Znalezione na Facebooku i to zadanie nie daje mi spokoju. Gdzie jest haczyk. Ile kostek jest na wózku?
Z której strony się nie policzy to wychodzi 51.
Chyba że magicznie w środku pewnych kostek nie ma, ale tego nie widać :D
raczej nie ma haczyka (a jednak jest) moja 8 latka powiedziała tak jest 3x21 = 63 - 3 i - 9 = 51 / tato łatwe zajęło to z 20 sekund :) i ma za swoje :)
tak jak napisał Esiu może brakować kostek w środkowym linii i z przodu jak napisał narmo niżej i 16 kostek makymsalnie możemy zabrać aby mieć ten sam widok (fajne)
Haczyk jest taki, że to bezdomny pies któremu pomogłeś przed sklepem dzień później przeprowadza wywiad w sprawie pracy w wielkiej korporacji.
Od 33 do 51.
Tylko na szkicu masz o jeden rząd po 3 kostki mniej w dolnej warstwie ;) Czyli od 36 do 51.
Zwrócicie uwagę na ten 3 widok gdzie kostki są pokazane od góry nie jest narysowany żaden wózek. A według drugiego obrazka czyli tego widocznego od tyłu ten wózek powinien być widoczny, a nie jest. Czyli wychodzi na to że tego 3 widoku nie powinno się brać pod uwagę bo kostki nie stoją na wózku. Mogą stać na czymkolwiek innym.
zgadza się jeśli traktujemy że działa prawo fizyki / sulik ale wtedy by były zawieszone w przestrzeni
Nie ma jednej obiektywnej odpowiedzi. Liczba kostek na wózku jest kwestią subiektywną i może być różna w zależności od interpretacji.
Byłem kiedyś na takim kursie gdzie było zadanie żeby z pośród 3 pacjentów, którzy potrzebują nerki do przeszczepu wybrać tego jednego. A jednego bo była tylko jedna nerka. Tutaj było dodane też że jeżeli któryś z nich nie otrzyma nerki to w wkrótce umrze. Padały rożne odpowiedzi, np. brano pod uwagę kto bardziej zasługuje na tą nerkę. Wszyscy my się tam pokłócili i prawie pobili i ostatecznie nikt nie zgadł i nie wytypował poprawnie osobnika do przeszczepu. Jak się na końcu okazało chodziło tylko o to żeby wybrać osobę która przekaże tą wiadomość. Więc odpowiedź nie musi być tam gdzie ją widać ale tam gdzie jej nie widać.
Ten izometryczny rysunek Narmo wyjaśnia dosyć dobrze problem niejednoznaczności, poza faktem że brakuje jednego rzędu jak zauważył wyś, oraz to że wariantów jest więcej niż na rysunku ponieważ może brakować również innych pojedynczych kostek których braku nie widać.
Ogólnie zadanie bez jednoznacznej odpowiedzi ponieważ te trzy rzuty nie są wystarczające. Brak zaliczenia z rysunku technicznego.
Poczytałem trochę o tym tu i tam i też ludzie mają problem z rozwiązaniem tego zadnia. Jakby tak patrzeć tylko na to co widać na obrazku to w 3D by mogło wyglądać w ten sposób. A to tylko jeden z wielu przykładów.
Czy tylko ja policzyłem po prostu 17x3 co zajęło mi całe 10 sekund i to o 5 w nocy?
Nie tylko ty i o to w tym chodzi. A wszyscy powyżej wymyślają jakieś pierdolamento, tworzą teorie i rysunki czyde.