Dla mnie jest to swoiste arcydzieło. Gra jedyna w swoim rodzaju, która oprawą, gameplayem i poziomem trudności zmiata konkurentów na rynku.
Mam nadzieję, że więcej gier od tych developerów ujrzymy w niedalekiej przyszłości, bo widać, że mają wizję :)
swoonzi - może grał w trybie "simple"? Nie odpalałem żadnego poziomu z nim, ale pewnie on sprawia, że jest łatwiej :)
Co do obaw niektórych - gameplay jest miodny i dorównuje oprawie jak najbardziej. Trzeba zagrać, żeby zrozumieć :)
super gra jakiej jeszcze nie było dlatego 10
gra jest tez trudna to nie bajeczka
Ta gra jest definicją dobrze skonstruowanej gry pod każdym względem.
Grafika i muzyka to klasa sama dla siebie i zasługuje na pełne 10/10. Trudno mi wyobrazić sobie, co można było tutaj zrobić bardziej klimatycznie - może mapę, która nie pasuje do stylu animowanych filmów lat '30.
Natomiast gra jest szalenie grywalna i satysfakcjonująca. Przechodzi się bosów różnymi technikami i jest to po prostu bardzo przyjemne - bosa trzeba się "uczyć" a gdy już go znamy to położenie go jest względnie szybką sprawą. Już dawno nie grałem w coś równie przyjemnego.
Ps. gram na regularnym joysticku. Pad jakoś mi do tego nie pasuje - nie ten styl grania.
ta gra to koszmar :D A co dziwne po jutubie widzę,że ludzie mają jakieś wczesne łatwiejsze wersje recenzenckie? Bp oglądałem jedną walke bossa, i facet dwa razy szybciej dochodził do kolejnej fazy niż ja, a robiłem to samo, więc nie wiem czy jakiś upgrade umeijętności on miał czy co :/
Dawno nie widziałem takiej gry od czasów arcade'ów. Dobrze wykonana, nie ma wielkich wymagań i odchodzi od utartych od lat schematów grafiki "3D". Kawał dobrej roboty. Poziom trudności jest niemal na poziomie Metal Sluga a gameplay Cuphead nieco nawet go przypomina choćby ze względu na krótkie "plansze" i rozbudowanych bossów.
W życiu nie grałem w bardziej frustrującą grę. Polecam każdemu.
To jest gra, odpowiednia trudnosc, a co za tym idzie owa gra jest dosc realistyczna czyli umierasz po 3 strzalach a nie jak w GTA 5 idziesz na hamburgera zeby sie wyleczyc.
Gra będzie po polsku i do tego na GOGu - nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba.
@geohound Nie rozumiem za bardzo co napisałeś, bo gra jest podzielona na 3 światy, i normalnie grając na simple otwierają się przejścia. Trzeba po prostu pokonać wszystkim bossów w danym świecie i mozna przejść dalej więc nie trzeba grać na normal żeby przejść dalej.
Nie gram dużo w gry, średnio jedna krótsza gierka na miesiąc. Zainteresowałem się tą grą głównie z względu na oprawę graficzna oraz ścieżkę dźwiękową.
Nie żałuję, żadnej minuty z nią spędzonej. Bardzo fajna odskocznia od dzisiejszych gier. Jedynie dla mnie, gra jest bardzo trudna, zręczność nie ta co kiedyś.
Szkoda trochę, że gra opiera się głównie na walkach z bossami. Fajnie by było gdyby w takiej oprawie powstała klasyczna platformówka w stylu tych z lat 80. na Amigę. No, ale oprawa graficzna bajeczna! Aż się przypominają wszystkie te chwile spędzone przy Zwariowanych Melodiach. Póki co zbyt dużo nie pograłem, przeszedłem samouczek, trochę połaziłem na mapie i próbowałem walczyć z jednym z przeciwników. Póki co nie rozgryzłem do końca gry, a i do sterowania trzeba się przyzwyczaić. Może dzisiaj przysiądę na dłużej.
Cuphead jest to zdecydowanie jedna z najlepszych platformówek tego roku, jest na mojej liście najlepszą grą zaraz po Hollow Knight. Wyróżnia się oryginalnym pomysłem oraz świetną oprawą graficzną nawiązującą do starych bajek Disney’a.
Gra idealna dla fanów wymagających gier, dla tych którzy uwielbiają śrubować swoje wyniki jak i dla graczy, którzy zwyczajnie lubią dobrze się bawić i mieć satysfakcję z widocznego gołym okiem progresu naszych umiejętności.
