Gry Zręcznościowe PlayStation 1 po premierze
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Najpopularniejsze gry po premierze z gatunku zręcznościowe na platformę PS1.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Croc: Legend of the Gobbos (1997)
Zręcznościowe 27 września 1997
Trójwymiarowa platformówka wypełniona rozmaitymi wyzwaniami zręcznościowymi. Głównym bohaterem jest tytułowy krokodyl, który wyrusza na ratunek uprowadzonym przyjaciołom. Gra jest przeznaczona dla młodszych użytkowników.
Crash Bandicoot 3: Warped
Zręcznościowe 31 października 1998
Trzecia odsłona popularnej serii gier platformowych 3D, w której głównym bohaterem jest ratujący świat jamraj. Warped przynosi kolejną porcję nowych mechanik, które urozmaicają zabawę, a także jeszcze ulepszoną oprawę audiowizualną.
Spyro: Year of the Dragon
Zręcznościowe 24 października 2000
Trzecia odsłona słynnej serii kolorowych platformówek 3D. Produkcja rozwija założenia cyklu, dodając m.in. nowe grywalne postacie o indywidualnych zdolnościach.
Pink Panther: Pinkadelic Pursuit
Zręcznościowe 22 listopada 2002
Pełna humoru gra zręcznościowa skierowana do najmłodszych graczy. Różowa Pantera otrzymuje w spadku dom, w którym ukryto skarb. Naszym zadaniem jest jego odnalezienie. Całość oferuje dziewięć zróżnicowanych poziomów, bonusowe mini-gry, wiele godzin dobrej zabawy.
Spyro the Dragon
Zręcznościowe 9 września 1998
Pierwsza odsłona słynnej serii platformówek 3D, w której głównym bohaterem jest pocieszny fioletowy smok Spyro. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1.
Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue
Zręcznościowe 30 listopada 1999
Trójwymiarowa platformówka oparta na licencji filmu animowanego Toy Story 2. W Toy Story 2: Buzz Lightyear to the Rescue wcielamy się w tytułowego bohatera, który wyrusza na ratunek porwanemu Szeryfowi Chudemu. W trakcie zabawy przemierzamy kilkanaście zróżnicowanych etapów, rozwiązujemy zagadki i pomagamy przyjaciołom oraz walczymy z przeciwnikami, wykorzystując szeroki wachlarz broni i umiejętności bojowych Buzza.
Rayman
Zręcznościowe 1 września 1995
Kolorowa platformówka, która dała początek popularnej serii z Raymanem w roli głównej. Nasz sympatyczny bohater wyrusza na pomoc mieszkańcom Krainy Snów, uwięzionym przez podstępnego Mr. Darka. Aby go pokonać musi przemierzyć sześć zróżnicowanych i pełnych niebezpieczeństw światów.
Tombi! 2
Zręcznościowe 31 grudnia 1999
Side-scrollowa platformówka będąca kontynuacją Tombi!, ciepło przyjętej platformówki. Gracz ponownie wciela się w rolę tytułowego chłopca, który stara się odnaleźć swoją zaginioną dziewczynę oraz raz jeszcze rozprawić się ze złymi świnkami. Zabawa polega głównie na wykonywaniu przeszło setki zadań zlecanych przez postacie niezależne. Główny bohater w trakcie rozgrywki zbiera specjalne stroje, które dają mu unikalne możliwości, takie jak szybowanie.
Rayman 2: The Great Escape
Zręcznościowe 16 września 2000
Rayman 2: The Great Escape to kontynuacja wydanej w 1995 roku konsolowej platformówki autorstwa Michela Ancela. Tym razem tytułowy bohater musi poradzić sobie z mechanicznymi piratami, którzy opanowali spokojną Krainę Snów. Gracz ma za zadanie pomóc Raymanowi odzyskać utraconą moc i uwolnić przyjaciół z rąk najeźdźców. Gra wyprodukowana została przez koncern Ubisoft i korzysta z silnika graficznego 3D.
40 Winks
Zręcznościowe 14 listopada 1999
40 Winks to trójwymiarowa gra platformowa, opowiadająca o przygodach rodzeństwa, które wyrusza do krainy snów by uratować tytułowe Winki. Produkcja ukazała się oryginalnie na konsoli PlayStation, a za jej stworzenie odpowiada Eurocom Entertainment Software.
Hugo: Black Diamond Fever
Zręcznościowe 23 sierpnia 2001
Wiedźma Scylla zdobyła bardzo niebezpieczny przepis do czego potrzebne jej są rzadkie czarne diamenty. Dzielny Hugo musi teraz uwolnić Kikurian i nie dopuścić do wyprodukowania eliksiru Scylli.
Sheep
Zręcznościowe 6 listopada 2000
Nietypowa produkcja logiczno-zręcznościowa, w której gracze próbują przeprowadzić stada owiec do końca najeżonych mnóstwem pułapek i niebezpieczeństw map. Tytuł utrzymany jest w humorystycznej stylistyce.
