Mam następujący problem...
Komputer po uruchomieniu praktycznie zawsze zatrzymuje się na BIOS-ie. W opcjach BOOT jakby nie było wtedy dysku SSD, na którym jest system. Wyjście z BIOS nic nie daje. Dopiero naciśnięcie resetu zawsze sprawia, że komputer normalnie uruchamia się do Windowsa 10 i wszystko działa. Taki stan utrzymuje się już od kilku tygodni. BIOS ---> reset ---> normalne użytkowanie.
Pomoże ktoś? :)
Bukary -> nie przejmuj się "radą" gerwanta. Mi to wygląda że płyta chce wystartować zanim zainicjuje się dysk, dlatego po resecie rusza. Pytanie pomocnicze - było kiedyś dobrze czy od początku się tak zachowuje? Jeżeli jest taka opcja w BIOS, to można przedłużyć czas oczekiwania na dysk. Bo uszkodzony może być dysk jak i płyta - bez diagnostyki ciężko stwierdzić.
Kiedyś się zachowywał podobnie, jakiś rok temu. O ile dobrze pamiętam, próbowałem wtedy coś kombinować z przekładaniem wtyczek USB myszy i klawiatury mechanicznej. Nie wiem, czy to miało jakiś wpływ, ale komp zaczął normalnie działać i przez rok nie było problemu. Teraz znowu się zaczęły.
Wyłącz w biosie touchpada
A nie pojawia się jakiś komunikat typu: All settings were reset to default values. Press F1 to run setup. Press F2 to continue ?
Heh... mam podobnie ale u mnie zatrzymuje się na logo płyty głównej. Co ciekawe jak odłączę kompa od prądu i podłączę to pierwsze włączenie leci bez konieczności resetowania. Później wszystko wraca do normy czyli za każdym razem reset i wtedy się uruchamia.
Jak znajdziecie rozwiązane to będę wdzięczny.
U mnie był problem z wyświetleniem obrazu z karty na monitor. Pomagało właśnie wyjęcie baterii. Problem wraca co kilka miesięcy ale ten sposób pomaga. Nie wiem czy u ciebie podziała ale warto spróbować. Teoretycznie to samo da się zrobić przywracając domyślne ustawienia płyty.
Edit: spróbuj też odpiąć pendrivy itp. Zostaw samą klawiaturę i myszkę
Jeśli masz możliwość to zrób update biosu. Co to za mobo?
OK, zapytam inaczej - mobo ASUS'a ?
Siema
pracowałem w Niemczech przy recyklingu używanych komputerów i często spotykałem się właśnie z takimi pierdołami. Najlepiej jak byś podał model lub przynajmniej nazwę producenta dodaj jeszcze czy to lapek czy stacjonarny. Ogólnie ja bym problem biosu czy bateryjki wykluczył. Miałem bardzo podobny problem w komputerach stacjonarnych firmy HP model 8000 elite. I szczerze nie mam zielonego pojęcia czemu tak się działo ale identycznie jak u Ciebie. Raz właśnie zatrzymywał się żeby potem po resecie się uruchamiał bez problemu. A że ten komputer składałem bratu w prezencie poświęciłem na naprawianie błędu sporo czasu mieniałem dyski, ramy baterie biosa nawet processor kilkakrotnie zmieniłem miałem dostęp do części ze względu na swoją pracę. Ale do rzeczy problem naprawiłem odłączając napęd dvd wszystko po prostu dysk tylko ostał. No i komp śmiga nie wiem czy to Ci pomoże ale spróbować nie zaszkodzi. Swoją drogą Bobrek powinien się tym zainteresować bo spotkałem się z tym problemem już kilkakrotnie, i serio pomagało albo właśnie odłączenie drugiego dysko czy tam dvd, lub nawet zmiana portu do którego jest podłączony dysk twardy. Nie wiem nie znam się na elektronice ale może to być tak że za mało nie wiem prądu dociera czy tam napięcia i wiesz musisz odciążyć kompa? Jak to nie pomoże to zostaje tylko najbardziej logiczne według mnie rozwiązanie. Bateria biosu to małe gUnwienko odpowiada za godzinę w pc ale też za ustawienia w biosie najczęściej jak bateria wymaga wymiany w pc najczęściej występuje komunikat jaki podał drenz lub godzina po uruchomieniu pokazuje chyba 1 w nocy i jakiś śmieszny rok 2002 czy coś. Ale jak mówiłem za granicą przerobiłem ze 20 000 tych pc i widziałem rzeczy które pewnie producenta by w osłupienie wprawiły. Otwieraj klapę i baw się a dojdziesz w końcu do sedna problemu. Możesz też podać firmę i model kompa bo chodź widzę że tutaj piszą o restarcie biosa to w wielu płytach wyjęcie baterii nie resetuje ustawień. Hp np ma zworki na płycie głównej które trzeba wyjąć a w komputerach Fujitsu nic nie pomagało (czasem musiałem resetować bios ponieważ było założone hasło i taki komputer nie mógł iść dalej do sprzedaży) szybko z tym sobie radziłem uszkadzałem gniazdo processora i wpisywalem w raport że był od początku uszkodzony
Witam mam podobny problem z komputerem, ale dzisiaj nie włączał się nawet z użyciem resetu więc się wystraszyłem. Przeczyściłem wszystko i nic się nie zmieniło kilka razy włączałem i wyłączałem i w końcu się udało ale nie wiem co robić żeby się to już nie powtórzyło. Może pomożesz asdfik.
Dodam że mam płytę główną acer veriton s6620G, windows 10, procesor I7 3770
Płyta główna to ASUS Z170 Pro Gaming. Komputer stacjonarny.
Haha, wiedziałem :) Jest jedna opcja, która za to odpowiada. Dam znać, jak sobie przypomnę.
Ja mam ASRock B85 Anniversary, B85 . Z tym DVD to muszę spróbować bo z nim też mam problem. Po włączeniu komputera nie widzi DVD muszę wejść w menagera urządzeń wyłączyć DVD i włączyć ponownie i wtedy działa ( na następnego włączenia komutera).