Mam własną stronę w html. Nie wiem jak dodać to malutkie logo, które wyświetla przeglądarka >>
Proszę o pomoc.
W sekcji <head> umieść:
<link rel="shortcut icon" href="../favicon.ico" type="image/x-icon" />
gdzie ../favicon.ico to nazwa i lokazlizacja ikonki
polecam również
Dzięki. Jak będę miał czas to wypróbuję.
Wielkie dzięki. Wypróbowałem i działa.
mam pytanie: Jak mam logo w folderze na pulpicie to jaką ścieżkę podać? Bo jak wchodzę w lokalizacje pliku to mam: Ten komputer/pulpit/nazwa_folderu
to zależy czy i ile masz folderów w folderze. Jak żadnego to wpisujesz nazwapliku.ico.
Ale jak to ma wyglądać? (plik mam tylko w tym jednym folderze) type="nazwa pliku" /> ?
Zależy gdzie masz plik .html ze stroną, jeśli w tym samym katalogu co plik z logo to wystaczy podać nazwę pliku wraz z rozszerzeniem, bez ścieżki. Atrybut type nie jest wymagany.
Favicon nie musi być plikiem *.ico to nie lata 90-te, ja używam *.png, GOL też.
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
Dzięki to już zrobiłem, ale mam jeszcze jedno pytanie:
Jak ustawić to aby linki nie były podkreślone i żeby miały taką czcionkę jak chcę (żeby wyglądało ładnie)
PS. Robię to na div'ach
CSS'em
<style>
a
text-decoration: none;
font-family: [Twój font];
</style>
Nie kopiuj tego bezmyślnie, ale możesz wstawić to gdziekolwiek w kodzie, możliwe że będziesz musiał dodać swój font, np z google fonts.
https://www.w3schools.com/cssref/pr_text_text-decoration.asp
https://www.w3schools.com/cssref/pr_font_font-family.asp
https://www.w3schools.com/cssref/css3_pr_font-face_rule.asp
Łatwiejszy ale cssy są poprawną implementacją HTMLa z atrybutów przy znacznikach już od dawna się odchodzi.
W porządku, łatwiejszy nie znaczy lepszy, musisz to przeciez wpisać do każdego znacznika a, a to jest wbrew zasadzie DRY(Don't repeat yourself). Sposób który wykorzystałeś stosuję się tylko w specyficznych warunkach, albo wcale.
@DanuelX
To wciąz jest CSS, ja czasem ztego sposobu korzystam, jak chce zrobić możliwość zmiany tła na backendzie
Nie jestem zbyt zaawansowamy w tworzeniu stron wiec jeszcze wszystkiego nie ogarniam. I mam pytanie jak zrobić takie jakby przyciski z tym ze mam juz dodane odnośniki i chciałbym jakby nałozyc na nie cos co wygląda na przycisk
Zdecydowanie polecam poczytać jakieś kursy bo to o co pytasz to podstawy podstaw.
Owszem mogłby napisać ale niestety, wtedy przyzwyczailibyśmy cię do podstawiania informacji pod nos, a tak to musisz się troche wysilić i przerobić jakiś materiał.
Osobiście jeszcze ani razu nie zapytałem na jakimkolwiek forum o cokolwiek, bo praktycznie zawsze ktoś miał już podobny problem wystarczyło dobrze to opisać w google, po angielsku oczywiście.
Przycisk można zaprojektować dość szybko, jest też sporo gotowców w sieci.
Jak zrobić przycisk: Dobież sobie paddingi, wybież tło, może jakiś box-shadow żeby to lepiej wyglądało, może jakiś delikatny border-radius.
Wypadałoby gdybyś sprawił że z przyciskiem coś się dzieje po najechaniu na niego myszką itp.
Jak nie lubisz czytać czy uczyć się z książek, to youtube albo https://www.codecademy.com/