Jak w temacie, na nowym telewizorze LG 42LN5400, gdy podłączamy antenę, nie czyta jej wcale. Czym może być to spowodowane? Nawet jeśli był by problem z zasięgiem, były jakieś zakłócenia, to powinno chociaż wykryć że antena została podłączona.
Może coś trzeba w TV włączyć, itp?
Ale co ma z niej tv czytać?
Że antena jest podłączona pod TV, jak np wpinamy kabel HDMI to w TV ikonka robi się na kolorowo i widać że działa. A na antene jest 0 reakcji. Było to sprawdzane w innym miejscu i na innym telewizorze, i działa. Tylko w tym TV coś jej nie wykrywa.
A kanały wyszukałeś?
Tak, i jest 0. Wydaje mi się że coś jest na rzeczy w tym TV. Ma DVB-T i DVB-C. Ale jak ma kanały znaleźć jak nie wykrywa anteny w TV. Może coś jest zablokowane albo co?
TV nie musi sygnalizowac tego ze ma podlaczona antene.
Jak dałeś wyszukiwanie kanałów cyfrowych i nic nie znalazło to może antena za słaba, co to? jakaś pokojówka?
Wszystkie możliwe opcje już sprawdzałem, i dalej 0 kanałów. Antena to OPTICUM AX1000.
Czyżbym był w czarnej dziurze gdzie nie ma zasięgu? Ale nie wierzę w to, antena jest umiejscowiona dość wysoko, i nic to nie daje, nic nie powinno nawet zakłócać.
Telewizor w zaden sposob nie zasygnalizuje podlaczenia anteny. Antena jest elementem biernym ( tak naprawde to tylko wyprofilowany kawal druta ). Jedyne co mozesz zrobic to podlaczyc jakis inny telewizor do tej anteny ( bo zakladam ze szybciej skombinujesz inny telewizor niz miernik ). Jezeli na drugim nic nie wykryjesz ( zadnych kanalow ) antena jest zle ustawiona lub cos z nia jest nie tak. Jezeli wykryjesz - rzeczywiscie cos nie tak jest z telewizorem.
I tak zrobię. Lecz może być tak że znajduje sie w miejscu gdzie akurat nie mam zasięgu, i tylko satelita mi pozostaje
A na pewno wykorzystałeś wszystkie opcje? Bo nowoczesne telewizory mają oddzielne wyszukiwanie, dla każdego rodzaju sygnału, np. dla kablówki, tv sat, DVB i analogu.
W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy telewizor podaje napięcie na antenę.
"W niektórych przypadkach może być konieczna wymiana anteny na nową . Jest to niezbędne, gdy antena jest skierowana w stronę nadajników starych kanałów analogowych. Niektóre z nich, zwłaszcza te na obszarach wiejskich, mogły zostać wyłączone. W takim przypadku konieczna będzie wymiana anteny na szerokopasmową, umożliwiającą odbiór sygnału cyfrowego. "
Jeżeli mimo użycia odpowiedniej anteny, w dobrym stanie technicznym i skierowanej we właściwą stronę, jakość sygnału jest niska, należy skorzystać ze wzmacniacza sygnału .
Powinien to być całkowicie ekranowany wzmacniacz antenowy zgodny z sygnałem telewizji cyfrowej.
Sprawdź też koncentryczny, który może być złej jakości, bądź stary kabel nie pozwalający na odbiór w częstotliwościach, w których przesyłany jest sygnał DVB-T
Opcje tv>wylacz zasilanie anteny. Jesli masz antene ze wzmacniaczem i po tym zacznie dzialac, to jesli bedziesz mial BARDZO dobra sile sygnalu, to mozesz calkowicie zrezygnowac z zasilania zewnetrznego. Wtedy zakladasz na koniec kabla sama wtyczke BEZ zasilacza, wkladasz do tv i wlaczasz w jego menu zasilanie przez antene.
\\Edit
Skanujac kanaly uzywasz oczywiscie DVB-T, na DVB-C nic nie zlapiesz.
Witam posiadam telewizor lg 42ln5400 - za, z 2013 roku, mam problem taki iż telewizor nagle stracił sygnał i po próbie wyszukaniu kanałów nie znalazł żadnego, przedtem było wszystko ok, a teraz dupa :/ co dziwne po podłączeniu tunera dvb-t jest jak powinno znajduje 15 kanałów z bardzo dobrym sygnałem, przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga, w ustawieniach gdzie sprawdza się jakie wejścia są podłączone nie wykrywa anteny (tzn. jest ikonka na szaro, a gdzie jest wtyczka od tunera dvb-t jest na niebiesko). Nie wiecie może co jest przyczyną?