Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Sacred Citadel
Sacred Citadel
Sacred Citadel Game Box

Najciekawsze materiały do: Sacred Citadel

Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver
Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver

wiadomość23 listopada 2012

Twórcy chodzonej bijatyki w uniwersum serii Sacred ujawnili nowe screeny z gry. Podali również więcej szczegółów na temat rozgrywki – w Sacred Citadel zagramy czterema zróżnicowanymi klasami i powalczymy w trybie kooperacyjnym dla maksymalnie trzech graczy, w którym będziemy starali się awansować na jak najwyższe poziomy w klasyfikacji sieciowej.

Gry Dead Island Riptide i Sacred 3 zostaną pokazane na targach PAX Prime
Gry Dead Island Riptide i Sacred 3 zostaną pokazane na targach PAX Prime

wiadomość25 sierpnia 2012

Firma Deep Silver ujawniła tytuły gier, jakie promować zamierza podczas zbliżających się targów PAX Prime. Wydawca wybiera się do Seattle z prezentacjami Dead Island Riptide i Sacred 3 oraz grywalnym demem Sacred Citadel.

Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku
Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku

wiadomość8 sierpnia 2012

Wczoraj firma Deep Silver zapowiedziała zręcznościówkę Sacred Citadel. Teraz potwierdzono, że trwają również prace nad Sacred 3. Premierę zaplanowano na przyszły rok.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
01.12.2012 12:03
ELOM24
ELOM24
11
Legionista

Pierwszy!

07.04.2013 19:07
odpowiedz
bl00d123pl
6
Legionista

Steam poinformował że gra będzie po polsku :)

17.04.2013 08:56
😈
odpowiedz
zanonimizowany864783
7
Pretorianin
0.0

ale syf, grafika obrzydliwa, obseranym patykiem przez szmate bym tego nie dotknął :D

17.04.2013 12:33
😊
odpowiedz
Rtype1
31
Pretorianin

Świetna!
Czekałem na to.
Stare dobre 2D z akcją w tle:)
Pad w dłoń i jadim!

18.04.2013 16:52
odpowiedz
DawiQ
31
Blogger
Wideo
7.5

Nie zgodzę się z opinią onaX'a, który swoją wypowiedzią skłonił mnie do tego bym twierdził, iż jest zwykłym trollem :) Gra w moim odczuciu jest przyjemna, choć może się w końcu znudzić naciskanie praktycznie dwóch przycisków na przemian (oprócz chodzenia) i wykonywania ciągle tych samych ataków, mimo że do dyspozycji mamy wiele kombinacji ciosów. Gra wymaga od gracza pomysłu na przejście poziomu, jak zobaczyć możecie na filmiku, który znajduje się na końcu wypowiedzi, bossa pokonałem dość szybko, ale uwierzcie mi, że przedtem musiałem zrobić kilka podejść, ponieważ zwykłe próby atakowania kończyły się fiaskiem. Mamy do dyspozycji szereg broni, które napotykamy na swej drodze, pozwala na dostosowanie oręża walki do swych upodobań, choć zapewne i tak większość wybiera te bronie, które mają większe obrażenia :) Karta bohatera pozwala, na rozdzielenie punktów umiejętności na cztery grupy, są to: Atak, Obrona, Zręczność i Moc, dzięki czemu nasz bohater może posiadać umiejętności, potrzebne do przejścia jakiegoś etapu, a potem można je pozamieniać. Na tym etapie można jeszcze dodać, że do dyspozycji mamy 3 postacie. Na filmiku gram "Asteroidem" :D Co do grafiki, to może rzeczywiście nie powala, ale w takich grach (przynajmniej dla mnie) grafika nie ma mnie zwalić z fotela, ma po prostu być przyjemna, jeśli będę chciał super grafiki to włączę sobie np. Crysis'a i tyle.

Gameplay: http://www.youtube.com/watch?v=SIUTyMwgdw8

18.04.2013 20:06
odpowiedz
zanonimizowany827873
17
Chorąży

Ten "Asteroid" to oczywiście twój nick, bo przecież nie grasz na piracie...

18.04.2013 20:41
Mastyl
odpowiedz
Mastyl
161
Za godzinę pod Jubilatem

Jeżeli już ktokolwiek z Was już grał, to mam pytania:

1. Czy w grze można się cofać w obrębie plansz, tzn. przesuwać się z powrotem w lewo, np. żeby zdobyć niezdobyte znajdźki?

