Mało obeznany jestem w Oledach i co obecnie rynek ma do zaoferowania. Planuje kupić 65 calowego Oleda. Budzet do 7 tysięcy. Celowałem w LG OLED 65 C1 ale nie mam kompletnego pojęcia czy jakiś inny oled jest również warty uwagi i ceny za dużo tego wszystkiego. Interesuje mnie też technologia HDR im więcej nitów tym lepiej. Chociaż jestem skłonny dorzucić max tysiąc jeśli cena oleda będzie tego warta.
Ja mam tego LG, o ktorym mowisz, poczatkowo milosc, wszyscy eksperci polecali, ale mowiac szczerze irytuje mnie. Mam tez drugi telewizor 65 cali od Sony i choc przegrywa we wszystkich recenzjach w necie, to osobiscie go wole. LG jest jakis taki przekombinowany, szczegolnie ostatnio zaczal sie taki stac - pogorszyli menu i dodali... reklamy. Tak, reklamy! Odpalam telewizor i jestem spamowany jakimis audycjami fox news non stop.
Mam zeszloroczny model lg serii c polecam, piękny obraz, spoko w grach, reklam nie mam.
Jedyne co to mógłby być większy :p następny będzie 85
Obadaj Philipsa 805/806. Porównywałem z LG serii "C" i lepsze odczucia miałem przy Philipsie. Już nawet nie chodzi o ambilight, który mam wyłączony, ale IMO przyjemniejszy system i znacznie lepszy dźwięk- co było dla mnie o tyle istotne, że w sypialni gdzie miał trafić TV nie planowałem robić nagłośnienia czy montować soundbara.
A jeśli TV ma być używany w jasnym pomieszczeniu, to w ogóle rozejrzyj się za miniLED, zamiast OLEDa.
Jak to ma być oled do grania filmów i seriali to Lg C1 będzie najlepszym wyborem w tej kwocie.
Jeśli tylko do filmów i seriali to patrz na coś od Panasonica.
Ech... Zapytałeś i w 4 komentarzach dostałeś 5 opinii:
- led Sony
- oled LG
- oled philps
- oled panasonic
- miniled
To ja dodam Samsung Quantum OLED
A serio to musisz sobie odpowiedzieć na parę pytań;
1. Czy masz mocno nasłonecznione pomieszczenie (QLED ma wyższą jasność od OLEDa)
2. Czy lubisz oglądać TV w całkowitej ciemności, jak w kinie (jeśli nie to Ambilight, czyli Philips - oczy mniej się męczą)
3. Czy bedziesz podłączał PC i konsole (jeśli tak, to 120hz)
4. Poszczególne OS musisz sobie sam wybadać. Ja mam LG WebOS3.5 i bardzo sobię chwalę. Ludzie lubią Tizena, Androida - to zależne od gustu!
Jak ofpowiesz na powyższe, to będzie Ci łatwiej wybrać
Zazwyczaj wieczorami oglądam filmy, seriale. Także oled będzie użytkowany w wieczornych porach, a jak będzie potrzeba to zaciemniam roletami co mało światła przepuszczają. Amblight chciałem w przyszłości kupić, ale nawet nie wiedziałem ze oledy mają go wbudowanego w phylipsach będę musiał poczytać. Zależy mi na dobrej jakości obrazu i hdr. PC raczej bardzo rzadko będzie podłączany w przyszłości PS5 50/50 będzie netflix z disney+ oraz filmy/seriale z zewnątrz.
edit. Ten Philips 806 wygląda mega ciekawie, ale jednak wolałbym zewnętrzny amblight niż wbudowany w oledzie. Wciąż jakoś przemawia do mnie LG C1 bo nie znam innym modeli godnych uwagi.
Samsung S95B to na ten moment jedyna słuszna odpowiedz.
LG się nie umywa a Sony za drogie.
jestem skłonny dorzucić max tysiąc jeśli cena oleda będzie tego warta.
Z powodu problemu występującego w niektórych modelach a który Samsung zlewa ciepły moczem.
Na dwa Samsungi w obu przypadkach miałem ten problem, podczas grania obraz losowo gaśnie na kilka sekund i tak co godzinę, 2, czasem raz na tydzień grania a czasem co 15 minut. Wątek na forum Samsunga ma 80 stron i od 4 lat praktycznie codziennie pojawiają się nowe wpisy, rozwiązania brak (w tytule wątku jest podany konkretny model i konkretną konsola ale wystarczy poczytać żeby wyciągnąć wnioski że problem pojawia się w różnych modelach i na różnych konsolach).
Także jakbym miał wydać na Samsunga 8k i się zastanawiać czy będę miał tym razem szczęście i ten model jest tego problemu pozbawiony to podziękuję i wolę iść do konkurencji.
A ja uzywam tylko samsungow i nigdy takiego problemu nie mialem, ani nawet nie bylem jego swiadomy. Obecnie mam qled od nich i od roku wszystko cacy
Takze, jesli szukasz telewizora do grania to Samsung jest w scislym topie, polecam
Przyznam że poczytałem sporo o Samsung S95B i zrobił wrażenie. Mam chwilę czasu na zastanowienie ewentualnie wezmę go w raty 0%
S95B to nowy model więc ciężko chyba dopatrzyć się w nim będzie błędów w grach jak w poprzednich modelach Samsunga.
Tylko Sony, mam a80j i jestem bardzo zadowolony, na twoim miejscu wziąłbym a90j lub a95k
Spokojnie bierz tego C1 jeśli wyhaczysz w dobrej cenie, ja mam B7 i CX i oba do dziś sprawują się świetnie, nie zamieniłbym się na żaden inny, chociaż faktycznie dzisiaj jest już większy wybór oledów wśród producentów niż 3-4 lata temu, gdzie był tylko LG i długo długo nic.
Na nity i suche liczby nie patrz - każdy ze współczesnych modeli wypali ci wzrok w ciemnym pokoju jak walnie top jasność. A jednocześnie w ciemnych scenach będziesz widział wszystko.
Wady? Dwie:
1. Możesz trafić na gorszą matrycę, np. z większym bandingiem. Banding przeszkadza w zasadzie tylko w ciemnych scenach, takich między 5 a 20% szarości. Zatem zamawiasz TV przez neta i masz 14 dni na oddanie jeśli ci dany egzemplarz nie pasuje. Potestuj dobrze. Oprócz bandingu może trafić się zafarb przy krawędziach lub pod kątem.