Pełna recenzja wideo: https://youtu.be/u4P-fanAGrM
Cuphead jest to zdecydowanie jedna z najlepszych platformówek tego roku, jest na mojej liście najlepszą grą zaraz po Hollow Knight. Wyróżnia się oryginalnym pomysłem oraz świetną oprawą graficzną nawiązującą do starych bajek Disney’a.
Gra idealna dla fanów wymagających gier, dla tych którzy uwielbiają śrubować swoje wyniki jak i dla graczy, którzy zwyczajnie lubią dobrze się bawić i mieć satysfakcję z widocznego gołym okiem progresu naszych umiejętności.
Pełna recenzja wideo: https://youtu.be/u4P-fanAGrM
Jak to jest w wersją językową?? Macie napisane, że jest PL/ANG a to chyba błąd bo jest tylko po angielsku :P
I pytanko jak z co-opem?? Na razie jest tylko lokalny?? (przez internet jeszcze nie ma tak?)
Mam już przegrane 17, prawie 18h i dopiero jestem pzy ostatnim bossie na 3 wyspie. Gra jest ZAJEFAJNA. Poziom trudności bardzo wysoki (najorszy dla mnie był póki co ten robot z 3 wyspy. Spędziłem 2 godziny, zanim go pokonałem.) Nic dodać nic ująć.
I właśnie to jest tytuł iNDYKA który wychodzi raz na 1000 innych bezwartościowych/ bezpłciowych indyków. Czyli po prostu śmieci nie wartych ogrania, przy tych grach Cuphead po prostu błyszczy i rozświetla to śmietnisko indorów.
Tytuł jest świetny, jest trudny ale czy aż tak, myślę że nie. Mam obecnie 4H i 30min i 52% skończonej całej gry, właśnie zmierzam do trzeciego świata.
Kreska/design gry to po prostu mistrzostwo co tutaj dużo pisać. Znasz stare bajki (roczniki 70/80) to wiesz o czym właśnie piszę. Dla jednych to nowość, dla innych to powrót do dziecięcych lat. W moim wypadku tylko szczątkowo się na tym wychowałem, ale na kasetach wideo miałem kilkanaście takich bajek mniej lub bardziej znanych. Dlatego też pamiętam między innymi "Greedy Humpty Dumpty" które było stworzone tą samą kreską co Cuphead, a jest to bajka z 1936 roku.
Mam nadzieje że powstanie Cuphead II, że będzie jeszcze lepsze od poprzedniej odsłony. Ciesze się że to właśnie takie indyki odnoszą największe sukcesy, a nie jakieś śmieciówki.
Zapraszam na moją krótką recenzję Cuphead.
https://www.youtube.com/watch?v=GOzRDZIISUQ
Oryginalna gra , ale też jak wspomniał katek85 bardzo frustrująca , ponieważ jeden poziom powtarzamy po kilkanaście razy. ( jak ktoś nie umie grać tak jak ja ) Grafiką nie urzeka ale za to grywalnością nadrabia . Walki z potężnymi przeciwnikami fajnie zrobione , widowiskowe . Do ich eliminacji otrzymujemy szeroki wachlarz umiejętności . Zapraszam na gameplaya https://www.youtube.com/watch?v=Gh8mKXF6-B0&t=988s
Istnieje ta gra w normalnej dystrybucji? Chciałbym pudełko :D
Świetny pomysł i wykonanie! Przeszedłem całość, choć łatwo nie było (jedna z wielu zalet). Byłoby ekstra jakby zrobili w tym stylu jakiegoś RPGa ;)
Może jestem upośledzony ale może ktoś z was wie jak odpalić gierkę żeby móc zagrać we dwóch jak za starych czasów? (mam pada i klawiaturę)
Przeszedłem tą zacnie trudną grę i muszę powiedzieć że mi trochę smutno. Wkurzałem się tylko po to żeby zobaczyć napisy końcowe. No ale dobra nie przyszedłem się żalić tylko wyrazić opinię. To tak na szybko :P
Plusy:
+ oprawa audiowizualna bardzo nietypowa
+ świetnie zaprojektowane walki z bossami
+ niezbyt skomplikowany gameplay
+ dodatkowe platformowe levele dopełniające rozgrywkę
Minusy:
- System monet który teoretycznie jest nie potrzebny
- Poziom simple który nie umożliwia ukończenia gry dla niedzielnych graczy
- Wybór zakończenia który jest zbędny
Podsumowując - Cuphead to świetna gra która nie jest aż tak trudna jak się o niej mówi gdyż każdego bossa da się nauczyć i pokonać. Jedynym rozczarowaniem jest tryb simple na którym nie mamy możliwości ukończenia gry. Sami bossowie świetnie wykonani i chyba najwięcej trudności sprawił mi smok (Grim Matchstick), nie rozczarował mnie też ostatni boss który utrzymał do końca poziom trudności. Jedynie wybór zakończenia był dla mnie nie potrzebny bo i tak większość wybrała by walkę z diabłem.
