

Najciekawsze materiały do: Final Fantasy IX

Final Fantasy IX - Memoria v.18082024
modrozmiar pliku: 17,5 MB
Memoria to mod do gry Final Fantasy IX, którego autorem jest Albeoris.

Wydawał się dawno ukończony, lecz po 3 latach ciszy dostał wielką aktualizację. Dzięki nowej wersji cenionego moda Final Fantasy IX jest piękne jak nigdy wcześniej
wiadomość16 sierpnia 2024
Wielki projekt Moguri Mod doczekał się pierwszej od trzech lat aktualizacji. Modyfikacja remasteruje Final Fantasy IX, wprowadzając m.in. tła w wysokiej rozdzielczości oraz opcję zabawy w nawet 120 klatkach na sekundę.

Wiele gier zasługuje na to, by ich muzyka była grana przez orkiestrę. Cykl RPG Final Fantasy to sztandarowy przykład - cykl muzyczny Adama
wiadomość13 sierpnia 2024
Muzyka zawsze była jedną z mocniejszych stron serii Final Fantasy, a niektóre kompozycje doskonale odgrywają zawodowe orkiestry. Oto kilka tego typu utworów, które możecie usłyszycie na żywo, jeśli się pospieszycie.

Już niedługo odbędzie się Final Symphony 2. Dla największych fanów japońskiej serii Final Fantasy czeka też panel dyskusyjny
wiadomość9 sierpnia 2024
Koncert Final Symphony 2 odbędzie się 21 września we Wrocławiu. Tuż przed nim będzie miał miejsce panel dyskusyjny poświęcony muzyce z serii Final Fantasy i jej wpływowi na branżę gier.
- Square Enix nie mówi „nie” wskrzeszaniu kolejnych starych RPG-ów 2023.07.10
- Święto fanów jRPG, Final Fantasy IX i Persona 3 mają dostać remaki [Aktualizacja: Persona 3 potwierdzona] 2023.06.08
- Nowy patch do Final Fantasy IX na PC usunął całą grę 2020.04.02
- Data premiery darmowego DLC do Resident Evil 2, Assassin's Creed 3 na Switcha potwierdzone i inne wieści 2019.02.14
- Final Fantasy IX już na PS4 2017.09.19
- Najlepsze mobilne gry lutego (m.in. Assassin's Creed: Identity, Final Fantasy IX, Space Grunts) 2016.03.04
- Klasyczne Final Fantasy IX zadebiutowało na rynku mobilnym 2016.02.11

Odświeżenie potrzebne od zaraz - remastery i remaki, na które czekamy
artykuł11 lipca 2021
Wszyscy na nie psioczymy, ale i tak każdy szybko poda kilka tytułów, które przyjąłby w takiej formie z otwartymi ramionami – remastery i remaki już na dobre zadomowiły się w branży. A my wybraliśmy gry, które chcielibyśmy dostać w wersji odświeżonej.

Obowiązkowa pozycja dla fanów Finala, obowiązkowa pozycja dla fanów JRPG, a i całej reiście polecam zagrać.

Najlepsza część FF, ta muzyka,klimat, fabuła, zakończenie no i ta gra posiada jedną z najlepszych scen w historii ff (depresja zidana) kto wie ten rozumie. Kto nie grał niech kupuje a reszta niech kupi jeszcze raz by docenić kunszt tej gry.
Czy Redakcja zauważyła,że Final Fantasy wyszło na Androida i iOS?
Proszę zajrzeć do Google Play lub Appstore...poprawki się proszą przy tym tytule.
Po raz drugi przechodzę tę grę, dawniej oczywiście na PS1. Jest to jeden z lepszych finalów ale napewno nie najlepszy.
Muzyka właśnie w tej części jest jedną z gorszych, za to nadrabia fabuła. W tej części też jest najwięcej humoru spośród wszystkich części, jednym to bardziej odpowiada drugim mniej.
No i jeszcze w tej edycji na PC zą zamieszczone jakieś paski po boku ekrany, nie mam pojęcia po co http://s10.ifotos.pl/img/Screensho_sseahrw.png
Długo czekałem na tę części aż pojawi się na PC no i w końcu jest , w moim rankingu ten FF nie załapuje się nawet na podium spośród wszystkich finali, ale i tak jest bardzo dobry.
Pierwszy raz gram w tą część. Bardzo pozytywne odczucia. Sam port jest ok, nie zauważyłem żeby coś było wyciętę a przechodziłem z poradnikiem, żeby nic nie przeoczyć. Jeden z lepszych Finali w jakie grałem.

Uwielbiam gry Final Fantasy i dziewiąta część jest bardzo dobrą i udaną produkcją. Moja ocena to 9.