2. Nie trzeba, ale wypada wydać dodatkową kasę na profesjonalną kalibrację - naprawdę czyni cuda, niektóre egzemplarze mają mocno rozjechane kolory i nie tylko. Warto.
Oczywiście te wady dotyczą wszystkich telewizorów, tylko w lcd nikt na to uwagi nie zwraca, bo banding czy zafarb to najmniejsze problemy :)
obecnie najlepszy to samsung i jego cena jest adekwatna do tego co oferuje potem nowy philips
masz oba poniżej :
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65s95b-oled-tv-uhd-4k.bhtml
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65oled807-12.bhtml
LG C1 to przy nich jaki biedny brat szczególnie przy samsungu
jeśli zaś chodzi o granie z najlepszym HDR to tylko neo qledy najlepiej 8K ze względu na jeszcze większe zagęszczenie stref
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65qn900b-neo-qled-tv-uhd-8k.bhtml
alternatywnie jak nie potrzebujesz 8K
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65qn95b-neo-qled-tv-uhd-4k.bhtml
kapitalny telewizor właściwie z one connect wieszasz na ścianie i masz wszystko w innym boxie przewód jest przezroczysty niewidoczny.
Warto też napisać co zapomniałem zrobić że oledy sprawdzają się głownie w nocy i przyciemnionych pomieszczeniach jak używasz w pokoju w dzień lub nasłonecznionym to oledy właściwie poza samsungiem możesz skreślić. Tutaj bezwględnie wygrywa qn95b lub 8k 900b.
Gdyby LG C1 byl za 15k to bys go chwalil pod niebiosa. Ta Twoja defilada jest smieszna.
Forumowicz wyraznie napisal, ze ma budzet 7k. Wykaż sie albo nie pisz wcale.
jakbyś przeczytał moją stopę to byś widział że najpierw jako monitor miałem CX a potem C1 głównie za sprawą VRR i G-Synca i 120Hz dla HDMI ale wtedy nie było oled samsunga teraz jak jest to technologicznie to przepaść względem LGków. Różnica w cenie nie jest olbrzymia poza tym są promocje gdzie samsunga można dostać za 8-8.5K 65".
Coś przeoczyłem? Najtaniej widziałem tego Samsunga za 9299 zl.
Warto też napisać co zapomniałem zrobić że oledy sprawdzają się głownie w nocy i przyciemnionych pomieszczeniach jak używasz w pokoju w dzień lub nasłonecznionym to oledy właściwie poza samsungiem możesz skreślić. Tutaj bezwględnie wygrywa qn95b lub 8k 900b.
Największa bzdura jaka padła w tym wątku póki co.
Polecanie telewizora za 10k vs 6k, gdzie za te dodatkowe 4k nie dostajesz niczego co by uzasadniało tę różnicę w cenie, to numer dwa.
Polecanie w tej cenie tv, który nawet nie obsługuje Dolby Vision - czyli standardu, który de facto wygrał jeśli chodzi o HDR - to nieporozumienie.
Przypomnę, że w telewizorze najważniejszy jest OBRAZ.
Our verdict
The Samsung can display a wider HDR color gamut, and colors are significantly brighter, but this also looks unnatural with certain content. On the other hand, the LG has better black levels in rooms with a bit of natural light, whereas the Samsung is really best enjoyed in a completely dark room. The LG supports Dolby Vision, and it delivers a slightly more accurate HDR experience.
Theddas - te porównanie jest jak porównanie z porównywarki stron opon czy innych przedmiotów z automatu. Nawet w zamieszczonym porównaniu jednak masz test S95B na tle C1 i jak to nie jest przepaść technologiczna (nie mówiąc już o tym że trzeba to zobaczyć jak zawsze na żywo) to nie wiem. Może przeczytaj całość a nie wrzucasz wybrane fragmenty z generatora. Zajedź do najbliższego samsung brand store i sobie sprawdź na żywo.
Alex - co ty fandzolisz chopie, rtings i porównywarka opon, widać jakie masz pojęcie :)
Kliknij sobie recenzje tych modeli, tak, są tam pełne, wielostronicowe recenzje, wystarczy trochę chęci i dobrej, a nie złej woli.
LG C1: 8.8 Mixed Usage
Samsung: 9.1 Mixed Usage
Różnica: 3,41%
Różnica w cenie: 25% jak nie więcej.
No i teraz tak - jeśli ktoś głównie filmy chce oglądać po ciemku, to więcej nitów w sdr i hdr niż oferuje CX czy C1 nie potrzebuje, bo to i tak wypala oczy. Natomiast bardzo mu się przyda obsługa zwycięskiego standardu HDR jakim jest Dolby Vision, czego Samsung NIE MA. I tak dalej.
A jeśli ktoś ma okna na południe i poskąpił na rolety, a ogląda głównie w dzień, to niech sobie kupi LCD, bo oled to zły wybór.
Jestem regularnym gościem brandstore'ów od kiedy się tylko pojawiły w Polsce, a nawet i wcześniej bywając w Niemczech czy Austrii, i póki co od 2017 roku czyli od czasów modelu LG z seri "7" nie widzę uzasadnionego powodu by przepłacać za oleda, po średnio udanej serii "6" z 2016 roku od 2017 matryce w zasadzie co roku są takie same, różnice są głównie w trwałości i w innych elementach konstrukcyjnych telewizora, nie dotyczących wprost obrazu - jeśli nastąpi kiedyś nowy efekt 'wow' to będę pierwszym, który wywali oleda i kupi coś innego, tak jak 5 lat temu w końcu pozbyłem się plazmy. Zmieniłem B7 na CX by mieć 120Hz i VRR i ogólnie HDMI 2.1, ale różnicy w obrazie zasadniczo nie ma, C1 też lepszy nie jest, i ten Samsung - poza wyższą jasnością, mnie i 99% ludzkości kompletnie zbędną przy tych już osiąganych wartościach, też nie ma niczego czym by zachwycał, ma za to poważne braki, istotne dla mnie. Cokolwiek kto kupi z tych modeli i tak będzie zadowolony, ale może akurat dany brak lub problem go wkurzy i warto o nim napisać, szczególnie że kupując droższy telewizor ma się raczej potrzebę zmniejszania ilości braków, a nie zwiększania.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Oled w 90% będzie używany w zaciemnionym pomieszczeniu. Samsung S95B bądź LG C1 wybiorę, ale coś czuję ze padnie na Samsunga.
Druga i istotna kwestia czy jest sens brać dodatkowe ubezpieczenie przy Oledach premium? Tyle słyszę ze to wyrzucanie pieniędzy w błoto.
