Android 13 - wszystko co trzeba wiedzieć o nowym systemie
Poprawcie linki do odnośników. Po kliknięciu na "Premiera" itd. wyskakuje okienko do zalogowania się.
Nie da się w tym adroidzie zmienić wielkości ikonek by więcej aplikacji zmieściło się na ekranie?
Równie dobrze mógłbyś napisać że w Windowsie, przecież Galaxy nie mają czystego Androida. Ja mogę zmienić wielkość ikon i ich podpisów, ale wciąż zostają w siatce na 4 ikony w poziomie.
Nie wiem, jak to wygląda gdzie indziej, ale u mnie na GrapheneOS-ie (który pod względem wizualiów opiera się na AOSP, czyli czystym androidzie 13, bez żadnych nakładek) mam taką opcję. Największa siatka to 5x5.
Przyciśnij długo na ekranie > Tapeta i styl > Siatka aplikacji.
A ja wciąż czekam na powrót wielce zaawansowanej funkcji wymagającej 10 lat inżynierii, która wyleciała z androida gdzieś koło wersji 6 - rozdzielenie głośności dzwonka i powiadomień.
Pytanie każdej apki o zgodę na powiadomienia z pewnością przyprawi mnie o nerwicę, porównywalną tylko z przeglądaniem internetu w dobie gówno wartych zgód na rodo i ciasteczka.
Na czystym androidzie, czy z nakładkami producenta? Z tego, co widzę, czysty Andek ma jeden suwak dla obu.
Hmmm, w sumie chłopaki to aż mnie zastanowiliście. Pół życia na androidzie i były te suwaki, a na IOS mam jeden aby. Pamiętam, że miałem dużo problemów z ustawianiem tego na Androidzie bo w oczach się przewracało od ilości suwaków.
Patrzę też jak Android się prężnie rozwija i praktycznie tylko wizualnie raczej się zmienia. Największym bólem dla mnie jest brak ludzkiej galerii zdjęć w Androidzie i tak dalej. Wszystko powoli zastąpiły aplikacje typowo googlowskie, a one są tępe i nieintuicyjne dla mnie. Od androida 6.0 nie widziałem nic naprawdę dla mnie rewolucyjnego- rączej zaczęło coraz bardziej męczyć. Pyta o wszystko i wysyła do ustawień. Lubię dalej jednak Androida ;)
Ciekawe kiedy wydadzą andka z którego oficjalnie będzie można usunąć wszystkie zbędne aplikacje których nie wszyscy chcą używać jak np. te od google, zamiast bawić się w rozwiązania zastępcze nie zawsze działające w 100%.