Sid Meier''s Civilization II
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dla mnie jest to najlepsza gra strategiczno-ekonomiczna wszechczasów a kto się ze mną nie zgadza niech wyskoczy na solo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
fixer ---> ROTFL :-))) Rozwaliłeś mnie tą wypowiedzią :-) Ale gra jest naprawdę łebska :-)
Pozdroofka
a ja mam pytanko czy ktoś ma patha pozwalającego na gre w sieci ?
Tak!!! Civ 2 jezd super! Ciekawe jak wypadnie Civ 3?
mi wystarczyloby w CIVIII tylko rozbudowanie pewnych elementow, grafika moglaby byc taka sama.... bo i tak była ładna i SZYBKA, a ta bedzie raczej krzaczyc
Co do grafy to sie zgodze. Ale co do zasad, to wydaje mi sie, ze trzeba troche zmienic! Chociazby mozliwosc sojuszow wojskowych, prowadzenia bitew i innych takich. Bitwy powinny byc rozgrywane podobnie jak w Centurionie. Byc moze nareszcie stalaby sie przydatna piechota i byc moze skonczylyby sie wojny prowadzone bez strat wlasnych. Jest to wygodne ale troche smieszne. Do tego wydaje mi sie, ze prowadzenie rekrutacji do armii powinno miec wplyw na ludnosc miast a armia powinna byc zawsze utrzymywana przez miasto najblizsze a nie macierzyste. Moze nareszcie skonczyloby sie to wysylanie wlasnych sil na tyly przeciwnika i prowadzenie dzialan bez jakichkolwiek problemow logistycznych.
rickii - do grania po sieci w Civ II potrzebne są ci:
najnowszy patch - zdaje się civ242
odpowiednie pliki: Civ2MGE1 do Civ2MGE5
oraz orginalne cd z Civ II, bez orginału nie pograsz, ponieważ te pliki Civ2MGE są robione pod orginał.
Pliki znajdziesz na http://apolyton.net/civ2/
Ewentualnie możesz pograć w freeciv - http://www.freeciv.org
Pozdrawiam
attyla unity beda supportowane nie przez miasta, tylko ogolnie... czyli przez cale panstwo..
Zgadzam sie z Attyla, choc uwazam, ze gra jest super. Przeszkadza mi jednak to, ze podczas gdy mam sojusz, musze sojusznikowi pomagac w wojnach, wtedy trace reputacje, lub nie pomagac, ale wtedy trace sojusznika, uwazam, ze wojna w obronie sojusznika nie powinna miec wiekszych konsekwencji na reputacje. Dobrze by bylo, gdyby zamiast ulorzonych z gory poziomow trudnosci, dalo sie je ulorzyc np: Agresywnosc kompow, Czulosc ludzi na panike, poziom administracji kompow i trudnosc wojen. Ponadto w dyplomacji brakuje mi mozliwosci bycia rozjemca, Zbyt duze panstwa powinny miec zwiekszona trudnosc utrzymania sie, mozliwosc rozlamu bez zajmowania stolicy !!! ALE POZA TYM GRA JEST VERY GUTT PONIEWAZ !!!
Szukam zbawcy!
Grałem w civ2 miesiącami, aż w końcu płyta mi się zwaliła!
Proszę żeby mi ktoś powiedziałzie można ściągnąć civ2!
Oto mój mail [email protected]
Z góry dzięki!
Data Premiery:
Świat: 30 czerwca 1996
Polska: obecnie brak planów wydania
To dziwne jakim cudem kupilem kiedys wersje pudelkowa PL wydana w Polsce przez IPS CG (?) Dane w Encyklopedii powinny zostac uaktualnione!
Pamiętam tą grę, grałem w nią w niecałe dwa lata temu, po prostu jest miodna, MP też polecam ;).