Jeśli umiesz czytać ze zrozumieniem wszelkiej maści regulaminy i warunki gwarancji i potrafisz zgłosić szkodę tak, aby odpowiadała tym warunkom to tak, warto :)
Jeśli nie, to nie.
Mam w domu ubezpieczone praktycznie wszystkie sprzęty rtv i agd - skorzystałem już z gwarancji na tablet i pralkę, z czego raz musiałem się odwołać od odmownej decyzji ubezpieczyciela.
Pamiętaj tylko, że ubezpieczyciel będzie próbował negatywnie rozpatrzyć wniosek o likwidację szkody (na tym w końcu zarabia!), dlatego przy zgłoszeniu nie można im zostawić żadnego pola do interpretacji!
jeśli masz małe dzieci które np. mogą szklanym kubkiem załadować z całej siły w TV to tak warto w każdym innym wypadku to jest dodatkowa forma zarobku bo nie ma żadnej realnej szansy że na tym skorzystasz. Dodatkowo w przypadku oledów musisz mieć na uwadze że mimo że obecnie ryzyko wypalenia jest ekstremalnie niskie (u mnie CX a obecnie mam C1 który służył jako monitor dopiero po ok. 2 latach utwierdził napisy z tapety czy rozmieszczenia ikonek ale pracował on non stop często nie wyłączany po parę godzin ze statycznym obrazem). Ryzyko jest b.niskie ale jest. Wypalania nie obejmuje żadna gwarancja. Jeśli chodzi o Samsunga S95B to najlepszy obecnie oled na rynku HDR ma podbite pod 880cd/m2 a w scenach 2-10% (które są najczęściej wyświetlane ponad 1050 cd/m2) co jest przepaścią do C1 który ma ok 620 cd/m2. C2 wypada jeszcze gorzej a jest to TV na rok 2022. Samsung to będzie mój kolejny gammingowy monitor na ten rok.
Sam HDR w przypadku oledów wypada znakomicie ze względu na nieskończony kontrast ale to co zobaczysz na S95B to przysłowiowa przepaść. Jeśli chodzi o Philipsa to 4 strony ambilight świetnie buduje sceny filmowe szczególnie jeśli centralnie wisi na ścianie. W grach zresztą też to się sprawdza znakomicie. W przypadku Philipsa jednak HDR jest (mimo zastosowania najnowszej matrycy LG której nawet LG nie zastosował jeszcze w swoich modelach) nadal na poziomie ok. 700cd/m2.
z miernika ma dokładnie 620cd/m2 (mam 55" jako monitor to mierzyłem), na skrawku 2-10% ma ok. 710cd/m2 i to po wszystkich najnowszych update bo wcześniej miał jeszcze mniej.
nie ma żadnej realnej szansy że na tym skorzystasz
Kompletnie się z tym nie zgadzam, ale to Twoje pieniądze i Twój wybór.
Uszkodzenie jakieś mechaniczne oleda mi nie grozi. Bardziej właśnie się zastanawiam pod kwestie wypalenie (Chociaż o wypalenie jakoś się nie obawiam bo średnio to może 2/3h dziennie będzie włączony) Może siądzie płyta główna rzeczy na które nie mam wpływu, a może być jakaś ukryta wada w moim egzemplarzu.
DzaQ - masz racje to wszystko zależy od sytuacji. Tablet może ci upaść szczególnie szkoda jak to ipadpro za 10K ;) Jeśli chodzi o reklamacje to z automatu pierwsza jest na NIE dopiero drugą rozpatrują bo jak pierwsza na nie to może ktoś odpuści. Z moich doświadczeń z TV a katowane były niemiłosiernie czasem służąc za obrazy po 24 godziny na dobę (pracując) żadne nigdy mi nie padł ani od Sony ani od LG ani od Samsunga. Pech albo szczęście. Niemniej jak sam stwierdziłeś niech każdy sam się tutaj zastanowi czy warto ubezpieczać sprzęt. Sam nigdy tego nie robiłem.
Obscure - jeśli nie będziesz po 5-10 godzin rąbał statycznego obrazu to moim zdaniem problem wypalania nie istnieje mimo że u mnie wypaliło ikony i napis cyberpunk ;) z tapety ruchomej. Niemniej te obrazy wisiały czasem po 10 godzin statycznie. W przypadku normalnej pracy czy oglądania szans że coś się wypali określiłbym jako nieprawdopodobnie niską. Jeśli chodzi o uszkodzenie typowe sprzętu to masz 24 miesiące gwarancji. Poza matrycą części wszystkie są tanie a matryca aby się posypała to musiałby być jakiś kosmiczny pech (nigdy tego nie doświadczyłem). Poza tym każdy z serwisów a na pewno już samsung będzie robił wszystko abyś wyszedł z tego z obronną ręką. Większość serwisów autoryzowanych jest w każdym mieście i ten serwis polega albo na wymianie model na taki sam albo na wymianie danej części.
Dopłata do Samsunga nie jest współmierna za to co dostaniesz względem C1.
Nie ma najmniejszego sensu dopłacanie 3000zł jak za 7000 masz ekran na full wypasie.
Uważam tak samo. C1 to wciaz swietny oled TV. Zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć np. na porządny soundbar.
Wypalania nie obejmuje żadna gwarancja.
Się wypali ekran, to pożyczasz dziecko od sąsiada i dajesz mu do ręki szklany kubek.
Jeśli myślisz o gwarancji w kontekście wypaleń matrycy, to Alex ma rację - tego ubezpieczenie może nie objąć (dużo zależy od OWU, ale raczej szanse są nikłe...)
Jeśli myślisz o nieszczęśliwych wypadkach, albo przedłużeniu gwarancji od awarii, to musisz sam zdecydować - ja mam trójkę dzieci, więc mam troszkę inną motywację w temacie ubezpieczeń ;)
Albo tak jak pisze
Nie takie bajki słyszałem od Klientów, które zakończone zostały wymianą sprzętu na nowy ;)
Alex wyczerpał temat, reszta to jakieś popierdywanie na chłopski rozum, możecie odrazu dodać ze telefon dobry to taki co dzwoni i wysyła smsy a samochód ma dupe wozić.
Zastanów się kto ma racje, Olek - świr co lata z miernikiem peak brightness po chacie. Czy chłopy co kupiły c1 i teraz umrą za swój kawałek plastiku, bo przecież technologia nie idzie do przodu.
