Witam ponownie
Coś się popsuło i poprzednia ankieta spadła z rowerka :| Na szczęście odpowiedzi nie było dużo
Daję nowy link. Szczegóły są w opisie:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScuW-GevyLYYxruxwZuTD3qxTeDmMWKl4KtN0bQx7K4wDTRIg/viewform
Sorry za kłopot
+1
Tylko po co te pytania o ukierunkowanie polityczne?
centroprawicą
Fizzly Pizzly - bo to ankieta na przedmiot Partie i Systemy Partyjne z II roku politologi?
mohenjodaro - o wyprowadź średnią i oznacz siebie jako centrum (Y) Ale to raczej jak sam siebie określasz, więc sam zdecyduj
troche slabo, ze na tak bezuzytecznych studiach jak politologia, nawet sie tej politologii nie uczy dobrze
bo idac tym tropem centroprawica to jest prawie kazda partia w tym kraju
To kwestia kontekstu: przy Twojej wypowiedzi nie wydają się aż tak bardzo bezużyteczne ;) Ale przecież wiesz to najlepiej, bo najwyraźniej sam ją studiowałeś i wiesz jak powinno się "nauczać" politologii (Y)
Idąc jakim tropem? Bo ja zaproponowałem wyciągnięcie średniej. Idąc Twoim tropem większość partii w Polsce to centrum i prawica? Możliwe że coś źle zrozumiałem - w końcu jestem tylko kolejnym idiotą-studentem
1. Nie wiem po co studiować politologię, skoro ten kierunek nie gwarantuje absolutnie żadnej pracy. Widzisz te warszawskie biurowce, które składają się z firm politologicznych?
2. No niestety, ale o jakości kształcenia nie najlepiej świadczy operowanie podziałami doktrynalnymi, które kontestowałby już nawet licealista na WOS. Nie da się poglądów politycznych definiować na jednej osi, ponieważ te zwykle definiuje się przez pryzmat poglądów na sprawy społeczne i sprawy gospodarcze.
No więc skąd mam wiedzieć czy moje poglądy są prawicowe czy centrolewicowe wedle tej ankiety?
Platforma Obywatelska - centroprawicowa w sprawach światopoglądowych i centrowa gospodarczo
Nowoczesna - centrolewicowa w sprawach światopoglądowych i centroprawicowa gospodarczo
PiS - prawicowa w sprawach światopoglądowych i centrolewicowa gospodarczo
Wolność - prawicowa w sprawach światopoglądowych i prawicowa gospodarczo
Razem - skrajnie lewicowa w sprawach światopoglądowych i skrajnie lewicowa gospodarczo
itd.
I skąd sympatyk np. Nowoczesnej ma wiedzieć jakie są jego poglądy według tej ankiety?
Nie wiem po co studiować politologię, skoro ten kierunek nie gwarantuje absolutnie żadnej pracy.
Zawsze uważałem że:
a) studia nie są dla pracy tylko dla rozwoju osobistego
b) powinno się studiować to co nas interesuje. Dobry politolog znajdzie szybciej pracę niz słaby informatyk
c) sam skończyłem politologię. Dlaczego? Bo to jest kierunek dla ludzi którzy chca pracować w administracji, urzędach, służbie cywilnej, ew. działać w polityce. Czyli ja.
Iselor, jesteś dość patologicznym przypadkiem, masz dziesci lat, rozkminki nastolatka i problemy na rynku pracy o czym świadczą wątki, które zakładasz na forum.
Mnie to nie przeszkadza, ale to forum czyta masę nastolatków, ja je czytałem lata temu i gotów byłem brać każdego starszego za autorytet. Krzywdzisz dzieci z tego forum swoim niepraktycznym podejściem do życia, pchasz ich prosto w ramiona bezrobocia i partii razem
Jakiego bezrobocia? Niewiele czasu byłem bezrobotny. Zaczynałem co prawda od dwóch staży w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim za niewielkie pieniądze, ale do CV się przydało. Kilka lat przepracowałem w Poczcie Polskiej czego też nie żałuję. Obecnie pracuję w PKP (nie, nie jako konduktor) i nie narzekam. Ja nikogo nie krzywdzę, raczej ty skoro atakujesz wszystkich po studiach humanistycznych. Gardzę ludźmi, którzy lekceważą humanistykę.
Ale Loon jest po prawie a zdaje się, że to też kierunek humanistyczny.
Loon co Ty zaczales weekend wczesniej w tym tygodniu? Najpierw watek o aborcji i teraz jeszcze te wywody w strone autora i Iselnora :D wez Ty zjedz Snikersa bo Ci sie alfa i omega zalacza ostatnio. A na wszelki wypadek wcinaj sztuke tak co kilka postow... ;)
Ogólnie do Iselora nic nie mam, lubie sobie z nim pogadać lub poczytać o serialach albo książkach, ale jak zaczyna opowiadać, że jest dobrze studiować po 5 kierunków studiów w nieskończoność, to mnie nosi i uważam, że krzywdzi tego typu wypowiedziami gówniaków z tego forum.
