999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors NDS
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to utrzymana w konwencji thrillera gra przygodowa, wyprodukowana przez japońskie studio Chunsoft z myślą o konsoli Nintendo DS. Gracz kieruje poczynaniami uczestnika dziwacznej gry, w której stawką jest wydostanie się z tonącego okrętu.
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors Premiera NDS
10grudnia2009
producent: ChunSoft wydawca: Aksys Games Strona oficjalna
Angielskie napisy i dialogi
Gry podobne do 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors
Another Code: Two Memories
The World Ends With You
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to wydana na platformę NDS przygodówka utrzymana w klimacie thrillera. Grę opracowało japońskie studio Spike Chunsoft, a głównym projektantem i scenarzystą był Kotaro Uchikoshi, specjalizujący się w produkcjach typu visual novel, takich jak Never 7: The End of Infinity, Ever 17: The Out of Infinity czy 12Riven: The Psi-Climinal of Integral.
Fabuła
Poznajemy historię 21-letniego japońskiego studenta imieniem Junpei. Zostaje on odurzony przez zamaskowanego napastnika, po czym budzi się w zamkniętej kajucie. Po sforsowaniu drzwi odkrywa, że wraz z ośmiorgiem nieznajomych znalazł się na pokładzie luksusowego statku wycieczkowego. Szybko okazuje się, że cała dziewiątka została porwana przez psychopatę przedstawiającego się jako Zero w celu rozegrania sadystycznej gry. Jej uczestnicy mają 9 godzin, by dostać się do drzwi oznaczonych numerem 9. Nie mogą sobie pozwolić na chwilę zwłoki, gdyż statek powoli tonie i po upłynięciu limitu czasowego wszyscy zginą.
Mechanika
Wydane na konsolę NDS 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors to przygodówka łącząca dwa popularne podgatunki. Pierwszym z nich jest visual novel, z których mechaniki zaczerpnięto sekcje fabularne. W nich biernie śledzimy rozwój opowieści prezentowany za pomocą dwuwymiarowych obrazów i tekstu, co pewien czas podejmując decyzje, które w istotny sposób wpływają na dalszy bieg historii. Należy zaznaczyć, że gra jest bardzo nieliniowa. Nasze wybory ostatecznie mogą doprowadzić do jednego sześciu możliwych zakończeń fabularnych, przy czym tylko jedno jest „właściwe” i pozwala odkryć całą prawdę.
Drugim typem są sekcje wzorowane na przygodówkach logicznych z kategorii escape the room. Te fragmenty wykonano w pełnym 3D, pozwalając nam na swobodne eksplorowanie lokacji z perspektywy pierwszoosobowej. W trakcie kampanii gracz raz za razem trafia do zamkniętych sekcji statku i poprzez przeszukiwanie otoczenia, odnajdywanie przedmiotów oraz rozwiązywanie łamigłówek musi wymyślić sposób na wydostanie na zewnątrz.
Kwestie techniczne
Oprawa wizualna 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors utrzymana jest w konwencji anime, a projekty postaci opracował artysta Kinu Nishimura, znany głównie z wielu produkcji studia Capcom. Z kolei ścieżkę dźwiękową gry skomponował Shinji Hosoe, czyli autor muzyki do Folklore, Ridge Racer 7 oraz Tekken 6.
Ostatnia modyfikacja 16 marca 2012
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 258 głosów czytelników.
Wymagania wiekowe 999: Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors: 16+