Był podniesiony temat dźwięku/soundbara - tutaj akurat samsung zamiata cal konkurencje (Q-Symphony) alex pewnie napisze magisterkę na ten temat jak zapytasz, wiec nie będę się produkował niepotrzebnie.
Samsung ma 2 wady, które Ciebie nie dotyczą.
1. Gowniane smart tv - zastępujesz ps5.
2. DV - z którego ps5 tez nie korzysta. Zreszta matryca S95B nie potrzebuje DV co pokazała sytuacja z e08 rodu smoka, ale tutaj już wchodzimy w rabbit hole.
A co do ubezpieczenia - jak chcesz to bierz w razie W ładujesz z kopa i tyle.
Alex wyczerpał temat
Polecając chłopu co chce wydać 7k na telewizor Samsungi w pieniądzach 9-15k PLN?
Tak, TV Sony mają android TV na przykład i to jest chyba najlepszy system typu Smart TV.
Są jakieś telewizory, które nie mają gównianego smarta?
No właśnie ten Sony co chwaliłem w [2] ma wbudowanego Chromecasta i nie jest ten smart tv zły.
Jak do końca miesiąca nie podbija sztuczne cen Samsunga S95B to go biorę w raty 0% zwyczajnie spłacę szybciej. Mam gotówkę odłożona na LG C1 ale w ratach jakoś tego nie odczuje. A na początku przyszłego roku kupię soundbara i będę się cieszył w pełni tym co mam. Tym bardziej że osobiście od ponad 10 lat nie miałem telewizora xD
Po co ci soundbar? Już lepiej jakieś dobre kino domowe kupić a nie gówniane soundbary które różnice robią przy budżetowych telewizorach ale nie przy telewizorach za 7-10k.
wybierzesz to co najlepsze możesz na ten moment jak dorzucisz do tego porządny soundbar samsunga np. q990bi połączysz to jak napisał Egzek w trybie Q-Symphony to będziesz miał absolutnie rewelacyjny dźwięk przestrzenny. Właściwie wyżej to już tylko soundbary i zestawy od Sonosa lub sprzęt idący w kierunku audiofilskim. Do domowego zastosowania Q-Symphony absolutnie overpower.
Co do samego TV możesz obejrzeć materiał z 13.5 w tym temacie. Nowa matryca ma zupełnie inną budowę i nie działa na archaicznym już wrgb. To trzeba po prostu zobaczyć. Wszystkie poprzednie oledy są bardzo podobne do siebie jedynie Panasonic lekko górował. Widząc obraz na S95B jak wygląda nasycenie kolorów w życiu nie zobaczysz na żadnym oledzie, dodatkowo z nieskończoną czernią HDR to kosmos. Nie tylko jasne punkty są podbite co wszystkie kolory dostały nowego życia widać to w jaskrawej gamie. Poza tym color gamut właściwie pokrywa całość w 2020. Pisanie że C1 jest tylko trochę słabszym oledem to totalne mijanie się z prawdą.
Raty 0% przy obecnej sytuacji to nawet nie strata tylko zysk bo pieniądz traci tak na wartości że co miesiąc zyskujesz 2%.
Jedyne co Alex wyżej napisał sensownego to te raty - bierz na raty, wrzuć kasę na lokaty 8% i masz telewizor taniej realnie o kilka stówek, a mieć kilka stówek a nie mieć to zawsze plus :)
U mnie C1 w cenie €1350, a S95B to juz €2150, wiec nie wiem, czy chce mi sie doplacac ponad polowe wartosci LG :>
Kompletnie nie warto, lepiej C1 + profesjonalna kalibracja za 200 euro. Różnicy w obrazie nie zauważysz między tymi modelami, a po kalibracji tak (aczkolwiek bardzo dużo zależy od egzemplarza, niemniej LG jest znane z tego że 90% potrzebuje porządnej kalibracji, Samsung jest tu lepszy).
Gadanie na Aleksa ale nieważne, że póki co jest on jednym z niewielu osób, która w ogóle na tym forum coś komuś pomogła i wielu powinno wyjąć go czasem całować za wiedzę, którą tu przekazał
Temat wyboru Oleda można już zamknąć.
Kwestia kalibracja Oleda idzie to ogarnąć na własną rękę, samemu? Trochę filmików się na oglądałem co w pierwszej kolejności powyłączać i włączyć by z oleda wycisnąć jak najwięcej :D
Samemu nie skalibrujesz bo musisz mieć specjalny sprzęt do colorymetru i parametry wzorca / najlepiej to robi maciek z hdtv jeśli chodzi o Polskę lub jego współpracownicy. Przede wszystkim kalibracja to ustawienie do wzorca abyś miał obraz taki jaki chciałby reżyser abyś zobaczył. Nie jest jednak to "poprawa obrazu" tylko ustawienie parametrów do wzorca.
Mi się wydaje, że już sama przesiadka na Samsunga S95B i zmiana ustawień to co znalazłem w internecie mnie zadowoli w zupełności. Musiałabym chyba mieć dwa Oledy te same przed sobą jeden bez kalibracji, a drugi z kalibracja żeby poczuć czy faktycznie 500 zl za kalibrację ma sens.
Chciałem napisać wcześniej ale pisałeś o ratach i o ubezpieczeniu więc nie chciałe odpalić kolejnej góry lodowej.
Jak wyszukasz s95b na ceneo (kilka dni temu był za 8k) to są takie małe sklepy dla entuzjastów, oni w samej nazwie oferty informują że jest możliwość negocjacji ceny, sprawdzenia matrycy przed wysyłką do Ciebie wszystkimi testami typu gray uniformity itd itp, kalibracja, dostarczenie, montaż na ścianie u Ciebie itd itp.
Mały sklep z oferta sprawdzenia i skalibrowania przed wysylka w super cenie.
Pseudo kalibracja przed wysylka to przykrywka na otwarty juz wczesniej karton. Dostajesz TV z jakiegos zwrotu.
Wyjątkowo zgodzę się z Aleksem, kalibracja w PL to tylko chłopaki ze skalibruj.pl czyli de facto hdtvpolska, byli u mnie i moich znajomych po parę razy, za każdym razem profesjonalna robota, jeden tv potrzebował tego bardziej inny mniej, nawet w ramach tego samego modelu, ale efekt końcowy zawsze świetny.
No, generalnie się zgadzam.
Tylko to wy proponujecie cięcie kosztów na każdym rogu, s95b od mniejszego sklepu - nie ma mowy, ale już c1 który ma obraz taki jakby qleda albo qdoleda oglądać przez porządne okulary przeciwsłoneczne typu oakley z mocna polaryzacja to już super sprawa bo jest tańszy.
