Thimbleweed Park
Przygodówka typu point-and-click, stworzona przez Rona Gilberta oraz Gary’ego Winnicka. Gracze trafiają do tytułowego Thimbleweed Park – niegdyś prężnie działające miasteczko stanowiło istny raj dla biznesmenów, jednak lata świetności ma już dawno za sobą.
producent: Terrible Toybox wydawca: Terrible Toybox Strona oficjalna
Thimbleweed Park na PC, Switch itd. to oldskulowa gra przygodowa typu point-and-click, która wykonana została w stylu produkcji firmy LucasArts z przełomu lat 80. i 90. XX wieku, z Maniac Mansion na czele. Mamy tu do czynienia z dziełem niezależnego zespołu, kierowanego przez duet: Ron Gilbert i Gary Winnick, a więc dwóch legendarnych deweloperów stojących za sukcesem wspomnianej kultowej przygodówki.
Fabuła
Tytułowy Thimbleweed Park to miasteczko, w którym toczy się akcja gry. Niegdyś był to dobrze prosperujący ośrodek biznesowy, lecz dziś jest to zaledwie cień dawnej świetności – niezbyt radosne miejsce, istniejące właściwie bez żadnego sensownego powodu. Rzecz jasna, przygodówka odwołująca się do czasów świetności LucasArts nie powinna być ponura – humoru dostarczają przeróżne dziwactwa (również nadprzyrodzone), których świat gry jest pełen, a także niecodzienne kreacje postaci.
Ostatni czynnik dotyczy zwłaszcza grywalnych bohaterów, których jest aż pięcioro. W punkcie startowym fabuły poznajemy dwóch detektywów, wezwanych, by zbadali sprawę trupa znalezionego w rzece tuż za miastem; Delores, zapoznającą się z treścią testamentu po swoim bogatym wuju; szwendającego się po zdewastowanym cyrku klauna Ransome’a, obłożonego klątwą sprawiającą, że nie może pozbyć się makijażu i przebrania; wreszcie Franklina, który budzi się na trzynastym piętrze hotelu Edmund w Thimbleweed Park i odkrywa ze zdziwieniem, że jest martwy.
Mechanika
Między bohaterami możemy przełączać się w dowolnym momencie. Twórcy przygotowali wiele zakończeń, setki lokacji do odwiedzenia, a także dwa poziomy trudności dla graczy o różnym stopniu zaawansowania. Dzięki temu wszystkiemu Thimbleweed Park zapewnia długie godziny zabawy.
Kwestie techniczne
Oldskulowość omawianej pozycji oznacza nie tylko 8-bitową, rozpikselowaną grafikę, ale także interfejs rodem z lat 80. Przypomina on do złudzenia system SCUMM, który został opracowany na potrzeby Maniac Mansion i wykorzystany w wielu kolejnych dziełach firmy LucasArts.
Ostatnia modyfikacja 10 kwietnia 2017
Tryb gry: single player
Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)
Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 1375 głosów czytelników.
Klasyfikacja PEGI Thimbleweed Park
Thimbleweed Park Wymagania sprzętowe
PC Windows
- Minimalne:
- Intel Core 2 Duo 2 GHz
- 4 GB RAM
- karta grafiki Intel HD lub lepsza
- 1 GB HDD
- Windows 7