Ta gra pokazuje jedno. Dzisiaj by zdobyć tytuł gry roku i inne takie, wystarczy być popularnym na streamach. Tylko tyle i aż tyle
Właśnie ukończyłem...821 śmierci (z tego 108 razy poszło na pokonanie diabła).
Trzeba przyznać, że StudioMDHR wykonało kawał dobrej roboty. Cuphead to super gra - czuję się, jakbym się przeniósł do wczesnych lat XXI wieku. Jedyne, co trochę może utrudniać rozgrywkę, to wysoki poziom trudności - czasem ginę kilkanaście razy, aż przejdę dany poziom. Może po prostu jeszcze nie opanowałem sterowania - a gram na klawiaturze.
A może lepiej by mi się grało na padzie? Jak sądzicie?
Hej, jeśli macie jakiekolwiek uwagi odnośnie lokalizacji gry, zapraszam na nasz Discord. Chętnie pomagam też w rozwiązywaniu przeróżnych zagadek językowych - a jeszcze milej widzę nierozwiązywalne :) Dołączcie do naszego Riotlocowego Discorda: https://discord.gg/DCxVBG -- i dalej Polish Camp.
Nie wiem czemu tego nikt wcześniej nie napisał.
Grę jeśli chce się zobaczyć całość trzeba przejść w trybie normalnym , który jest odpowiednikiem hard.
Tryb prosty gry pomija kluczowe fragmenty gry. Przez co nie zobaczymy całości.
Szkoda , że odrazu nie przenosi do końcowych napisów. Dobrze że inni producenci nie wprowadzają tak absurdalnych pomysłów przy zmianie poziomu trudności.
Nie no fajna giereczka ale kiedy giniesz 30 raz z rzędu przez głupi błąd przy końcu życia bossa, to przestaje być taka fajna. Tu się często dużo dzieje i niekiedy ciężko zapanować nad tym aby nie zginąć i jeszcze strzelać. Gra stanowi wyzwanie i satysfakcja z pokonaniu bossa jest duża ale nie polecam tego na dłuższą metę. Tak pół godzinki dziennie starczy.
Najlepsza gra co-op w jaką grałem. Spędziłem z bratem masę świetnych momentów jako Cuphead i Mugman.
Niebywale relaksująca gra.. zawsze gramy w nią z całą rodziną kiedy chcemy ukoić nerwy po stresującym dniu.
Polecam każdemu.
Gra mnie bardzo zaskoczyła :)
Plusy :
- Pięknie zaprojektowane animacje. Twórcy musieli bardzo dużo czasu poświęcić żeby coś takiego zrobić. Wyszło relwelacyjnie.
- Piękna grafika
- idealna muzyka w starciach z bossami
- Duża ilość bossów
- Każdy boss był unikatowy. Na prawdę postarali się
- W DLC wg mnie bossowie są trudniejsi
- na ps5 stabilne 60 klatek
Minusy :
-brak
Dodatku jeszcze nie przeszedłem bo trochę utknąłem :D Nie mniej jednak gra jest rewelacyjna. Przyjemnie się gra. Czasami z jakimś bossem utknąłem na kilka dni. Chyba najdłużej przed finałowym bossem. Grę polecam. Nie mogę dać nic innego niż 10/10
Fatalnie niestety wypada polska lokalizacja, pełna dziwnych pomysłów.
[ [link] ]
[link]
Dla mnie ta gra jest po prostu wspaniała , graficznie przypomina taką starą grę na maszynie arcade z 94r lub starą kreskówkę klimatu bardzo dodają też piosenki podczas walki oraz chodzenia po mapie bądź wchodząc do sklepu , jedynym wielkim minusem jak dla mnie to że gra jest okropnie trudna i żeby przejść gre to trzeba wprawy i czasu choć gra nie należy do długich , ale gra ogólnie jest dobra i nawet czasami potrafi rozbawić i fajne jest to że gra jest na 2 , czy opłaca się kupić ? Tak tylko musicie wiedzieć że gra nie jest taka łagodna jak wygląda wizualnie
Ta gierka może nie jest OOOO EPICKOOOO ale spoczko bo oglądałem VideoGameNews który nagrywał to i powiem spoczko gra :)