steele’a. I tak jak jego przygoda została upamiętniona w Sainte-Mere-Église, tak samo i my możemy zaczepić figurkę żołnierza o wieżę kościelną.

Źródło: COBI; materiały promocyjne - Chcę więcej modeli z klocków upamiętniających bohaterów drugiej wojny światowej. COBI budowlą kościoła w Sainte-Mčre-Église przypomniało mi historię Johna Steele’a - wiadomość - 2024-11-07
Źródło: COBI; materiały promocyjne

Dla mnie, jako pasjonata historii, ten model jest czymś, co muszę w tym roku znaleźć pod choinką. Jeśli św. Mikołaj (czyli żona) nie będzie w stanie go zorganizować, sam zrealizuję plan jego zdobycia, tak jak John Steele zrealizował swój i po pojmaniu przez armię niemiecką uciekł i wrócił do swoich towarzyszy broni. Mam tylko nadzieję, że w sklepie Media Expert cena 525,12 zł utrzyma się do okresu świątecznego.

Kościół w Sainte-Mere-Église nawet wśród modeli z klocków jest unikalnym prezentem

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej