Realms of the Haunting PC
Główny bohaterem gry Realms of the Haunting jest Adam Randall – syn pastora, który na polecenie tajemniczego księdza wyrusza do zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii wioski o nazwie Hellston. Kapłan wyznacza młodzieńcowi zadanie zbadania opuszczonej posiadłości.
Realms of the Haunting Premiera PC
10stycznia1997
producent: Gremlin Interactive wydawca: Interplay Entertainment
Angielskie napisy i dialogi
Gry podobne do Realms of the Haunting
Clive Barker's Undying
Alone in the Dark: Koszmar powraca
The Legacy: Realm of Terror
Główny bohaterem gry Realms of the Haunting jest Adam Randall – syn pastora, który na polecenie tajemniczego księdza wyrusza do zlokalizowanej w Wielkiej Brytanii wioski o nazwie Hellston. Kapłan wyznacza młodzieńcowi zadanie zbadania opuszczonej posiadłości. Adam nie daje się długo prosić, tym bardziej, że olbrzymia budowla ma rzekomo związek z zagadkową śmiercią jego ojca, pełniącego w Hellston funkcję miejscowego pastora. Wkrótce po przybyciu do posiadłości Randall odkryje, że zbudowano ją na ruinach świątyni poświęconej Szatanowi, a tajemniczy ksiądz w rzeczywistości jest pięćsetletnim czarnoksiężnikiem, marzącym o zalaniu świata istotami z Piekła rodem.
Autorzy Realms of the Haunting spróbowali połączyć klasyczną przygodówkę z grą akcji osadzoną w perspektywie pierwszej osoby. Oba elementy są w produkcie firmy Gremlin Interactive niezwykle istotne, chociaż zagadki logiczne w wielu momentach wydają się mieć dominujące znaczenie. Miłośnicy eksploatowania szarych komórek muszą mieć jednak na uwadze, że od czasu do czasu przyjdzie im się zmierzyć z licznymi przedstawicielami piekielnej hordy i będą to potyczki typowo zręcznościowe, podobne do zmagań z tradycyjnych FPS-ów: Doom, Duke Nukem 3D, czy Blood.
W trakcie gry Adam Randall porusza się pomiędzy czterema wymiarami: Hellud (ziemskim), Sheol (piekielnym), Raquia (duchowym) i Arqua (boskim). W każdym świecie na eksplorację czekają liczone w setkach lokacje, wypełnione przedmiotami, bohaterami niezależnymi oraz całą masą potworów. W grze poruszamy się podobnie jak w innych FPS-ach, za pomocą klawiszy kursorów. Cały czas aktywny jest jednak kursor myszy, za pomocą którego możemy rozmawiać z napotykanymi postaciami, kolekcjonować rozrzucone tu i ówdzie rzeczy, oraz przede wszystkim rozwiązywać zagadki.
Gra oferuje mówione dialogi oraz blisko półtorej godziny przerywników FMV (Full Motion Video). Aby złożyć to w całość, autorzy potrzebowali aż czterech płyt CD.
Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.
Wymagania wiekowe Realms of the Haunting: 16+