Polecam w 100%!!! Gra jest prześwietna :D pamiętam jak w nią grałem w dzieciństwie.. To była gra mojego dzieciństwa <3
Kto kupi ten nie pożałuje, ta grafika, bohaterowie, dialogi, muzyka, poczatek, rozwiniecie jak i zakonczenie..
Zreszta co bede mowil, kupcie !
Po 7 i 8 to jest straszne rozczarowanie

Przechodząc Final Fantasy VIII niespowiedziewałem się ż kolejna z części będzie zrobina w ten sosób..Dla dzieci 8-12 lat głópklowate dialogi postacie bajkowe ani to manga nie anime ...niewiem coś narysowanego. Niespodobała mi się część a grałem pół dnia i zrezygnowałem za dziecinna hu...owa fabuła niewypał twurców
Nigdy nie grałem w żadnego Finala.
Te nowe, typu XIV Realm Reborn czy najnowsze XV już nie mają tego czegoś co miały starsze części. Szybko stają się nudne.
Jako pierwszego postanowiłem ograć IX i jest cudowny.
Na szczęście nie pozbyłem się PS3, odkurzyłem z szafy i od kilku dni oderwać się nie mogę :)
Mój pierwszy Final.
Odkurzyłem PS3, zakupiłem i od tej chwili oderwać się nie mogę..
W planach już zakup kolejnych części sprzed lat: VI, VII, VIII i X/X-2.
Na PS3 grafika trochę pikseloza, wersje remasterowane są chyba tylko na iOS/Androida w cenach z kosmosu... :-D
Ale w oryginale na PS3 ma swój klimat, taki specyficzny, retro, sprzed lat. Fenomenalna.

Ta część Finala jest magiczna. Piękne pożegnanie SquareSoftu z PS1.
Nie da się opisać. W to trzeba po prostu zagrać.

45h
+ rewelacyjna fabuła i tempo jej dawkowania
+ może i przerysowane ale budzące sympatię zróżnicowane postacie
+ jedna z najładniejszych gier jakie widziałem
+ czy to najlepsza ścieżka dźwiękowa w historii?
+ wyjątkowo udany mariaż fantasy z steampunkiem
+ złożony i ciekawy system walki i rozwoju postaci
+ setki przeciwników, sekretów, przedmiotów, umiejętności, dodatkowej zawartości
+ minigierki ""na raz""
+ nie wymaga grindowania...
- ... ale ostatni boss do lekkich nie należy
- walki mogłyby być szybsze...


Nareszcie po 21 latach od wydania tej gry udało mi się ją ukończyć!
Zaskakujące jest to jak nadal jest bardzo jest grywalna i baśniowo klimatyczna.
Rozpisywanie się nad jej zaletami i wadami nie ma za bardzo sensu. W prawie każdym FF tych pierwszych jest góra a tych drugich garść niestety też. Dość powiedzieć, że to jedna z lepszych odsłon.
ps. Jedynym słusznym sposobem na granie w ten tytuł jest albo PS1 i telewizor kineskopowy, albo wersja Steam koniecznie z Moguri mod - wszystkie aspekty techniczne (a zwłaszcza te pikselowate pre-renderowane tła) zyskują nowe życie i ubywa im dobrych 10 lat.
https://youtu.be/9uMcim5KEi8
Przenieśliśmy spolszczenie autorstwa RPG do wersji na PC. Działa również z Moguri Modem: http://www.balamb.pl/96-final-fantasy/final-fantasy-ix/859-spolszczenie-do-final-fantasy-ix-na-steam-gotowe

Jeden z moich ulubionych Final Fantasy, bardzo klasyczny jRPG będący poniekąd hołdem dla pierwszych odsłon serii, high fantasy z baśniową grafiką przez którą gra może sprawiać pozory dziecinnej, jednak jest to złudne wrażenie gdyż niejednokrotnie gracz jest konfrontowany z problemami o dojrzałej, trudnej tematyce. Podobnie jak w FF8 gra posiada świetne tempo rozwoju wydarzeń, do tego w odróżnieniu od swojej poprzedniczki dorzuca jeszcze interesujący zestaw postaci - każdy z towarzyszy jest wyrazisty, mają oni o wiele więcej życia i głębi niż tekturowe charaktery z ósemki. Są specyficzni zarówno jeśli chodzi o charaktery jak i na polu walki, do tego zwyczajnie czuć relacje między Zidanem i jego towarzyszami, każdy z nich ma swoje sprawy przez co nieraz się rozłączą by realizować własne cele, a podczas gry przychodzi to bardzo naturalnie. Nawet romans, choć subtelniejszy, jest według mnie bardziej naturalny niż we wspomnianej już poprzedniczce(która przecież miała być wielką historią miłosną, a w moim odczuciu wypada sztucznie w kontraście do niewymuszonej relacji między Garnet a Zidanem). Tuż za drużyną z FF6 jest to póki co mój ulubiony zestaw towarzyszy w tej serii. Jedynie Amarant i Quina w mojej ocenie odstają, reszta jest po prostu świetna, chociażby taka Freya z całym bagażem przeżyć to jedna z moich ulubionych postaci w całej franczyzie(niedoceniana i wielka szkoda, że od pewnego momentu zeszła na drugi plan). Do tego dochodzi intrygująca, trzymająca w napięciu fabuła i o ile Finale mają tendencje do tego, że w pewnym momencie historia robi się za bardzo pogmatwana skręcając przy tym w dziwnym kierunku, tak w tym przypadku nie odczułem tego aż w takim dużym stopniu. Dużą zmianę przeszedł również system rozwoju postaci - prosty(co bynajmniej nie jest wadą), dający dużo satysfakcji, intuicyjny i przyjemny. Jeśli miałbym wskazać jakieś wady to byłby to zbyt długi czas ładowania paska ATB oraz ostatni boss w grze który
spoiler start
jest całkowicie zbędny dla historii, przez co równie dobrze mogłoby go nie być.
spoiler stop
Kończąc nie sposób nie wspomnieć o finale całej tej przygody - Vivi i jego słowa, w tle ludzie zjeżdżający na przedstawienie do Alexandrii i ostatnie chwile z FF9...są one tak urocze i wzruszające, że aż robi się cieplej na sercu