Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2XBOX
Okładka Capcom Classics Collection (PS2)
OkładkaCapcom Classics Collection (PS2)

Capcom Classics Collection

Capcom Classics Collection to kolejna kompilacja zbierająca w jednym miejscu najpopularniejsze produkcje z automatów coin-op, które rządziły rynkiem elektronicznej rozrywki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Zręcznościowe | podzielony/wspólny ekran | multiplayer | singleplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Capcom Classics Collection Premiera

27wrz2005

PS2 XBOX

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Capcom Classics Collection to kolejna kompilacja zbierająca w jednym miejscu najpopularniejsze produkcje z automatów coin-op, które rządziły rynkiem elektronicznej rozrywki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

Zestaw zawiera 22 w pełni grywalne produkcje, kolekcję oficjalnych grafik, zremiksowane utwory muzyczne, a także wskazówki ułatwiające zabawę. Wszystkie programy są wierną kopią tego, co mogliśmy zobaczyć na automatach coin-op i nie zawierają żadnych usprawnień audiowizualnych.

W skład kolekcji wchodzą następujące tytuły:

1942 – strzelanina rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, w której obejmiemy kontrolę nad samotnym myśliwcem atakującym ogromne siły wroga. Jeden z najsłynniejszych przedstawicieli gatunku, zwanego „vertical shooter”. Rok produkcji: 1984.

1943: The Battle of Midway – kontynuacja strzelaniny z gatunku „vertical shooter”, która pozwala wcielić się w rolę pilota walczącego o wyspę Midway na Pacyfiku. Jak zwykle na eksterminację czekają niezliczone zastępy przeciwników. Rok produkcji: 1987.

1943 Kai: Midway Kaiser – japońska wersja gry 1943: The Battle of Midway, w stosunku do swojego pierwowzoru, lekko zmodyfikowana. Tym razem sterujemy samolotem należącym do kraju Kwitnącej Wiśni, a wrogiem są jednostki amerykańskie. Rok produkcji: 1987.

Bionic Commando – klasyczna platformówka z dużą dawką strzelania, w której wcielamy się w rolę futurystycznego żołnierza, wyposażonego przez zastępy naukowców w mechaniczne ramię. Rok produkcji: 1987.

Commando – strzelanina reprezentująca gatunek o nazwie „vertical shooter”. Jako doskonale wyszkolony żołnierz od zadań specjalnych, udasz się samotnie na terytorium wroga, aby zniszczyć wrogie bazy i pilnujących ich wojaków. Rok produkcji: 1985.

Exed Eyes – kolejny „vertical shooter” jakich na pęczki produkowano w latach osiemdziesiątych. Masa dziwnych stworków do zniszczenia i samotny strzelec. Rok produkcji: 1985.

Final Fight – chodzona w prawo gra walki, w której wcielimy się w jedną z trzech postaci (Cody, Guy lub Mayor Mike Haggar). Do wyeliminowania czekają członkowie gangu Mad Gear, który od lat sieje zło w Metro City. Rok produkcji: 1989.

Forgotten Worlds – strzelanina w konwencji prostej platformówki, w której dwóch bohaterów wyrusza na spotkanie z tajemniczym Biosem i jego armią wojowników. Rok produkcji: 1988.

Ghost’n Goblins – kultowa platformówka, w której gracz wciela się w rolę rycerza Sir Arthura, rycerza wyruszającego z misją odbicia swojej ukochanej. Na drodze do celu stanie mnóstwo istot z najgorszych koszmarów. Rok produkcji: 1985.

Ghouls’n Ghosts – trzy lata minęły od czasu uwolnienia księżniczki z rąk istot z piekła rodem. Tym razem dzielny rycerz Sir Arthur musi stawić czoła samemu Lucyferowi. Klasyczna platformówka. Rok produkcji: 1988.

Gun.Smoke – kolejny przedstawiciel gatunku zwanego „vertical shooter”. Tym razem wcielimy się w rolę dzielnego szeryfa, który na Dzikim Zachodzie musi powstrzymać niezliczoną hordę złoczyńców. Rok produkcji: 1985.

HigeMaru – prosta gra zręcznościowa, przypominająca do złudzenia serię Bomberman. Gracz wciela się w rolę marynarza, którego zadaniem jest anihilowanie piratów przy pomocy znajdujących się na statku beczek. Rok produkcji: 1984.

Legendary Wings – gra nawiązująca do greckiej mitologii, w której gracz obejmuje kontrolę nad futurystycznym komandosem wyposażonym w skrzydła. Program w udany sposób łączy elementy klasycznych platformówek ze strzelaninami „vertical shooter”. Rok produkcji: 1986.

Mercs – program opowiadający o perypetiach trzech najemników, którzy zostali wynajęci w celu odnalezienia i uwolnienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. A to wszystko w konwencji typowej strzelaniny. Rok produkcji: 1990.

Section Z – platformówka, w której gracz wciela się w rolę zakutego w czerwony kombinezon kosmonauty. Naszym zadaniem jest przedostać się przez pełen pułapek labirynt. Rok produkcji: 1985.

Son Son – zrealizowana w konwencji platformówki gra zręcznościowa, pozwalająca wcielić się w rolę dwóch bohaterów (Son Son i Tom Tom). Zadaniem bohaterów jest uratowanie przyjaciół. Rok produkcji: 1984.

Street Fighter 2 – jedna z najsłynniejszych dwuwymiarowych „bijatyk”. Do wyboru jest kilku wojowników, którzy podróżując po świecie zmierzą się w pojedynku o tytuł najlepszego „fightera”. Rok produkcji: 1991.

Street Fighter 2’ – zmodyfikowana wersja jednej z najsłynniejszych gier walki wszechczasów, która pozwala wcielić się nie tylko w skórę „zwykłych” wojowników, ale również tzw. „bossów”. Rok produkcji: 1992.

Street Fighter 2 Turbo – kolejna edycja klasycznego hitu, w którym przyspieszono rozgrywkę oraz wyposażono bohaterów w kilka nowych ciosów. Rok produkcji: 1992.

Super Ghouls’n Ghosts – udoskonalona wersja platformówki, w której Sir Arthur wyrusza na spotkanie z najgroźniejszym wrogiem – Lucyferem. Rok produkcji: 1990.

Trojan – bijatyka chodzona w prawo, przypominająca najlepszych przedstawicieli gatunku, m.in. Golden Axe i Double Dragon. Na uwagę zwraca postnuklearny klimat, który owocuje pojawieniem się wielu dziwnych stworów. Rok produkcji: 1986.

Vulgus – kolejna gra z gatunku „vertical shooter”, w której gracz obejmie kontrolę nad statkiem kosmicznym, atakującym wrogich obcych. Rok produkcji: 1984.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-3  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Capcom Classics Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Capcom Classics Collection Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
PS2
XBOX