A gwarancja jest producenta.
Kupowanie telewizora bez DV w końcówce 2022 roku kiedy w przyszłym roku już 99% treści będzie w DV to jakaś pomyłka.
Okulary przeciwsłoneczne polecam odłożyć i zainwestować w zwykłe, bo może w tym problem.
Gwarancja producenta jest świadczeniem dobrowolnym i mogą ci odmówić jej realizajci z byle powodu.
Rękojmia sprzedawcy lub ubezpieczenie nie są świadczeniami dobrowolnymi i zasadniczo bardziej skutecznymi w razie sporu. Warto zatem mieć rękojmię u sensownego sprzedawcy, a nie pana Kazia z olx. A ubezpieczenie wtedy kiedy jest sens czyli jak wspomniano wyżej np. małe dzieci czy zwierzęta.
Nawet jeśli ktoś ma w dudzie Dolby Vision i patrzy jedynie na suche cyferki nitów to mając 8k bardziej opłaca się kupić C1+kalibracja niż gołego S95B bez kalibracji, proste jak wyborca pisu. Jak ktoś ma 10k to można rozważyć opcję nr 2, ale tutaj wracamy do początku - brak DV dyskwalifikuje ten model. Po co ci 1000 nitów w HDR jak tego HDR nie zobaczysz, bo twój telewizor nie odpali DV, a innej wersji filmu czy serialu nie będzie?
Theddas - ty w ogóle chyba nie oglądałeś materiały który ci zamieściłem właśnie od Maćka z HDTV (gdzie nawet zaznaczyłem ci miejsce że DV nie istnieje przy 1000cd/m2) ponieważ kolorowanie studyjne odbywa się przy 1000 nitów więc to że Samsung nie wspiera DV jest całkowicie bez znaczenia co więcej wyjaśnione też zostało łopatologicznie że DV pomaga głównie w lowe endach czyli TV budżetowych za 2-3K PLN. Materiał masz w poście 13.5. (nawet zaznaczone miejsce) Jeśli jednak komuś zależy na nic nieznaczącym znaczku to ma Sony xr-a95k z matrycą taką samą jak w S95B.
Niestety z przykrością muszę stwierdzić że mylisz się i to bardzo odnośnie różnicy C2 czy C1 a Samsungiem. Proponuje przyjąć życiową zasadę nie widziałeś / nie wypowiadaj się :) Samsunga miałem do testów ale czekam jeszcze na Sony aby wybrać to co mi wizualnie bardziej odpowiadać będzie jako monitor.
Po co ci 1000 nitów w HDR jak tego HDR nie zobaczysz, bo twój telewizor nie odpali DV, a innej wersji filmu czy serialu nie będzie? nie ma czegoś takiego standardem jest HDR10, DV jest włączone jeśli wykryty zostaje automatycznie sprzęt. DV to format poprawy punktów gdzie metadane są studyjnie opisane poza granicą danego sprzętu wtedy zamienia wartości aby te dane były poprawnie wyświetlane. DV kończy się właściwie na max 1000cd/m2 potem nie ma to już znaczenia bo wszystko powyżej jest poza kolorowaniem studyjnym. W grach za to różnica jest za to już kolosalna pomiędzye 620 czy 1050 nitów. Dodatkowo nie chodzi tylko o cd/m2 tylko o inny typ matrycy która nie ma subpiksela białego tylko każdy punkt jest punktem światła przez to każdy kolor jest o wiele bardziej nasycony. Jak postawisz obok LG i S95B to opadnie ci szczęka jaka jest różnica w kolorach. Niemniej jak wyżej -> sprawdź sam.
Theddas - tylko ze LG C1 też Dolby Vision nie ma. To ja już nie wiem co miałbym szukać.
Edit. Akurat w tym samym czasie wypowiedział się ALEX i chyba wyczerpał temat w sprawie Dolby Vision. Wciąż jestem przy zakupie Samsunga.
chłopaki ze skalibruj.pl czyli de facto hdtvpolska, byli u mnie i moich znajomych po parę razy, za każdym razem profesjonalna robota, jeden tv potrzebował tego bardziej inny mniej, nawet w ramach tego samego modelu, ale efekt końcowy zawsze świetny.
No, te same profesjonalne chłopaki których tak wychwalasz, i odwiedzali twoją żonę w domu i żony twoich licznych znajomych orzekli jednogłośnie że C1 i C2 to przy S95B złom i że S95B jest za dobry na jakieś śmieszne DV dla plebsu.
Powinieneś po prostu się zastanowić nad swoim życiem, podejrzewam że generalnie jesteś takim znawcą z dupy wszystkiego, musisz nabrać pokory i zrozumieć w końcu że jesteś kretynem.
Obscure - każdy LG Cx a zatem i C1 i C2 mają Dolby Vision. Nie czerp informacji z postów fanbojów Samsunga, bo źle na tym wyjdziesz. Tylko Samsung został na rynku bez DV. Inwestowanie w tę markę nie ma sensu jeśli jesteś fanem obrazu w filmach/serialach, wszystkie streamingi poszły już w DV, nawet Amazon i Disney.
Alex - oglądam regularnie wszystkie materiały hdtv od kiedy powstali - są tam i owszem świetni fachowcy jak Maciek, ale zawsze musisz ich treść przez filtr marketingowy brać, bo to jednak portal/serwis do zarabiania pieniędzy, poczytaj sobie komentarze pod tym konkretnym materiałem to zrozumiesz może więcej w temacie. Wielokrotnie po kalibracjach u siebie mailowałem z Maćkiem i wtedy, prywatnie, gdy mógł w większym stopniu napisać to co faktycznie chciał, dowiedziałem się sporo, sporo więcej, niż oficjalnie są chłopaki w stanie powiedzieć. Natomiast publicznie - lokowanie produktu, odpowiedni przekaz treści, pomijanie pewnych niewygodnych faktów - to niestety norma w niemal każdej branży i tutaj też istnieje, dlatego takie publiczne materiały z serwisu do zarabiania pieniędzy nigdy nie będą żadną wyrocznią.
Przytoczyłem ci Rtings, jako serwis o niewspółmiernie większym budżecie i tym samym potencjalnie bardziej obiektywny. Podałem argumenty, dla których nie warto płacić 25% więcej za 3% lepszy telewizor.
Pooglądaj też trochę Vincenta Teoha - pewnie znasz gościa - to guru od telewizorów. Od tego S95B zmiażdzył. Wkleję osobno link.
