Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Data East Arcade Classics (Wii)
OkładkaData East Arcade Classics (Wii)

Data East Arcade Classics Wii

Kompilacja tytułów firmy Data East, między innymi strzelanin, wyścigów i platformówek. Do zabawy możemy przystąpić w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.

Zręcznościowe | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo | multiplayer | singleplayer

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Data East Arcade Classics Premiera Wii

16lutego2010

producent: G1M2 wydawca: Majesco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Data East Arcade Classics

Metal Slug Anthology

SNK Arcade Classics Volume 1

Namco Museum Remix

Data East Arcade Classics jest zbiorem piętnastu klasycznych gier znanych z automatów, wyprodukowanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. W skład tego zestawu wchodzą następujące tytuły:

BurgerTime (1982) – W grze wcielamy się w postać szefa kuchni Petera Peppera. Musimy przemieszczać się po platformach, zbierać potrzebne składniki potraw i za wszelką cenę unikać nietypowych wrogów (np. przerośnięte hot-dogi).

Bad Dudes vs. Dragon Ninja (1988) – Gra z gatunku beat 'em up (tzw. chodzona bijatyka), której akcja rozgrywa się na ulicach Nowego Jorku. Śledzimy losy Blade’a i Strike’a i wysłani zostajemy z zadaniem uratowania prezydenta USA, porwanego przez członków tytułowego klanu ninja.

Burnin' Rubber (1983) – Zwariowana gra wyścigowa, w której wyruszamy na ratunek porwanej dziewczynie głównego bohatera. W trakcie rozgrywki musimy spychać z drogi mijane pojazdy i omijać różnorakie przeszkody.

Caveman Ninja (1991) – Platformówka, której ogólne założenia są bardzo podobne do kultowego Prehistorika. Sterujemy dwójką jaskiniowców (Joe i Mac), próbując odnaleźć porwane kobiety z naszego plemienia. Do eliminacji wrogów używamy między innymi bumerangów i maczug.

Crude Buster (1991) – Scrollowana bijatyka, w której śledzimy losy dwójki umięśnionych bohaterów, staczając liczne walki ze zmutowanymi stworami. Do zabijania potworów oprócz tradycyjnych broni możemy także używać większe obiekty z otoczenia, np. zaparkowane auta.

Express Raider (1987) – Gra, której akcję umieszczono w klimatach Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w postać bandyty, przeprowadzając napady na składy przewożące złoto. Pewnym utrudnieniem jest to, że pociągi przez cały czas znajdują się w ruchu.

Heavy Barrel (1987) – Strzelanina z akcją obserwowaną w rzucie izometrycznym. Wybieramy się do ogromnego podziemnego kompleksu wojskowego, eliminując terrorystów dążących do wystrzelenia rakiet z ładunkami nuklearnymi.

Lock ‘N Chase (1981) – Zręcznościówka, w której wcielamy się w postać złodzieja. Przemieszczamy się po labiryncie, zajmując się kolekcjonowaniem cennych monet i unikaniem próbujących nas złapać policjantów. Ciekawostką jest możliwość blokowania wybranych przejść.

Magical Drop III (1997) – Gra logiczno-zręcznościowa, która polega na eliminowaniu z planszy kulek o tym samym kolorze. W omawianej trzeciej części serii dodano między innymi wyzwania oraz tryb fabularny.

Peter Pepper's Ice Cream Factory (1984) – Pełnoprawna kontynuacja znajdującej się w tym zestawie gry BurgerTime. Tytuł ten rządzi się bardzo zbliżonymi zasadami do swojego poprzednika, tak więc musimy zbierać potrzebne składniki i unikać nietypowych wrogów.

Secret Agent (1989) – Wcielamy się w postać agenta sił specjalnych, dążąc do pokrzyżowania planów terrorystów. Po kolejnych planszach przemieszczamy się nie tylko o własnych siłach, ale też między innymi z użyciem motocykla.

Side Pocket (1987) – Wirtualna odmiana bilarda oferująca tryby zabawy dla jednego lub dwóch graczy. Pewną innowacją jest zawarcie dodatkowych wyzwań, polegających na usuwaniu bil w ściśle określony sposób.

Street Hoop (1994) – Koszykówka, której ogólne założenia przypominają NBA Jam, a to dlatego, że w celu zdobywania punktów wykonujemy wiele szalonych akrobacji. Do kolejnych potyczek stają trzyosobowe drużyny.

Super Real Darwin (1987) – Strzelanina z akcją obserwowaną z lotu ptaka. Największą innowacją jest fakt sterowania biomechanicznym myśliwcem, który jest w stanie pobierać kod genetyczny pokonanych wrogów, zmieniając tym samym swój kształt i właściwości.

Wizard Fire (1992) – Przedstawiciel gatunku action-RPG, w którym wydarzenia pokazywane są w rzucie izometrycznym. Do eliminacji potworów możemy przystąpić w ciele rycerza, barda, elfa, krasnoluda lub maga.

Data East Arcade Classics daje możliwość zdobycia aż 75 różnych osiągnięć, przyznawanych między innymi za zaliczanie misji w poszczególnych grach. Równolegle uzyskujemy dostęp do ścieżek dźwiękowych, galerii i innych atrakcji. Producent przewidział ponadto możliwość tworzenia postaci Mii oraz podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowych rankingów.

Wszystkie gry z tej kolekcji możemy obsługiwać na trzy sposoby, a mianowicie z użyciem Wii-pilota i Nunchuka, klasycznego kontrolera (Classic Controller) lub pada konsoli Gamecube. Sporym ułatwieniem jest dodanie opcji zapisywania swoich postępów w dowolnym momencie rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2010

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Data East Arcade Classics: 12+

Data East Arcade Classics Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Classic Controller