State of Emergency 2
Druga część słynnej gry akcji. Po raz kolejny bierzemy udział w brutalnych zamieszkach ulicznych. State of Emergency 2 wyróżnia się nie tylko poprawioną oprawą audiowizualną, ale i bardziej urozmaiconą kampanią singleplayer.
producent: DC Studios wydawca: SouthPeak Interactive
Kontynuacja wydanej w 2003 roku brutalnej zręcznościówki, w której gracz brał udział w widowiskowych zamieszkach ulicznych. Za produkcję sequela ponownie odpowiedzialne jest szkockie studio developerskie VIS Entertainment.
Przedstawiony w sequelu wątek fabularny osadzony został 10 lat po wydarzeniach, o których opowiadała pierwsza część gry. Ogromnej korporacji, z którą zmagali się główni bohaterowie udało się odbudować swą potęgę, walka zaczyna się więc na nowo. Co ciekawe, w „State of Emergency 2” pojawiają się znane z jedynki postacie, jak chociażby Spanky (Hector Soldado) czy Mack (Roy MacNeil). Warto też zaznaczyć, iż atmosfera rozgrywki jest znacznie bardziej mroczna. W szczególności widać to na przykładzie etapów i pojawiających się na ekranie postaci. Po części wiąże się to też ze zmodyfikowaniem przebiegu właściwej zabawy. Najważniejsza zmiana polega na tym, iż gracz nie może już bezlitośnie zabijać niewinnych osób tak jak miało to często miejsce w pierwszej części gry. Na ekranie pojawia się specjalny wskaźnik, który informuje o nastawieniu szalejącej ludności do sterowanej postaci. Znęcanie się nad bezbronnymi mieszkańcami będzie go sukcesywnie obniżało co w konsekwencji może doprowadzić do tego, iż wszyscy okoliczni cywile zwrócą się przeciwko graczowi. Premiowane jest natomiast eliminowanie członków wrogich gangów i wykonywanie wszystkich czynności związanych z aktualnie wykonywanym zadaniem.
Arsenał obejmuje bronie znane z pierwszej części gry, które na potrzeby sequela odpowiednio dopracowano. Licznych usprawnień doczekała się walka wręcz, gracz może korzystać z zupełnie nowych kombinacji ciosów, a także skuteczniej blokować wyprowadzane przez wrogów ataki. W przeciwieństwie do pierwszej części udostępniono opcję zmiany głównej postaci już w trakcie rozgrywania etapu. Dzieje się tak po dotarciu do określonego punktu na planszy Do jednej misji może przystąpić maksymalnie trzech bohaterów. Inna istotna nowość to możliwość korzystania z umiejętności specjalnych sterowanej postaci, może to być na przykład perfekcyjna obsługa broni snajperskiej czy też opcja wydawania poleceń okolicznym gangom.
Poziomy są znacznie większe od tych z pierwszej części, na jednej mapie może znajdować się do 500 postaci. Oprawa wizualna gry doczekała się też innych usprawnień, poprawiono efekty świetlne czy wygląd otoczenia. Podobnie jak poprzednik, „State of Emergency” posiada tryb multiplayer.
Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran Liczba graczy: 1-4
Nośnik: 1 DVD
Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.
Klasyfikacja PEGI State of Emergency 2
State of Emergency 2 Wymagania sprzętowe
PlayStation 2
- Wykorzystuje:
- karta pamięci
- Multitap