Critter Round-Up Wii
Gra zręcznościowo-logiczna, w której zadaniem gracza jest budowanie ogrodzeń i zapędzanie zwierząt w określone miejsca. Zabawa utrudniana jest poprzez występowanie różnego rodzaju drapieżników.
Critter Round-Up Premiera Wii
30maja2008
producent: Epicenter Studios wydawca: Konami
Angielskie napisy i dialogi
Critter Round-Up to produkt stanowiący połączenie gry logicznej oraz wymagającej podejmowania szybkich decyzji zręcznościówki. Głównym zadaniem gracza jest oddzielanie od siebie różnych gatunków zwierząt. Opisywana gra pierwotnie ukazała się w Japonii (jako Saku Saku Animal Panic), zanim doczekała się premiery wersji anglojęzycznej. Critter Round-Up przygotowano z myślą o klientach serwisu WiiWare. Gra jest dziełem firmy Epicenter Studios, posiadaczom konsoli Wii znanej także za sprawą zręcznościówki Real Heroes: Fire Fighter.
Ogólne założenia rozgrywki są stosunkowo proste. Zabawa toczy się na planszy, na której znajdują się zwierzęta reprezentujące kilka różnych gatunków. Rola gracza polega na budowaniu różnego rodzaju ogrodzeń, a następnie zapędzaniu zwierząt z tego samego gatunku w określone miejsce. Pozwala to na oddzielenie ich od reszty stada. Gracz może wchodzić w interakcje między innymi z żyrafami, zebrami, niedźwiedziami polarnymi, pingwinami czy bizonami. Za każdym razem reakcje zwierząt są oczywiście nieco inne, co zdecydowanie urozmaica rozgrywkę.
Podstawowym utrudnieniem podczas zapędzania zwierząt do wyznaczonych stref planszy są znajdujące się w okolicy drapieżniki, których z oczywistych względów należy za wszelką cenę unikać. Pojawiają się one w kilku różnych odmianach, różniących się agresywnością wobec innych okazów. W sumie gracz do pokonania ma około pięćdziesięciu poziomów o rosnącym poziomie trudności. W dalszych misjach zapędzanie zwierzaków jest coraz bardziej utrudniane, a ponadto na wykonanie odpowiednich akcji jest mniej czasu.
Do dyspozycji gracza oddano kilka różnych trybów zabawy. Oprócz standardowo wykonanego singleplayera są to między innymi tryby kooperacji (przeznaczone dla dwóch lub czterech osób) czy Marathon Mode, w którym ma się do czynienia z niekończącym się ciągiem losowo generowanych plansz. Ponadto w grze zawarto wiele zabawnych mini-gier, pozwalających na wchodzenie w interakcje z wybranymi przez siebie zwierzakami. Są to między innymi zabawy nawiązujące tematycznie do piłki nożnej.
Oprawa wizualna Critter Round-Up jest bardzo uproszczona, a całość w wyraźny sposób nawiązuje do produktów wykorzystujących technologię cel-shading. Zmagania mogą być obserwowane z różnych kamer. Najlepsze rezultaty osiąga się decydując na rzut izometryczny, oferujący podgląd na znaczny wycinek planszy.
Ostatnia modyfikacja 21 maja 2008
Tryb gry: single / multiplayer
Klasyfikacja PEGI Critter Round-Up