Lomax
Zręcznościowe 22 listopada 1996
Stworzona z myślą o młodszych odbiorcach dwuwymiarowa gra platformowa osadzona w bajkowym uniwersum Lemmingów, w której tytułowy bohater musi stawić czoła złemu magowi i uratować pobratymców.
Spyro 2: Ripto's Rage!
Zręcznościowe 2 listopada 1999
Kontynuacja hitu studia Insomniac Games. Produkcja przedstawia kolejną przygodę fioletowego smoka Spyro i jest typową platformówką 3D, w której na graczy czekają wyzwania zręcznościowe i logiczne.
Tombi!
Zręcznościowe 4 września 1998
Side-scrollowa platformówka, w której gracz wciela się w postać chłopca o różowych włosach, starającego się złapać złe świnki. Te ukradły należącą do dziadka bohatera bransoletkę oraz skaziły dotąd sielankowy dom protagonisty. Główny bohater potrafi skakać, chwytać różne przedmioty oraz rzucać nimi. Chociaż przez większość czasu Tombi porusza się jedynie w dwóch wymiarach, w wybranych momentach jest w stanie zmienić płaszczyznę i na przykład przenieść się w głąb ekranu.
Oddworld: Abe's Oddysee
Zręcznościowe 18 września 1997
Dwuwymiarowa platformówka wzbogacona o elementy gry logicznej i skradanki. Dzieło studia Oddworld Inhabitants przenosi gracza na nieznaną planetę zamieszkaną przez rasę Mudokonów, reprezentowaną przez tytułowego bohatera, Abe'a.
Bugs Bunny: Lost in Time
Zręcznościowe 31 maja 1999
Gra Bugs Bunny: Lost in Time bazuje na licencji kreskówek należących do rodziny tzw. Zwariowanych melodii (ang. Looney Toones) wytwórni Warner Bros. Jest to klasycznie zrealizowana platformówka 3D. Akcję obserwujemy z kamery TPP, a zabawa polega na eksplorowaniu trójwymiarowych map, unikaniu przeszkód i walce z przeciwnikami.
Ape Escape (1999)
Zręcznościowe 31 maja 1999
Trójwymiarowa platformówka utrzymana w kreskówkowej, humorystycznej stylistyce. Produkcja Ape Escape opowiada o chłopcu, który próbuje powstrzymać podróżujące w czasie małpy przed drastyczną zmianą historii świata.
GEX
Zręcznościowe 18 grudnia 1995
Klasyczna side-scrollowa platformówka, w której wcielamy się w postać sympatycznej jaszczurki z rodziny gekonów. Nasz bohater zostaje wciągnięty do telewizora przez złowrogiego Reza, który opanował świat mediów i za jego pomocą pragnie osiągnąć władzę nad światem. Aby uwolnić się z pułapki, Gex musi przemierzyć szereg zróżnicowanych światów, inspirowanych różnymi gatunkami filmowymi.
Rayman Rush
Zręcznościowe 8 lipca 2002
Poboczna odsłona popularnego cyklu gier platformowych, w której gracz ściga się z innym graczem bądź ze sztuczną inteligencją na trasach inspirowanych lokacjami znanymi z poprzednich części cyklu. Tytuł oferuje siedem grywalnych postaci, pięć trybów rozgrywki oraz jedenaście tras. Jest to uproszczona wersja wydanej na inne platformy sprzętowe gry Rayman M.
Mickey's Wild Adventure
Zręcznościowe 1 marca 1996
Platformówka 2D z kultową Myszką Miki w roli głównej, symbolem wytwórni Disneya. Tytuł jest lekko zmodyfikowaną konwersją gry, która ukazała się w 1994 roku, jako Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse, na konsolach 16-bitowych.
Pandemonium!
Zręcznościowe 31 października 1996
Trójwymiarowa platformówka opracowana we współpracy studia Toys for Bob z firmą Crystal Dynamics. W grze wcielamy się w rolę jednego z dwóch bohaterów, którzy odpowiadają za przywołanie straszliwego monstrum, zagrażającego pewnej fantastycznej krainie. Chcąc naprawić popełniony błąd, czarodziejka Nikki oraz błazen Fargus postanawiają raz na zawsze pozbyć się uciążliwego stwora.
Ace Combat 3: Electrosphere
Zręcznościowe 27 maja 1999
Trzecia część zręcznościowych symulatorów lotu, w której gracze pilotują nowoczesne myśliwce i wykonują rozmaite misje. Tym razem autorzy osadzili grę w bardziej futurystycznej stylistyce, przygotowując własne projekty maszyn czy broni.
Play with the Teletubbies
Zręcznościowe 8 sierpnia 2000
Kolejna gra edukacyjna, dzięki której dzieci mogą bawić się i uczyć wspólnie z czterema sympatycznymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego serialu produkcji BBC, czyli tytułowymi Teletubisiami.