Cześć Wam!
Z racji że mój PC całkowicie odmówił posłuszeństwa stwierdziłem że zamiast składać nowego blaszaka kupię sobie konsolę do gier. Mam już dość wywalania w cholerę pieniędzy na drogie podzespoły (ceny kart graficznych teraz to jakiś absurd!), bawienia się w aktualizacje wszystkiego, ciągłe rozwiązywanie problemów i grami które chyba wogóle nie są optymalizowane na komputery. Ostatnio za bardzo atrakcyjną cenę kupiłem na zastępstwo Xbox'a 360 z paroma grami i granie na konsoli bardzo mi się spodobało do tego stopnia, że w niedalekiej przyszłości planuję zakup Xbox Series X jako jedynej platformy do grania. Z tego powodu wsteczna kompatybilność jest dla mnie bardzo ważna i tutaj mam parę pytań.
Jak wiadomo najnowszy X ma możliwość uruchamiania gier z 360 i One (pierwszego nie liczę bo nie interesują mnie tam żadne gry). Wszystkie gry kupuję w wersjach pudełkowych. Jak to więc wygląda? Wkładam płytę z grą z 360 i gra się odpala czy ściąga się od nowa? A jak jest z grami z One'a? Też trzeba je ściągać czy dotyczy to tylko gier ze starego Xbox 360? No i jak się dowiedziałem jest jakaś lista gier wstecznej kompatybilności, tylko nigdzie nie mogę takowej znaleźć. Niby jest jakaś tutaj na GOLu w poradniku ale zauważyłem że wielu tytułów tam nie ma a które Series X normalnie uruchamia, przykład: GTA IV. Jest gdzieś w internecie oficjalna lista gier wstecznej kompatybilności?
I jak wygląda podłączanie jakichś słuchawek do konsoli? Z tyłu zniknęło gniazdo umożliwiające podłączenie słuchawek złączem jack 3,5 mm.
Z góry dziękuję.
Oficjalną listę masz tutaj: https://www.xbox.com/en-us/games/backward-compatibility?cat=xbox360
Zaznaczyłem akurat gry z 360, ale z lewej strony możesz wybrać np. listę z oryginalnego xboxa.
Moźesz używać szukajki, bo to dalej będzie szukać w kategorii "wstecznie kompatybilne".
W przypadku gier z X360 i z oryginalnego Xboxa - po włożeniu płytki, zakładając, że gra jest kompatybilna, gra automatycznie zacznie ci pobierać grę z xbox store na dysk. Po pobraniu będziesz mógł normalnie w nią grać, oczywiście ciągle mając płytę umieszczoną w napędzie.
W przypadku gier z One nie musisz patrzeć na żadne listy, bo te gry po prostu działają - wkładasz płytę i grasz, nie pobiera gry od nowa.
Wyjątkiem są gry na Kinecta - te nie działają, bo XSX|S nie obsługuje kinecta.
Jeśli chodzi o słuchawki masz dwa wyjścia, możesz podłączać słuchawki do gniazda jack na padzie, albo kupić odpowiednie bezprzewodowe kompatybilne z xboxami.
możesz podłączać słuchawki do gniazda jack na padzie
Nie wszystkie działają ot po prostu jak je podłączysz. Niektóre w ogóle nie działają.
bawienia się w aktualizacje wszystkiego, ciągłe rozwiązywanie problemów i grami które chyba wogóle nie są optymalizowane na komputery
Zadziwia mnie jak w naszym kraju mitologia jest wiecznie żywa. Szczególnie z tymi aktualizacjami i problemami.
pierwszego nie liczę bo nie interesują mnie tam żadne gry
To się nazywa ignoranctwo, bo jest tam masa świetnych gier.
Szczególnie z tymi aktualizacjami i problemami.
To spróbuj sobie zagrać w GTA IV albo V na PC albo zainstalować Gears of War albo pierwsze Arkham Asylum które kupiłeś w wersji pudełkowej przed migracja gry na steam.
