Professor Layton and Pandora’s Box NDS
Professor Layton and Pandora's Box
Adresowana głównie do młodych odbiorców gra łącząca elementy przygodówki z zagadkami logicznymi. Profesor Layton wraz ze swym pomocnikiem wyruszają tropem złodzieja, który ukradł mityczną Puszkę Pandory.
Professor Layton and Pandora’s Box Premiera NDS
29listopada2007
producent: Level 5 wydawca: Nintendo Strona oficjalna
Angielskie napisy i dialogi
Gry podobne do Professor Layton and Pandora’s Box
Dr. Kawashima's Brain Training
MinDStorm
Time Travelers
Professor Layton and Pandora’s Box to druga część przygodowej serii stworzonej przez studio Level 5. Z Curious Village wiążą ją nie tylko główni bohaterowie – tytułowy profesor Layton oraz jego pomocnik Luke, ale również wzorowana na francuskich komiksach oprawa graficzna, bardzo duża ilość łamigłówek oraz specjalne kody, które umożliwiają dostęp do kilku dodatkowych zagadek.
Akcja gry toczy się w wiktoriańskiej Anglii. W przeciwieństwie do pierwszej gry z serii – Curious Village główni bohaterowie podróżując odwiedzają kilka różnych miast w tym Londyn i Dropstone. Osią fabuły jest mityczna Skrzynka Pandory, którą odnalazł mentor profesora Laytona – dr. Schrader. Kiedy bohaterowie składają mu wizytę, zastają gospodarza bez śladu życia. Zauważają też, że ktoś skradł skrzynkę, która rzekomo ma sprowadzać śmierć na każdego, kto ją otworzy. Znalazłszy w mieszkaniu dr. Schradera zgubiony przez złodzieja bilet na pociąg Molentary Ekspres ruszają jego tropem. Nie wiedzą, że w ślad za nimi podąża inspektor Chelmey, szukający mordercy Schradera.
Rozgrywka w Professor Layton and Pandora’s Box opiera się głównie na rozwiązywaniu łamigłówek. Ogółem w grze znalazło się ponad 150 różnego rodzaju zagadek – od przesuwanych klocków, poprzez puzzle aż po zadania logiczne i matematyczne. Z reguły odznaczają się one umiarkowanym i średnim stopniem trudności, choć zdarzają się i takie, które wymagają sporej koncentracji.
Zastosowany przez twórców gry mechanizm podpowiedzi, wykupywanych za specjalne monety, pozwala jednak poradzić sobie nawet ze zbyt trudnymi dla gracza łamigłówkami.
Każda zagadka warta jest określoną ilość punktów. Zgromadzenie odpowiedniego wyniku popycha fabułę naprzód. Ponadto nagrodą za rozwiązanie łamigłówki mogą być zabawki dla chomika (pomagają Lukowi w tresurze zwierzątka), części do naprawy aparatu stłuczonego przez Sammy'ego lub składniki potrzebne do zaparzenia herbaty dla profesora i spotykanych postaci.
Professor Layton and Pandora’s Box korzysta funkcjonalności konsoli Nintendo DS, w tym m.in. dotykowego ekranu oraz łącza sieci bezprzewodowej, za pośrednictwem którego można pobrać z Internetu kolejne łamigłówki.
Oprawa wizualna gry utrzymana jest w stylistyce francuskich komiksów, charakterystycznej dla całej serii z Profesorem Laytonem. Muzykę na potrzeby Pandora's Box skomponował Tomohito Nishiura. Ścieżka dźwiękowa gry liczy 24 utwory, z których znaczna część inspirowana jest wpływami europejskimi.
Ostatnia modyfikacja 25 sierpnia 2010
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.
Klasyfikacja PEGI Professor Layton and Pandora’s Box