2. Czy można wracać do wcześniej odwiedzonych poziomów gry?

3. Czy gra jest chociaż trochę nieliniowa, tzn. czy możemy zdecydować, jaki level odwiedzimy w następnej kolejności?

18.04.2013 20:43
odpowiedz
zanonimizowany520587
72
Senator

Grałem w demko, w ogóle nie "czuć", że trafiamy przeciwników, strasznie drętwa walka, zdecydowanie nie jest to coś, co będzie mi umilać czas w oczekiwaniu na dużą "trójkę".

20.04.2013 07:25
Woocasheq
odpowiedz
Woocasheq
6
Junior

@Mastyl, tak, można.
Gra jest jak najbardziej znośna, grywalna i oferująca trochę tego "czegoś".

20.04.2013 19:03
odpowiedz
A7J0R33X
18
Legionista

Czy któryś z was w ogóle grał w tą gre? postaci są CZTERY (mag, szamanka, łucznik i wojownik)
Gra jest całkiem przyjemna, podzielona na akty. w każdym akcie po 5 etapów. więc nie jest to gra najdłuższa. mimo wszystko polecam.

20.04.2013 20:57
1
odpowiedz
Rtype1
31
Pretorianin
8.0

Ja grałem i gram.
Tak samo do pierwszego bossa robiłem kilka podejść.
Musiałem nazbierać trochę złota i doświadczenia.
Zdobyte punkty możemy wydawać na rozwój cech naszych postaci a złoto wydajemy w mieście do którego mamy dostęp między poziomami.
Ten Onax chyba dostał łupnia na pierwszym bossie i się zniechęcił że tak klnie;)
Warto iść do przodu. Gierka jest fajna.
Co do 1 pytania Mastyla: Można się cofać i zbierać znajdźki lecz w grze nie ma czegoś takiego typu iż, potrzebny Ci awans by wrócić i móc dostać to co było wcześniej nieosiągalne. Na danym poziomie ewentualnie wraca się po powerupy, eliksiry czy źródła energii w postaci np. udek kurczaka, jeśli Ci zabrakło nagle a nieopodal gdzieś leży jakiś kąsek.
Na tej zasadzie w tej grze funkcjonują znajdźki.
Zbiera się też bronie, które mają również wbudowane że tak powiem moce żywiołów za pomocą których można skutecznie wycinać w pień przeciwników.
No i tak jak Dawiq wspomniał: na konkretny poziom, dobrze jest mieć pomysł...i stosować konkretne kombinacje.
Walenie na oślep w przyciski pada lub klawiaturę, nie jest dobrą receptą na postępy w tej grze.

22.04.2013 23:00
odpowiedz
ktosław
17
Legionista

Jest już dlc > Sacred Citadel Jungle Hunt, może czas na jakieś info ?

22.04.2013 23:59
beowulf117
odpowiedz
beowulf117
64
Dragonslayer

Jestem zdziwiony, że powstała taka gra, co nie zmienia faktu, że wygląda to fajnie :D

02.05.2013 14:10
odpowiedz
Emodziad
35
Centurion

Właśnie skończyłem. Giera lekka, łatwa i przyjemna a przy tym stosunkowo krótka (2 wieczory). Wymagań sprzętowych nie ma prawie żadnych więc nawet u mnie ładnie latała. W sumie to chętnie zobaczyłbym ciąg dalszy.

28.10.2013 21:17
odpowiedz
xSensi
2
Junior

Ale dziwne...

16.07.2014 13:59
Zdzichsiu
1
odpowiedz
Zdzichsiu
145
Ziemniak
8.0

Szczerze? Podobało mi się bardziej niż Sacred 2. Krótka przyjemna rąbanka w 2D. Nic jednak nie przebije pierwszego Sacreda.

01.06.2017 13:36
mastarops
odpowiedz
mastarops
143
Generał
3.0

Pograłem chwilkę, strasznie słaba mechanika walki - toporna, nieprecyzyjna, mało płynna. Grafika ok i tyle, jest zatrzęsienie dobrych gier tego typu teraz więc raczej szkoda tracić czas.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze