Witam.
Jestem zdecydowany na zakup ww. karty. Jedyne, co mnie frapuje to ilość pamięci. Batman: Arkham Knight ma w zalecanych wymaganiach 3 GB, a ja chciałbym dowiedzieć się jak sprawa wygląda w przypadku innych gier. Chodzi mi przede wszystkim o GTA 5 i Wiedźmina 3 - czy grając w rozdzielczości 1920x1080 jest sens kupowania tego Radeona z większą ilością pamięci?
Raczej nie ma sensu w zakupie wersji z 4GB - ta karta i tak nie da rady utrzymać płynności w tych grach na tak wysokich detalach żeby wykorzystać ponad 2GB. Poza tym w cenie wersji z 4GB masz GTX-a 950 który jest znacznie lepszy od r7 370 na dx11 (o dx12 jeszcze nic nie wiadomo).
@Edit:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_950_vs_radeon_r7_370_test_kart_graficznych_do_800_zl?page=0,16
Z tymże nie wiadomo jak to będzie dokładnie wyglądało na dx12 - ale wątpię żeby Redeon wyprzedził tu Geforca.
@2
Dzięki za odpowiedź. Co do tej przewagi GTX 950 nad R7 370, to mógłbys podlinkować jakiś test popierający swoją tezę?
R9 270x byłby lepszym wyborem niż 370.
@Optiores Skoro się już zdecydowałeś na zakup nowej karty graficznej to może też coś powiedz jaki masz zasilacz i procesor? Wybacz, że pytam ale to ważne.
Czy może być używana karta ? Jeśli tak to za jej cenę masz GTX'a 680, który deklasuje tego radka po całości w CF :>
Ja mam tą kartę graficzną z prockiem i5 4590 i gry chodzą na ultra i wysokich.
@up Marnotrawisz procka do tej grafy? Miałeś się czym pochwalić :/
Ja pierdole kasy nie mam na pc i nie będę ulepszał bo i tak do wymagających gier mam konsole więc mi to zwisa.
@5
Posiadam Phenoma II X4 945 3 GHz, a zasilacz mam Chiefteca 500W, więc powinien starczyć.
EDIT: Poczytałem trochę na zagranicznych stronach z testami i wynika, że nie opłaca się kupować tej wersji z 4 GB.
Polecam R9 270 od MSI, w afterburnerze przesuwasz wszystkie paski odpowiadające za taktowania w prawo i bum! Otrzymujesz r9 270x. Polecam, bo to rozwiązanie tańsze i wydajniejsze od 370.