Data East Arcade Classics Wii
Kompilacja tytułów firmy Data East, między innymi strzelanin, wyścigów i platformówek. Do zabawy możemy przystąpić w pojedynkę lub z udziałem drugiego gracza.
Data East Arcade Classics Premiera Wii
16lutego2010
producent: G1M2 wydawca: Majesco Entertainment
Angielskie napisy i dialogi
Gry podobne do Data East Arcade Classics
Metal Slug Anthology
SNK Arcade Classics Volume 1
Namco Museum Remix
Data East Arcade Classics jest zbiorem piętnastu klasycznych gier znanych z automatów, wyprodukowanych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku. W skład tego zestawu wchodzą następujące tytuły:
BurgerTime (1982) – W grze wcielamy się w postać szefa kuchni Petera Peppera. Musimy przemieszczać się po platformach, zbierać potrzebne składniki potraw i za wszelką cenę unikać nietypowych wrogów (np. przerośnięte hot-dogi).
Bad Dudes vs. Dragon Ninja (1988) – Gra z gatunku beat 'em up (tzw. chodzona bijatyka), której akcja rozgrywa się na ulicach Nowego Jorku. Śledzimy losy Blade’a i Strike’a i wysłani zostajemy z zadaniem uratowania prezydenta USA, porwanego przez członków tytułowego klanu ninja.
Burnin' Rubber (1983) – Zwariowana gra wyścigowa, w której wyruszamy na ratunek porwanej dziewczynie głównego bohatera. W trakcie rozgrywki musimy spychać z drogi mijane pojazdy i omijać różnorakie przeszkody.
Caveman Ninja (1991) – Platformówka, której ogólne założenia są bardzo podobne do kultowego Prehistorika. Sterujemy dwójką jaskiniowców (Joe i Mac), próbując odnaleźć porwane kobiety z naszego plemienia. Do eliminacji wrogów używamy między innymi bumerangów i maczug.
Crude Buster (1991) – Scrollowana bijatyka, w której śledzimy losy dwójki umięśnionych bohaterów, staczając liczne walki ze zmutowanymi stworami. Do zabijania potworów oprócz tradycyjnych broni możemy także używać większe obiekty z otoczenia, np. zaparkowane auta.
Express Raider (1987) – Gra, której akcję umieszczono w klimatach Dzikiego Zachodu. Wcielamy się w postać bandyty, przeprowadzając napady na składy przewożące złoto. Pewnym utrudnieniem jest to, że pociągi przez cały czas znajdują się w ruchu.
Heavy Barrel (1987) – Strzelanina z akcją obserwowaną w rzucie izometrycznym. Wybieramy się do ogromnego podziemnego kompleksu wojskowego, eliminując terrorystów dążących do wystrzelenia rakiet z ładunkami nuklearnymi.
Lock ‘N Chase (1981) – Zręcznościówka, w której wcielamy się w postać złodzieja. Przemieszczamy się po labiryncie, zajmując się kolekcjonowaniem cennych monet i unikaniem próbujących nas złapać policjantów. Ciekawostką jest możliwość blokowania wybranych przejść.
Magical Drop III (1997) – Gra logiczno-zręcznościowa, która polega na eliminowaniu z planszy kulek o tym samym kolorze. W omawianej trzeciej części serii dodano między innymi wyzwania oraz tryb fabularny.
Peter Pepper's Ice Cream Factory (1984) – Pełnoprawna kontynuacja znajdującej się w tym zestawie gry BurgerTime. Tytuł ten rządzi się bardzo zbliżonymi zasadami do swojego poprzednika, tak więc musimy zbierać potrzebne składniki i unikać nietypowych wrogów.
Secret Agent (1989) – Wcielamy się w postać agenta sił specjalnych, dążąc do pokrzyżowania planów terrorystów. Po kolejnych planszach przemieszczamy się nie tylko o własnych siłach, ale też między innymi z użyciem motocykla.
Side Pocket (1987) – Wirtualna odmiana bilarda oferująca tryby zabawy dla jednego lub dwóch graczy. Pewną innowacją jest zawarcie dodatkowych wyzwań, polegających na usuwaniu bil w ściśle określony sposób.
Street Hoop (1994) – Koszykówka, której ogólne założenia przypominają NBA Jam, a to dlatego, że w celu zdobywania punktów wykonujemy wiele szalonych akrobacji. Do kolejnych potyczek stają trzyosobowe drużyny.
Super Real Darwin (1987) – Strzelanina z akcją obserwowaną z lotu ptaka. Największą innowacją jest fakt sterowania biomechanicznym myśliwcem, który jest w stanie pobierać kod genetyczny pokonanych wrogów, zmieniając tym samym swój kształt i właściwości.
Wizard Fire (1992) – Przedstawiciel gatunku action-RPG, w którym wydarzenia pokazywane są w rzucie izometrycznym. Do eliminacji potworów możemy przystąpić w ciele rycerza, barda, elfa, krasnoluda lub maga.
Data East Arcade Classics daje możliwość zdobycia aż 75 różnych osiągnięć, przyznawanych między innymi za zaliczanie misji w poszczególnych grach. Równolegle uzyskujemy dostęp do ścieżek dźwiękowych, galerii i innych atrakcji. Producent przewidział ponadto możliwość tworzenia postaci Mii oraz podsyłania swoich wyników do ogólnoświatowych rankingów.
Wszystkie gry z tej kolekcji możemy obsługiwać na trzy sposoby, a mianowicie z użyciem Wii-pilota i Nunchuka, klasycznego kontrolera (Classic Controller) lub pada konsoli Gamecube. Sporym ułatwieniem jest dodanie opcji zapisywania swoich postępów w dowolnym momencie rozgrywki.
Ostatnia modyfikacja 18 stycznia 2010
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: podzielony ekran / wspólny ekran Liczba graczy: 1-2
Wymagania wiekowe Data East Arcade Classics: 12+
Data East Arcade Classics Wymagania sprzętowe
Nintendo Wii
- Wykorzystuje:
- Classic Controller