autor: Kamil Ostrowski
Cenega przejmuje kontrakt na wydanie Alana Wake'a w wersji na PC w Polsce
Polski wydawca gier wideo, firma Cenega, przejęła z rąk CD Projektu kontrakt na możliwość wydania pecetowej wersji gry Alan Wake w Polsce. Tytuł ten ukaże się ponad dwa miesiące po premierze światowej, rekompensatą dla wielu może być jednak stosunkowo niska cena.
Firma Cenega ma dobrą wiadomość dla polskich graczy. Udało jej się przejąć z rąk CD Projektu kontrakt na możliwość wydawania pecetowej wersji gry Alan Wake. W związku z tym tytuł ten ukaże się z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem w stosunku do premiery światowej, ale na lepszych dla nas warunkach.
Alan Wake na komputery osobiste ukaże się 11 maja 2012 roku. Gra ukaże się w dwóch wydaniach, standardowym i specjalnym. Za pierwsze zapłacimy 49,99zł, natomiast bogatsza wersja będzie wiązać się z wydatkiem rzędu 99,99zł.
W skład edycji standardowej (49,99zł) wejdą:
- Gra Alan Wake w polskiej wersji językowej (z napisami),
- Dodatki Pisarz i Sygnał,
- Instrukcja do gry.
W skład Edycji Specjalnej (99,99zł) wejdą:
- Gra Alan Wake w polskiej wersji językowej (z napisami),
- Dodatki Pisarz i Sygnał,
- Instrukcja do gry,
- Akta Alana Wake’a – 144-stronnicowa książka opisująca wydarzenia w świecie gry, w języku polskim,
- Płyta CD z muzyką z gry,
- Dwie płyty DVD z materiałami dodatkowymi (pamiętniki deweloperów, materiały graficzne, itp.),
- Sześć pocztówek z grafikami z gry,
- Siedem naklejek z grafikami z gry,
- Specjalne etui na grę,
- Plakat z gry w formacie A3.
Bardzo bogate wydanie, biorąc pod uwagę cenę gry. Jeżeli nie graliście jeszcze w Alana Wake’a, to zdecydowanie powinniście się zainteresować ofertą Cenegi. Na pewno jest ona lepsza niż na Steamie, gdzie tytuł ten kosztuje 27,99€ (ok. 120zł). Firma CD Projekt, która według wcześniejszych informacji miała zająć się wydaniem gry w naszym kraju, zapowiadała cenę 99,99zł. Warto jednak dodać, że planowała wykonanie pełnej lokalizacji.
Premiera Alana Wake’a na PC nastąpiła długo po premierze na Xboxa 360. Gra dostępna jest dla posiadaczy komputerów osobistych od 2 marca 2012 roku, podczas gdy na konsoli Microsoftu mogliśmy zgłębiać tajemnice Bright Falls już od 14 maja 2010 roku. Dzieło studia Remedy przyjęte zostało ciepło. Koszta związane z konwersją zwróciły się już po 48 godzinach.