Rozwijać się warto, chociaz akurat nie wiem po co komus do tego potrzebne sa studia, ja sam umiem przeczytac swoj podrecznik, nie musi mi go czytac na glos wykladowca, ale biorac pod uwage jak wielkie sa dzis problemy na rynku pracy, powinnismy - jako starszyzna tego forum - na dzien dobry i glosno mowic: studia wybierajcie pod katem pracy, a jak studia nie sa do tego potrzebne, to nie marnujcie na nie czasu w ogole
Powtarzam zawsze jedno: STUDIUJ TO CO CIĘ PASJONUJE! Nigdy nie należy wybierać studiów pod kątem pracy! Pod kątem pracy to spieprzaj do zawodówki albo technikum! Studia służą do samorozwoju, mogą POMÓC w znalezieniu pracy! Miłośnik politologii/pedagogiki/historii/antropologii szybciej znajdzie prace niż gówniany informatyk. Niech każdy studiuje co chce i ile chce. Ja nigdy nie twierdziłem że studia humanistyczne dają pracę. Zawsze powtarzam: chcesz studiować filozofię, kulturoznawstwo, stosunki międzynarodowe czy inne pedagogiki: studiuj, ale wiedz że łatwo z pracą nie będzie. Jednak jeśli to jest twoja pasja to nie patrz na pracę, idź na to co kochasz a nie męcz się na prawie, medycynie czy innej robotyce.
Sugerowałbym nie mylić studiów z zawodówką, bo możesz sobie zrobić krzywdę.
Trzy pytania stricte polityczne (również to, o które tak wojujesz) było obowiązkowe, więc to nie mój wybór, ale hej, będę go bronił. Też od punktów, jak Ty:
1. Nie rozumiem, o co Ci chodzi, kiedy mówisz "wg tej ankiety" - czy ona ma jakoś pomóc w wyborze opcji? Czy w innej ankiecie Nowoczesna byłaby bardziej lewicowa albo prawicowa?
2. Podział prawica-lewica wciąż jest aktualny i można się definiować jako jeden z nich. W Polsce po prostu przyjęło się utożsamianie prawicy z Kościołem, co jest dziwne, ale taki już mamy widać charakter narodowy.
3. Nie przypominam sobie, żeby pytanie dotyczyło faktycznej prawicowości czy lewicowości danej partii? Miałes po prostu określić siebie, czy uważasz się za P czy za L.
4. Dla ludzi jak Ty jest też opcja "nie wiem/nie potrafię określić"
Ale ja wiem, to autor ankiety nie wie
Zrobione.
Re: kierunki humanistyczne są be. Patrząc po swoim (dziennikarstwo)—zgadzam się. Z drugiej strony, są potrzebne.
Popatrzmy chociaż na rozwój technologii. Sztuczna inteligencja w jakimkolwiek bardziej zaawansowanym stopniu niż Siri to—oczywiście—teraz pieśń przyszłości, ale osoby związane ze studiami dot. ludzkiej psychiki mogą być za jakiś czas potrzebni w pracy nad relacjami człowiek-maszyna.
Potrzebujemy też osób po politologii, kminiących meandry polityki, co widzimy teraz po tym jak mało z niej tak naprawdę rozumiemy.
To samo z historykami, co świetnie widać przez świetnie ostatnie kilka tygodni, podczas których ludzie wolą się kierować emocjami pod egidą propagandystów.
Wiesz co, odnośnie sztucznej inteligencji to myślę, że ważniejsza jest rola filozofii, bo inżynierowie tworzą tę SI, ale tak naprawdę nie wiadomo po co :p I na to pytanie filozofowie odpowiedzą - do czego ona w ogóle jest potrzeba? Żeby pokazać że umiemy i dać upust ludzkiej pysze, czy żeby stworzyć coś lepszego niż człowiek, czy żeby zza nas pracowała... Ja w sumie nei wiem :p
Skrót myślowy—miałem na myślę filozofię, bo się z tobą zgadzam.
Po co sztuczna inteligencja? W jaki sposób ludzie i maszyny mogą na siebie wpływać? W jaki sposób powinny?
Filozofowie, psychologowie et al, mają wiedzę by to kształtować, w ten sam sposób jak inżynierowie czy programiści wpływają na strukturę techniczną samych maszyn.
Pytania zbyt ogólne przez co trochę bezsensowne.
PS: Ale możesz przesłać później wyniki.
Te o grach - np. "Granie w gry pozwala na zawieranie nowych znajomości" - wszystko zależy od rodzaju gry, typu osobowości gracza, przypadku itd. Równie dobrze można zapytać czy puszczanie bąków pozwala na zawieranie nowych znajomości - podejrzewam, że trochę znajomości mogło być zapoczątkowanych wspaniałym pierdem puszczonym w przedziale...
no bo to miało być szeroko rozumiane (Y) Ktoś sobie pomyśli "o w online tak", a inny "na turniejach tak" itp.
Jeszcze inne pretensje? :P
Ps. Nie wszystkie pytania są moje - właściwie to moja siła przebicia pozwoliła mi na wbicie tylko jednego :p
Wypelnione.
Zgadzam sie tez z MrocznymWedrowcem - do tego powinno byc doprecyzowane czy chodzi o znajomosci wirtualne. Czy osobe, ktora dodalem do znajomych na Steamie moge nazwac "nowa znajomoscia"? Czy osoba, z ktora rozmawiam regularnie na teamspeaku ale nawet nie wiem jak ma na imie to juz "znajomosc"?
Ps.
Co oznacza (Y) ? Zbiór/grupa Y? Czy to jakas nowa emotka, ktorej wczesniej nie widzialem?
Sir klesk - (y) na czacie fb daje emotkę tego kciuka w górę. Często go używam i już się przyzwyczaiłem :p
No może faktycznie... ale nie będdziemy \już zmieniać bo już hoho niebagatela 109 odpowiedzi :D
Co maja poglady polityczne wspolnego z graniem w gry autorze? Wytlumacz mi swoja wizje prosze