I nie, DV nie jest bez znaczenia, DV to jest standard, który za 2-3 lata będzie jako jedyny na rynku, nie dyskutując tu o tym czy jest lepszy czy gorszy (bo nie zawsze lepszy wygrywa), tak po prostu będzie i trzeba się z tym pogodzić. Kupowanie obecnie TV bez tego standardu to strzał w kolano, bo skazujemy się na zwykłe HDR (które samo w sobie jest gorsze od DV i HDR+), albo nawet na oglądanie treści w SDR, jeśli dany dostawca nie przewidział czegoś obok DV. Po co komuś taki problem na głowie?
Nie wiem też skąd wyciągasz wnioski, że ja S95B nie widziałem - widziałem i ten model i w zasadzie wszystkie inne liczące się od Samsunga - co więcej, widziałem je (i wiele innych) z własnymi materiałami - bo tylko tak mogę porównać czy to co widzę ma sens. I ten Samsung sensu nie miał, bo sztucznie podbijał kolory, nie robiąc kompletnie żadnego efektu wow, wręcz przeciwnie.
Poczytałem głębiej o kalibracji to w sumie musiałbym wydać na to 750 zł (Obraz HD SDR + HDR10 + konsola z PC) Gra rzeczywiście warta świeczki?
Zastanowisz się nad tym później tak jak nad soundbarem.
jeśli do oglądania filmów i oceny studyjnej to tak, jeśli do gier czy weekendowego oglądania to NIE (chyba że koszty nie grają roli). Poza tym Samsung z tego co sam widziałem ale też z opinii HDTV czy innych użytkowników wychodzi praktycznie skalibrowany (przekłamania są niewielkie) względem tego co oferuje LG gdzie bez kalibracji właściwie mamy znaczące odchylenia.
Czaisz sie jak mysz pod miotłą. Bierz od razu wyborowy TV 8k podlinkowany przez specjaliste Alexa. Weź jak najdluzsze raty to jeszcze zyskasz. Tylko koniecznie z firmy krzak i absolutnie koniecznie skalibrowany przed wysylka. Wszyscy beda zadowoleni oprocz Ciebie.
Jeśli chcesz mieć najlepszy możliwie obraz w filmach/serialach, to zdecydowanie warto. Nie ma to nic wspólnego z "oceną studyjną" - niektóre egzemplarze oledów są tak rozjechane fabrycznie, że będziesz miał obraz, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, to po co wydawać wtedy kasę na oleda? Nigdy nie wiesz na co trafisz, a co gorsza, nie będziesz potrafił tego ocenić samodzielnie, bo w części scen będzie to widać, w części nie, rozjazdy potrafią być różne.
Do gier czy tam oglądania tvpinfo oczywiście nie ma sensu kalibracji robić.
Jeszcze rok temu C1 to swietny TV. Dzis owlosiona i garbata baba bez zebow.
Apropos przyciemniania ekranu przy graniu w oknie, co przy tamtej dyskusji poruszyles. Wylaczasz w service menu TPC i po problemie.
Przecież Ci już odpisał
jakbyś przeczytał moją stopę to byś widział że najpierw jako monitor miałem CX a potem C1 głównie za sprawą VRR i G-Synca i 120Hz dla HDMI ale wtedy nie było oled samsunga teraz jak jest to technologicznie to przepaść względem LGków.
6 lat temu GTX 1080 to była świetna karta a teraz już nie, czego ty nie rozumiesz? Jesteś jakiś Ąkły? Czy po prostu debil?
Przyglupem to jestes Ty i nie podskakuj mi pajacu. Nie ja zaczalem obrazac. Jak nie rozumiesz przekazu to Twoj problem.
PS. HDR juz nie wyglada ladnie, bo sa bardziej wymagajace filmy? Jak masz pisac bzdury jak z tym GTX 1080 to nie pisz wcale.
Mozna byc natomiast bardziej wymagajacym uzytkownikiem, ale to nie znaczy, zeby stracic w tym wszystkim ocene tego co jest dobre, a co nie. Wychodzi S95B i juz wszystko jest gownem?
W tym watku co podlinkowalem jest sporo ciekawej tresci. Poczytaj, moze troche zmadrzejesz. Sam kibicowalem QD Oled od Samsunga i wyszlo swietnie w wielu aspektach, ale dalej uwazam ze LG C1 to wciaz mocny TV. Roznica cenowa jest bardzo duza miedzy nimi. Nie zawsze i nie dla kazdego warta doplacenia
Ciekawa dyskusja na temat dokladnosci wyswietlanych kolorow HDR w S95B
https://www.rtings.com/tv/discussions/rNjRaAMiwSBgNGdx/s95b-s-colour-accuracy
S95B - prawda o jego "jakości" obrazu.
https://www.youtube.com/watch?v=rhto9MmiExE
Kto zna Vincenta wie, że to jeden z nielicznych niesprzedajnych guru w tej branży.
Polecam obejrzeć, jak ktoś nie rozumie to mogę przetłumaczyć.
Podane tutaj informacje w fachowy sposób wyjaśniają esencję problemów, z którymi boryka się ten model.
W skrócie o jakich problemach mówi autor w tym filmiku?
Między LG C1 a Samsung S95B to chyba nie ma innego wyboru. LG C2 jest minimalnie droższy od Samsunga, a jakiegoś przeskoku między C1 a C2 nie ma.
Teddas to jest dawno nie aktualne / było też już nie raz wyjaśnione zresztą mi się już nie chce więcej tutaj pisać (i piszę w tym temacie ostatni raz) / HDTVpolska i maciek ma kontakt z vincentem właściwie cały czasy i jak chcesz mieć aktualne dane to obejrzyj do ch%##@ ten film z 13.5 albo wejdź na hdtvpolska.pl ;)
Obscure - nie ma żadnej lepszej matrycy na rynku od qdoled / c2 to jest to samo co c1 (czyli technologicznie to samo co było 5 lat temu). Evo nic nie wnosi ponieważ dalej jest to na subpiseklach. Najnowsza matryca LG która trafiła do philipsa 807 udowodniła niestety że LG nic nowego nie ma i raczej na przestrzeni 2024-2025 mieć nie będzie. Recenzji qdoled jest wiele obejrzyj sobie, odwiedź sklep samsunga itd. Niczego lepszego jeśli chodzi o jakoś obrazu na tę chwilę nie kupisz. Możesz kupić co najwyżej na neoqledach tv 8K lub 4K pod b. wysoki HDR 2000-4000 nitów ale mimo olbrzymiej ilości stref wygaszania qdoled i tak wypada najlepiej całościowo mimo że 4000 nitów robi olbrzymie wrażenie i dodatkowo taki TV możesz mieć w nasłonecznionym salonie albo w szklarni ;). Matryce oledowe od LG obecnie stawiam na 3 miejscu. Cena matrycy qdoled absolutnie jest uzasadniona właściwe teraz po premierze samsunga lg może co najwyżej mocno zjechać z ceną. C2 w cenie samsunga to właściwie kabaret.
