SNK Arcade Classics Volume 1
Zestaw szesnastu różnych gier firmy SNK. Zbiór ten zawiera między innymi takie pozycje jak Samurai Shodown, King of Fighters '94, Metal Slug, Fatal Fury, czy Sengoku.
Gry podobne do SNK Arcade Classics Volume 1
Metal Slug Anthology
Destroy All Humans! Big Willy Unleashed
Gradius Rebirth
SNK Arcade Classics Volume 1 jest zbiorem szesnastu różnych gier, wydanych w przeszłości przez firmę SNK. Są to w głównej mierze tytuły, które największe sukcesy odnosiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Warto dodać, iż na zbliżone ideowo kompilacje gier zdecydowały się też inne firmy, między innymi Atari (Atari Anthology, Atari Classics Evolved), Konami (Konami Classic Series: Arcade Hits), czy Namco (seria Namco Museum).
Oto pełna lista tytułów wchodzących w skład tego zestawu:
Art of Fighting – Dwuwymiarowa bijatyka, która pierwotnie zadebiutowała na konsoli NeoGeo. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum znanym z innej popularnej serii tej firmy, czyli Fatal Fury.
Baseball Stars 2 – Gra sportowa, podejmująca tematykę baseballu. Pierwotnie wydano ją na NeoGeo, a miało to miejsce w 1992 roku. Gra pojawiła się także wśród tytułów oferowanych w ramach usługi sieciowej Nintendo Virtual Console.
Burning Fight – Klasycznie zrealizowana „chodzona bijatyka”, pod wieloma względami przypominająca kultowego Final Fighta. Gracz wciela się w postać nowojorskiego detektywa, zajmującego się zwalczaniem przestępczości.
Fatal Fury – Jedna z najbardziej znanych i cenionych serii firmy SNK. Dwuwymiarowa bijatyka, która wyróżnia się rozgrywaniem walk na dwóch różnych płaszczyznach, dzięki czemu możliwe staje się unikanie wielu ciosów. Tytuł ten pierwotnie debiutował na konsoli NeoGeo.
King of Fighters ’94 – Jedna z gier z cieszącego się ogromną popularnością cyklu King of Fighters. Jest tu dwuwymiarowa bijatyka, wyróżniająca się między innymi możliwością wystawienia trzyosobowej drużyny do walki.
King of the Monsters – Kolejna bijatyka, tym razem z udziałem ogromnych potworów. Gra ukazała się między innymi na konsolach NeoGeo, SNES i Genesis. Do wyboru jest kilka drastycznie różniących się między sobą bestii.
Last Resort – Dynamiczna i osadzona w futurystycznych klimatach strzelanina. Zadebiutowała ona w 1992 roku, ukazując się na NeoGeo i NeoGeo CD. Całość pod wieloma względami nawiązuje do serii R-Type.
Magician Lord – Scrollowana dwuwymiarowa platformówka, która swoją premierę miała w 1990 roku. Gracz musi udzielić pomocy czarodziejowi o imieniu Elta, tak aby wspólnymi siłami uratować zamieszkiwaną przez niego krainę.
Metal Slug – Niezwykle popularna seria gier SNK, która w przeszłości doczekała się kilku odrębnych kompilacji (m.in. Metal Slug Anthology). Jest to dwuwymiarowa platformówka, w której zadaniem gracza jest eliminowanie napotykanych przeciwników.
Neo Turf Masters – Gra sportowa, podejmująca tematykę golfa. Tytuł ten pierwotnie wydany został na niezbyt popularną konsolkę NeoGeo Pocket Color. Miało to miejsce w 1999 roku.
Samurai Shodown – Pierwsza odsłona niezwykle popularnej serii bijatyk. Akcja rozgrywa się w osiemnastym wieku. Elementem odróżniającym ten produkt od innych dwuwymiarowych bijatyk jest między innymi wykorzystanie broni białej w trakcie walk.
Sengoku – Dynamiczna gra akcji. Wydarzenia osadzone zostały w realiach feudalnej Japonii. Zadaniem gracza jest pokonywanie hord nieumarłych stworów.
Shock Troopers – Dynamiczna dwuwymiarwowa strzelanina, w której wydarzenia obserwowane są w rzucie izometrycznym. Gracz wciela się w postać komandosa, któremu zlecono uratowanie pewnego naukowca z rąk „Krwawych Skorpionów”.
Super Sidekicks 3 – Trzecia część stosunkowo mało znanej serii gier sportowych, dotyczących piłki nożnej. Gra ta pierwotnie ukazała się w 1995 roku.
Top Hunter – Scrollowana dwuwymiarowa zręcznościówka, w której gracz przejmuje kontrolę nad jednym z łowców nagród. Głównym zadaniem jest uratowanie kolonizatorów przed gwiezdnymi piratami. Gra ta doczekała się reedycji w serii Virtual Console.
World Heroes – Ciekawie zrealizowana dwuwymiarowa bijatyka, w której do walk stają zawodnicy reprezentujący wiele róznych epok. Sprowadzenie ich możliwe stało się dzięki wykorzystaniu skonstruowanej przez doktora Browna maszyny służącej podróżom w czasie.
Ostatnia modyfikacja 29 lipca 2008
Tryb gry: single / multiplayer
Klasyfikacja PEGI SNK Arcade Classics Volume 1
SNK Arcade Classics Volume 1 Wymagania sprzętowe
PlayStation 2
- Wykorzystuje:
- karta pamięci 8MB