Według internetu klucze GFWL do Batmana AA działają na steamie, więc nie powinno być żadnego problemu, a klucze GFWL z GTA IV działają na RGSC
No ze starymi gearsami miałem problem, coś tam trzeba było kombinować z datą w systemie, ale stwierdziłem że lepiej i tak zagrać w remake, który ma znacznie lepsza oprawę i nie sprawia żadnych problemów
Według internetu klucze GFWL do Batmana AA działają na steamie
No ja doskonale pamiętam że musiałem pisać do twórców i jeszcze szukać paragonu i robić zdjęcia pudełka żeby mi łaskawie przysłali klucz steam bo pewnego pięknego dnia się okazało że moja pudełkową wersja już nie działa a klucz na steamie też nie wchodził.
GTA V jak próbowałem jakieś pół roku temu instalować z epica to dobrą godzinę męczyłem się z tymi launcherami Rockstara bo mi nie chciały przyjąć maila z jakiegoś powodu. Natomiast na konsoli wkładasz płytę/ pobierasz i grasz.
Czyli gry z pierwszego Xbox'a i 360 pomimo płyty będą i tak się pobierać, a z One'a już nie, no i wszystkie gry bez wyjątku z poprzedniej generacji będą działać na nowej, dobrze rozumiem?
Nie wszystkie działają ot po prostu jak je podłączysz. Niektóre w ogóle nie działają.
Nie wszystkie słuchawki przez jack działają? Myślałem że tym złączem działa wszystko co się do niego podłączy.
Zadziwia mnie jak w naszym kraju mitologia jest wiecznie żywa. Szczególnie z tymi aktualizacjami i problemami.
Jaka mitologia? Chcesz mi powiedzieć że grając na komputerze przez ponad 10 lat (z konsolami zacząłem jakiś miesiąc temu) zmyśliłem sobie te problemy? Może Ty wiesz lepiej ode mnie?
To się nazywa ignoranctwo, bo jest tam masa świetnych gier.
Aha, czyli Ty jednak lepiej znasz mnie niż ja sam siebie. Jeśli Tobie coś się podoba to mi również musi się podobać bo inaczej jest się ignorantem.
Nic ciekawego nie miał do powiedzenia w temacie ale do czegoś trzeba było się przyczepić. Jakie to polskie.
1. w przypadku gier z x360 i Xclassic na One/Series ich płytki są tylko zabezpieczeniem DRM, więc całość jest pobierana
W przypadku gier z One może być już różnie - bo wraz z wyjściem One X wyszły też patche do gier z większą rozdziałkom czy też HDR, podobnie jest z Series X - tym bardziej jak wychodzi wersja z feature nowej generacji tj. np. ray tracing, wtedy też coś musisz dossać - plus jest taki, że bez względu na jaką wersję masz grę, to końcowo grasz w wersję dopasowaną do Twojego sprzętu. Na pewno też w przypadku odpalaniu gier z One na Series będzie się coś z płyty instalować w odróżnieniu od X360 i XC, więc coś tam transferu oszczędzisz... do pierwszego patcha :P
2. W erze Xbox One/S/X bywało różnie ze słuchawkami podpinanymi do pada, w series x działa ponoć wszystko (ja przetestowałem 3 różne pary słuchawek i mi działają).
OK, rozumiem. Chodziło mi o to że nowe gry z One'a potrafią ważyć i po 150 GB i nie uśmiechałoby mi się pobierać tak wielkiej ilości danych.
A czy przy wydaniach pudełkowych gier z poprzedniej generacji też trzeba umieszczać płytę w napędzie jak w grach z 360?
Może mam po prostu pecha, ale Sony douszne, jakieś noname douszne i dość już wiekowe jbl nauszne nie śmigały. Nie sądzę, że wszystkie trzy pary się zepsuły.
A czy przy wydaniach pudełkowych gier z poprzedniej generacji też trzeba umieszczać płytę w napędzie jak w grach z 360?
Tak, masz wybór: albo kupujesz wersję cyfrową, albo zawsze musisz wkładać płytkę, innej opcji nie ma.
konewko01 -
1. sprawdź aktualizację oprogramowania dla pada do którego podpinasz słuchawki
2. sprawdź czy w ustawieniach dźwięku w konsoli masz dźwięk wypuszczony na hdmi+słuchawki czy tylko na hdmi
3. jak są to zestawy z mikrofonem w ustawieniach konsoli wyłącz mikrofon
4. bodajże Xbox obsługuje standard CTIA w padach -->
jak masz słuchawki w innym standardzie to są przejściówki
(często w telefonach były takie niezgodności)
5. ze słuchawkami/headsetami do iOSa są problemy na Xboxie