Capcom Classics Collection
Capcom Classics Collection to kolejna kompilacja zbierająca w jednym miejscu najpopularniejsze produkcje z automatów coin-op, które rządziły rynkiem elektronicznej rozrywki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.
producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna
Gry podobne do Capcom Classics Collection
Sonic Mega Collection Plus
Sonic Gems Collection
Midway Arcade Treasures 2
Capcom Classics Collection to kolejna kompilacja zbierająca w jednym miejscu najpopularniejsze produkcje z automatów coin-op, które rządziły rynkiem elektronicznej rozrywki w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.
Zestaw zawiera 22 w pełni grywalne produkcje, kolekcję oficjalnych grafik, zremiksowane utwory muzyczne, a także wskazówki ułatwiające zabawę. Wszystkie programy są wierną kopią tego, co mogliśmy zobaczyć na automatach coin-op i nie zawierają żadnych usprawnień audiowizualnych.
W skład kolekcji wchodzą następujące tytuły:
1942 – strzelanina rozgrywająca się w czasach II wojny światowej, w której obejmiemy kontrolę nad samotnym myśliwcem atakującym ogromne siły wroga. Jeden z najsłynniejszych przedstawicieli gatunku, zwanego „vertical shooter”. Rok produkcji: 1984.
1943: The Battle of Midway – kontynuacja strzelaniny z gatunku „vertical shooter”, która pozwala wcielić się w rolę pilota walczącego o wyspę Midway na Pacyfiku. Jak zwykle na eksterminację czekają niezliczone zastępy przeciwników. Rok produkcji: 1987.
1943 Kai: Midway Kaiser – japońska wersja gry 1943: The Battle of Midway, w stosunku do swojego pierwowzoru, lekko zmodyfikowana. Tym razem sterujemy samolotem należącym do kraju Kwitnącej Wiśni, a wrogiem są jednostki amerykańskie. Rok produkcji: 1987.
Bionic Commando – klasyczna platformówka z dużą dawką strzelania, w której wcielamy się w rolę futurystycznego żołnierza, wyposażonego przez zastępy naukowców w mechaniczne ramię. Rok produkcji: 1987.
Commando – strzelanina reprezentująca gatunek o nazwie „vertical shooter”. Jako doskonale wyszkolony żołnierz od zadań specjalnych, udasz się samotnie na terytorium wroga, aby zniszczyć wrogie bazy i pilnujących ich wojaków. Rok produkcji: 1985.
Exed Eyes – kolejny „vertical shooter” jakich na pęczki produkowano w latach osiemdziesiątych. Masa dziwnych stworków do zniszczenia i samotny strzelec. Rok produkcji: 1985.
Final Fight – chodzona w prawo gra walki, w której wcielimy się w jedną z trzech postaci (Cody, Guy lub Mayor Mike Haggar). Do wyeliminowania czekają członkowie gangu Mad Gear, który od lat sieje zło w Metro City. Rok produkcji: 1989.
Forgotten Worlds – strzelanina w konwencji prostej platformówki, w której dwóch bohaterów wyrusza na spotkanie z tajemniczym Biosem i jego armią wojowników. Rok produkcji: 1988.
Ghost’n Goblins – kultowa platformówka, w której gracz wciela się w rolę rycerza Sir Arthura, rycerza wyruszającego z misją odbicia swojej ukochanej. Na drodze do celu stanie mnóstwo istot z najgorszych koszmarów. Rok produkcji: 1985.
Ghouls’n Ghosts – trzy lata minęły od czasu uwolnienia księżniczki z rąk istot z piekła rodem. Tym razem dzielny rycerz Sir Arthur musi stawić czoła samemu Lucyferowi. Klasyczna platformówka. Rok produkcji: 1988.
Gun.Smoke – kolejny przedstawiciel gatunku zwanego „vertical shooter”. Tym razem wcielimy się w rolę dzielnego szeryfa, który na Dzikim Zachodzie musi powstrzymać niezliczoną hordę złoczyńców. Rok produkcji: 1985.
HigeMaru – prosta gra zręcznościowa, przypominająca do złudzenia serię Bomberman. Gracz wciela się w rolę marynarza, którego zadaniem jest anihilowanie piratów przy pomocy znajdujących się na statku beczek. Rok produkcji: 1984.
Legendary Wings – gra nawiązująca do greckiej mitologii, w której gracz obejmuje kontrolę nad futurystycznym komandosem wyposażonym w skrzydła. Program w udany sposób łączy elementy klasycznych platformówek ze strzelaninami „vertical shooter”. Rok produkcji: 1986.
Mercs – program opowiadający o perypetiach trzech najemników, którzy zostali wynajęci w celu odnalezienia i uwolnienia prezydenta Stanów Zjednoczonych. A to wszystko w konwencji typowej strzelaniny. Rok produkcji: 1990.
Section Z – platformówka, w której gracz wciela się w rolę zakutego w czerwony kombinezon kosmonauty. Naszym zadaniem jest przedostać się przez pełen pułapek labirynt. Rok produkcji: 1985.
Son Son – zrealizowana w konwencji platformówki gra zręcznościowa, pozwalająca wcielić się w rolę dwóch bohaterów (Son Son i Tom Tom). Zadaniem bohaterów jest uratowanie przyjaciół. Rok produkcji: 1984.
Street Fighter 2 – jedna z najsłynniejszych dwuwymiarowych „bijatyk”. Do wyboru jest kilku wojowników, którzy podróżując po świecie zmierzą się w pojedynku o tytuł najlepszego „fightera”. Rok produkcji: 1991.
Street Fighter 2’ – zmodyfikowana wersja jednej z najsłynniejszych gier walki wszechczasów, która pozwala wcielić się nie tylko w skórę „zwykłych” wojowników, ale również tzw. „bossów”. Rok produkcji: 1992.
Street Fighter 2 Turbo – kolejna edycja klasycznego hitu, w którym przyspieszono rozgrywkę oraz wyposażono bohaterów w kilka nowych ciosów. Rok produkcji: 1992.
Super Ghouls’n Ghosts – udoskonalona wersja platformówki, w której Sir Arthur wyrusza na spotkanie z najgroźniejszym wrogiem – Lucyferem. Rok produkcji: 1990.
Trojan – bijatyka chodzona w prawo, przypominająca najlepszych przedstawicieli gatunku, m.in. Golden Axe i Double Dragon. Na uwagę zwraca postnuklearny klimat, który owocuje pojawieniem się wielu dziwnych stworów. Rok produkcji: 1986.
Vulgus – kolejna gra z gatunku „vertical shooter”, w której gracz obejmie kontrolę nad statkiem kosmicznym, atakującym wrogich obcych. Rok produkcji: 1984.
Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: podzielony ekran Liczba graczy: 1-3
Nośnik: 1 DVD
Klasyfikacja PEGI Capcom Classics Collection
Capcom Classics Collection Wymagania sprzętowe
PlayStation 2
- Wykorzystuje:
- karta pamięci 8 MB
- Multitap