W tedy to dooma maksowałem, bo tylko i aż dooma miałem ;)
Dobra, mój wcześniejszy post jest bzdetny, lecz teraz wypowiem sie o tej grze. Jak dla mnie jest to najlepsza gra z serii, razem z IV, która też jest bardzo dobra, na tych grach się wychowałem, dzięki tej grze polubiłem tego typu gry, więc sentyment mam do niej przeogromny, do dziś mam pudełkową wersję, a jak patrze na Allego z nie dowierzaniem, że jest jeszcze parę kopii Civiki, i chodzą po 300zł!!! Ja bym swojej nigdy nie sprzedał, co roku instaluję ją na starej partycji, i gram całe tygodnie, bez wychodzenia z domu. Dla mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała. Cała seria jest genialna, ale ta przoduje. I do dziś Firaxis jest królem gatunku. Co do poprzedniego posta, to tak, moja pierwsza gra to był Doom, potem Civilization II :D
Po ćwierć wieku wróciłem na chwilę do tej części i mogę stwierdzić jedynie, że gra jest już w dzisiejszych czasach mało grywalna. Brakuje wielu funkcjonalności, cech w jakie na przestrzeni lat zostały wyposażone następne części i bez nich się po prostu źle gra. Nie zmienia to jednak faktu, że w 1996r i przez wiele następnych lat (ale nie prawie 26:)) była to rewelacja.
Civilization II to turowa gra strategiczna z 1996 roku od MicroProse, która zawiera pozornie nieskończoną liczbę opcji i stałą krzywą uczenia się. Pozwala budować miasta, konstruować cuda, badać nowe technologie, tworzyć armie, rozwijać gospodarkę i angażować się w dyplomatycznie z innymi władcami. Seria Civilization jest jedną z najpopularniejszych gier kiedykolwiek wydanych na PC, a jej twórca Sid Meier jest powszechnie uznawany za jednego z najlepszych projektantów gier na świecie. Gra testuje naszą umiejętność zarządzania ogromnymi zasobami i negocjacji z innymi plemionami jak żadna inna produkcja. Jest bardzo spójna, a ogromny zakres gry sprawia, że często ze dwa razy się zastanawiamy zanim podejmujemy kroki. Grałem sporo w każdą część, ale najwięcej czasu spędziłem przy jedynce na Amidze oraz dwójce i czwórce na Pc, które uważam za najlepsze, a przede wszystkim najbardziej wyraziste odsłony. Moim zdaniem dwójka jest najlepszą częścią tej wybitnej serii.
Gameplay. Rozpoczęcie gry w Civilization II jest jednym z najlepszych. Oto jesteśmy rzuceni w odległą przeszłość z małą grupą osadników. Przed nami największe wyzwanie jakie można sobie wyobrazić: zbudowanie imperium, które jest wystarczająco potężne, aby objąć cały glob, wystarczająco zaawansowane, aby dotrzeć do gwiazd i wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać próbę czasu. Gra zaczyna się około 4000 p.n.e. i kończy się pod koniec XXI wieku. Celem jest zniszczenie wszystkich innych imperiów na Ziemi. Przyjdzie nam zmierzyć się z takimi postaciami jak Czyngis-chan, Katarzyna Wielka i Napoleon oraz być pierwszym, który pomyślnie dotrze i skolonizuje planetę w odległej Alfa Centauri. Granie w Civilization II to bardzo wymagające ćwiczenie intelektualne, które kładzie nacisk na myślenie strategiczne i długoterminowe planowanie. Nauka zasad wymaga cierpliwości choć oczywiście tryb samouczka bardzo pomaga. Poziom kontroli nad imperium od orientacji politycznej po stawki podatkowe i nazwy miast jest pod naszą kontrolą. Pozwala to zbudować cywilizację, która odzwierciedla naszą osobowość. Możemy zostać brutalnym dyktatorem, dobrotliwym księciem lub szlachetnym