W skrócie o jakich problemach mówi autor w tym filmiku?
W skrócie - Samsung stosuje tricki by zwabić klientów pozornie lepszym obrazem.
Trik nr 1 to sztucznie podbijane APL czyli Average Picture Level w trybie SDR - od 2 minuty na filmie - po lewej Samsung, po prawej monitor referencyjny, oba ekrany są w stanie bez problemu osiągnąć 1000 nitów, a jednak na Samsungu obraz jest dużo jaśniejszy. Jak się okazuje, Samsung sztucznie podbija luminancję w oknach o wielkościach innych niż 5%, 10% i 20% - te wielkości są używane przez kalibratorów i testerów, dlatego umykają w suchych liczbach, ale na całym ekranie widać to bardzo mocno. Efekt końcowy jest taki, że przy poprawnej kalibracji obraz jest sztucznie rozjaśniony, być może żywszy, być może lepiej widać ekran w pełnym słońcu, ale jednocześnie jest daleko od obrazu referencyjnego.
Trik nr 2, który wiąże się z trickiem nr 1, to sztuczne podbijanie saturacji kolorów w HDR - od 3 minuty na filmie. W oknach standardowych używanych przez kalibratorów i testerów wszystkie kolory są odwzorowane dobrze, w oknie niestandardowym rozjeżdża się to mocno. Jaki daje to efekt w filmach w trybie HDR widać od minuty 4 - jest porównanie z LG C1 - pierwsza scena, helikopter i żółty pas lądowiska - niby na Samsungu lepiej, jaśniej, żywiej - ale po sprawdzeniu na monitorze referencyjnym okazuje się, że to LG zreprodukował jasność i kolor tego lądowiska poprawnie, a Samsung poleciał w kosmos, podbił luminancję żółtego i daleko wyszedł poza obraz referencyjny - no ale Aleksowi się to podoba i uważa, że to dzięki szerszemu gamutowi kolorów, bo przecież jak więcej zapłacił to tak musi być, hehe. Dalej są kolejne tego typu przykłady.
Generalnie - obraz z tym Samsungu jest poddawany sztucznej obróbce, która zmienia go na mniej referencyjny, bardziej żywy, nic czego nie potrafiłby zrobić zwykły klasyczny oled, tyle tego zwyczajnie nie robi, bo nie o to chodzi w oledach. W żadnym razie nie jest to osiągnięte dzięki technologii matrycy - zwykła programowa sprawa. Tania sztuczka pod publikę nie mająca nic wspólnego z prawdziwym polepszeniem jakości obrazu. Sam panel jest niezły, daje faktycznie te 1000 nitów w hdr, super kąty, mamy też bardzo dobrą jednorodność matrycy. No ale to nie zmienia faktów, które są wyżej opisane - główna niby zaleta tego telewizora to zwykłe oszustwo i de facto psucie obrazu.
Treści tam jest oczywiście dużo, dużo więcej, warto się dokładnie wsłuchać.
Jak już nie raz pisałem i napiszę jeszcze raz - nie ma co patrzeć ślepo w cyferki, jeśli ktoś ogląda filmy i seriale i docenia dobrą jakość obrazu to ogląda je tak jak się to robić powinno - po ciemku - idąc do kina też nie siedzimy w jasności, prawda? A nawet otwarte drzwi potrafią zepsuć seans. Zatem mając ciemno w pokoju obraz hdr dostarcza już od 500 nitów, co było osiągalne dla oledów już 5 lat temu. Teraz mamy 600-700 w oledach od lg i to jest jest taka wartość, gdzie oczy wypala przy zmianach sceny z ciemnej na jasną, albo gdy pojawia się jasny element w ciemnej scenie. Nee potrzebujemy do tego 1000 nitów kosztem sztucznego podbijania luminancji i saturacji by obraz wydawał się żywszy. I tym bardziej nie potrzebujemy za to więcej płacić.
A sdr? Każdy kto kalibrował tv wie, że tryb "ciemne pomieszczenie" zazwyczaj dostaje jasność oled między 30 a 60% - więcej nie trzeba. HDR to jest zawsze 100%, zatem to sdr 30% to raptem 1/3. I tyle wystarcza nawet w starych modelach z 2017 roku by wszystko odpowiednio dobrze było widać. Pogoń za nitami nie ma sensu, sztuczne podbijanie luminancji i saturacji tym bardziej. Liczy się totalna głęboka czerń, nieskończony kontrast i wierność odwzorowania jasności i barw zgodna z rzeczywistością, a nie wymysłem jakiegoś klepacza kodu.
to jest dawno nie aktualne / było też już nie raz wyjaśnione zresztą mi się już nie chce więcej tutaj pisać
Wklej filmik, gdzie Vincent to omawia, że nie miał racji, to to zamknie temat i przyznam ci rację.
Jak nie masz to znaczy, że jednak nadal aktualne.
Tak btw ktos ma Qleda Samsunga i PS5? Nie wiem czemu, ale czesto mam tak, ze jak odpale sam tv to PS5 tez sie uruchamia
Nie jest to po prostu hdmi-cec ? Podobnie jak dekoder odpala automatycznie TV.
Sprawdź opcje zasilania konsoli/tv
https://support.xbox.com/pl-PL/help/hardware-network/display-sound/hdmi-cec
Samsung Oled S95B ma dla mnie jeden zasadniczy problem - samsungowa płynność obrazu i brak większego wpływu na nią. Dlaczego, tak jak w Panasonicach czy Sonych, nie mamy opcji sterowania stroboskopem? Jest włączony lub wyłączony, nie ma stanów pośrednich. Więc wybór pomiędzy 1000 nitów i samsungowa płynnością obrazu (kreującą artefakty przy konturach, np. zawodników w meczach), a włączeniem stroboskopu i 230 nitam, tylko że z wypaleniem oczu przy migotaniu to ja podziękuję.
Najlepszym TV na rynku nadal jest Panas 1500/2000 series. Tam można dać stroboskop na średni, zachować 400 nitów i, co ważniejsze, mieć wyższe odświeżanie stroboskopu i ograniczyć tym migotanie do niedostrzegalnego.
I jak tam, doczekałeś się już swojego modelu? Jestem ciekawy Twoich doświadczeń, bo też się zastanawiam nad nim. :)
Wybrałem Samsunga S95B jestem tez już po kalibracji z skalibrujtv. Jako ze fachowiec ze mnie żaden w recenzowaniu Oledów, technologii, ale po porównaniach to co mają znajomi, a mój obecny Oled przy filmach/serialach w bardzo dobrej jakości + hdr robi niesamowite wrażenie. Serialem peryferia jestem jakościowo totalnie zachwycony. Dodatkowo miałem okazje porównać The Quarry z PS5 na moim monitorze komputerowym, a Samsungu to nie ma dyskusji nad jakością. W The Querry czerń i oświetlenie robi niesamowitą robotę.
Kupilem wlasnie LG C1 65 i jako monitor PC z karta Nvidii nie ma nic leps,ego na tej planecie. Widzialem ten TV, co poleca Alex i jako monitor pecetowy slabiutko. Nawet strzałki dobrze nie widzialem :P Za to w grach na PC C1 - ło matko - te ws,ystkie Sony i Samsungi to do lamusa, a juz na pewno przy ich kosztach. Widziałem takze LG C3 i roznic w obrazie w tuch samy h grach nie widzialem juz w ogoke, wiec doplata do C3 to tez bezsens. Tylko C1, a dokladnie to Oled LG C11LB . Mam 65 calowy i meeegaaaaa !!!! To trzeba zobaczyc . Poza tym to jedyny TV (wraz z C3), ktory obsluguje G-Sync. To wszystko wyjasnia.
Lepiej kupić projektor. Zakupiłem ostatnio BenQ TK700STI i jestem z niego bardzo zadowolony i mogę sobie ustawić obraz jaki chcę (rozdzielczość). I jakość obrazu mi pasuje nawet grając w wymagające gry w 4K.
Ja caly czas mialem jako monitor projektor Benq W1700 i tez byl mega jak na swoje czasy (w koncu projektor 4K z HDR'em, ale ma juz 6 lat, wiec jest wiekowy, no i jasnośćJDR pozostawiała nieco do zyczenia, a jesli sie chcialo miec żywe i piekne jaskrawe kolory takie jak mega czerwień, niebiesk i zielen to czerń praktycznie nie istniała. Zamiast czarnego była ciemna szarość. No i ten czas włączania go - najwiekszy minus), ale teraz kupilem npwe mieszkanie i tam projeltor jest niepraktyczny. Sprzedalem go, a w zasadzie dolozylem kumplowi do kosztow remontu (dodalem mu nową jeszcze niezamontowaną lampę, bo dawno temu już pojawił mi sie monit, że przekroczylem zalecaną liczbę godzin). Do jego PS5 jak znalazł :) A Oled i to jeszcze z G-Syncem w 120 hz i jasnoscią HDR na poziomie 740 nitów robi robote, szczegolnie w grach takich jak Cyberpunk
A co do nowego wymiaru gamingu, to do tej pory były to oczywiście gogle VR (obecnie Q3 i juz to zostaje na dlugo - Q3 juz osiągnąłto, czego oczekiwałem od VR od dawna), ale do "zwykłych" gier czuję, ze to na prawdę będzie nowy wymiar gamingu :E
Benekclebek - to oczywiście nieprawda. Wszystkie obsługują G-Synca tv premium. Co więcej C1-C3 czy nawet tegoroczny C4 mają tylko 700 nitów. Seria G ma nową matrycę od G3 - 1500 nitów, a G4 który mam obecnie bije pod 2000. Mimo mojej miłości do G4 głównie za to że obsługuje wszystko to najlepsze matryce są qdoledy z tym na czele S95D, Panasoniciem 1300 nitów i oczywiście dalej nie do pobicia Sony A95L (1500 nitów). Dodatkowo qdoled ma największe pokrycie w gamucie (co jest też istotne) większe niż MLA w G3 i G4.
Seria C oled nie ważne czy C1 czy C4 to oled klasy średniej ze starą matrycą któremu daleka droga do topowych TV (niestety wraz z pojawieniem się S90C który ma najlepszy przelicznik cena/jakość (a w tym roku S90D) kupowanie C właściwie pozostaje tylko dla ludzi którym uda się go kupić w okazyjnej cenie).
Poruszyłem tylko kwestie HDR i nitów ale różnice są we wszystkim. Technika nie lubi próżni r/r pojawiają się nowsze jeszcze lepsze TV. Ja jak zobaczyłem G4 a miałem G3 to musiałem podtrzymać szczękę ;)
Widzialem tego Samsunga i w grach fakt, jest wow, ale pulpit wydawal mi sie jakiś taki wyblakły. No i te zaniki myszki z dalszej odległości
Mozliwe, ze to przez pulpit z obrazkiem na jasnym tle (u siebie na pulpicie mam przewagę ciemnoniebieskiego i pulpit wygenerowany przez AI, wiec moze dlatego). Ale szczerze, nie bede zadowolony po przeskoku z wiekowego juz projektora? No i zmiescilem sie w 5k z przesyłka, a cena to dla mnie podstawa. Ja wiem, ze jesteś mastachą jesli chodzi o Oledy, ale dla mnie to nowosc jesli chodzi o duży (zakladajac, ze 65 cali to na dłuższą metę nie bedzie za mały) pecetowy (slowo klucz) ekran
Masz większego niż mój ;) u mnie na biurku 55" G4 robi za monitor. Myślałem czy nie wstawić 65 ale wydał mi się już trochę za duży choć kwestia odległość z 30 cm dalej i byłoby pewnie super ;) jak kupiłeś 65" C1 w dobrej cenie to oczywiście że zachwyt szczególnie po takim upgrade. Niech Ci służy latami !
Liczylem po cichu, że napiszesz coś takiego (chodzi mi o sam model, aczkolwiek zaskoczył mnie fakt, że najwiekszy master oledowy ma mniejszy ekran niż ja. To mi jakoś tak nie pasuje :E)
Teraz tylko pozostaje mi wydajność. Chce w koncu od zera zaczac CP i zobaczyc go w pelnej krasie z PT, tylko czy mi 4070 Ti Super po OC wydola. Oczywiście wiem, że musze uzyc FG i właśnie dlatego wybralem min ten TV. Liczę na nieodczuwalne lagi przez FG :E