republikaninem. Możemy tworzyć sojusze z innymi mocarstwami, a następnie zdradzać swoich sojuszników, kiedy nam to pasuje. Możemy też zbudować pokojową, zorientowaną ekonomicznie cywilizację, a następnie przekształcić swoje bogactwo w potęgę militarną i zmiażdżyć zdezorientowanych wrogów. Podsumowując możemy zrobić niemal wszystko co sobie wymarzymy, a gra jest róznorodna i pełna niespodzianek, a to właśnie sprawia, że granie w Civilization II jest tak przyjemne. W dwójce pojawiło się znacznie więcej cudów w porównaniu do poprzedniej części, m.in. Akademia Sun Tzu, Ambasada Marco Polo, Kampania handlowa Adama Smitha czy też Tama Hoovera. Łącznie 28 cudów możliwych do wybudowania. Różnice między Civilization 1 i 2 są subtelne, ale znaczące. Sequel to ponownie gra dla jednego gracza i niezwykle istotna jest sztuczna inteligencja, która otrzymała ogromny progres w stosunku do jedynki. Inne kultury bardziej potrafią różnić w swoim zachowaniu i podejmowanych wyborach jak wojna, handel czy negocjacje. Dyplomacja jest jeszcze bardziej znacząca. Jako ktoś kto jest skłonny do negocjacji i targowania się doceniam armadę wyborów, które przed nami stoją otworem. Największe jednak różnice w stosunku do jedynki mamy w wyglądzie gry i jej sterowaniu. Kamera pokazuje akcję w rzucie izometrycznym co do dziś jest standartem serii. Rozdzielczość jest wyższa, a przez to mamy więcej blasku i ostrości. Sterowanie Civ2 jest również troszkę łatwiejsze niż Civ 1. Interfejs został dopracowany pod kątem wygodniejszego dostępu do ważnych informacji. Okna wyskakują wszędzie opisując to co odkryliśmy lub zrobiliśmy.
Podsumowanie. Civilization II to sequel idealny. Szczytowe osiągnięcie serii. Jeśli ktoś jest gotów poświęcić niezbędny czas na naukę mechaniki zostanie nagrodzony jedną z najbardziej angażujących i grywalnych produkcji strategicznych. Rywalizujemy z innymi cywilizacjami o supremację lub przynajmniej trwałe współistnienie stale rozwijając technologie. Wchodząc do tej gry wkraczamy w świat w którym każda decyzja zmienia społeczne, ekonomiczne i polityczne aspekty życia i historii ciwilizacji. To produkcja, której nie można przegapić. Gra jest lepsza od wybitnego oryginału, a żadna z kolejnych kontynuacji nie zrobiła już tak piorunującego wrażenia jak dwójka. Można śmiało powiedzieć, że to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Arcydzieło gatunku. To jedna z moich ulubionych gier wszech czasów.
https://www.youtube.com/watch?v=iiDSfWeCr3Y
O tak, uwielbiam ją, spędziłem setki godzin :) Chociaż więcej spędziłem nad trójką, a za najlepszą uważam czwórkę, ale grałem najmniej z powodu natłoku innych gier, książek itd. Nigdy nie miałem oryginalnej, tylko ruskiego tłoka i poszukuję oryginału, najlepiej w big boxie :)
Najwięcej czasu zabrały mi jedynka i dwójka. Żadne inne części też nie były w stanie zrobić na mnie już tak ogromnego wrażenia jak one. Jedynka na początku lat 90' to było wielkie wow, a dwójka wprowadziła szereg znaczących ulepszeń w grafice i rozgrywce jak żaden sequel. Przeskok był zdumiewający, ale pewnie z tego powodu, że skupiono się tylko na 32-bitowej maszynie. Czwórka jest też świetna. Bardziej przystępna, a do tego zawiera polski język i ma grafikę, która nawet dziś wygląda całkiem ładnie. W każdym razie czwórka jest w ścisłej czołówce także u mnie, a zaczynałem od początku poznawać serię.