Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Trauma Center: Second Opinion (Wii)
OkładkaTrauma Center: Second Opinion (Wii)

Trauma Center: Second Opinion Wii

Trauma Center: Second Opinion to kontynuacja popularnej gry, która ukazała się na przenośną konsolę Nintendo DS.

Akcji | elementy logiczne | medyczne | tytuły ekskluzywne Nintendo | singleplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trauma Center: Second Opinion Premiera Wii

14listopada2006

pudełko PL

10sierpnia2007

producent: Atlus wydawca: Atlus wydawca PL: Stadlbauer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Trauma Center: Second Opinion

So Blonde: Back to the Island

Grey's Anatomy: The Video Game

Eledees

Trauma Center: Second Opinion to kontynuacja popularnej gry, która ukazała się na przenośną konsolę Nintendo DS. Pierwowzór zdobył wielu fanów ze względu na ciekawą tematykę (gracze wcielali się w lekarza) i nietypowe wykorzystanie ekranu dotykowego (służył do prowadzenia operacji). Nie trzeba chyba dodawać, że w przypadku omawianej pozycji, do tego ratowania życia pacjentów używamy wykrywającego ruch w trzech wymianach, słynnego kontrolera konsoli Wii. To jednak nie koniec dodatkowych atrakcji, które przygotowali twórcy gry - pracownicy firmy Atlus.

Akcja gry Trauma Center: Second Opinion toczy się w niedalekiej przyszłości (2018 rok), a jej głównym bohaterem jest doktor Kousuke Tsukimori (choć nie jest on jedyną dostępną postacią). W związku z pojawieniem się dziwnej choroby, nazwanej Guilth, organizacja Cadeceus (a wraz z nią oczywiście nasz początkujący lekarz) podejmuje odpowiednie działania. Nasz bohater z czasem zmienia się więc z młodego doktora w nowego wybawiciela ludzkości.

Głównym zadaniem w Trauma Center: Second Opinion jest oczywiście dokonywanie poszczególnych operacji. Kontroler Wii idealnie sprawdza się w roli skalpela, choć gracze muszą nie tylko ciąć (wymagana jest oczywiście odpowiednia precyzja), ale także na przykład dokonywać transplantacji serca, czy zajmować się połamanymi kończynami. Na szczęście fachowa wiedza medyczna nie jest wymagana do zabawy, a dodatkowo na początku wybieramy jeden z trzech poziomów trudności, aby na pewno sobie poradzić w nietypowych sytuacjach. W związku z rozbudowanym wątkiem fabularnym gra ma też pewne elementy przygodówki. Przemierzając korytarze szpitala rozmawiamy z napotkanymi postaciami, trzeba też koniecznie wsłuchiwać się w ich rady, bo mogą być przydatne przy operacjach.

Poza dodaniem dodatkowych funkcji, rozbudowaniem fabuły o kilka nowych wątków, w porównaniu do wersji z Nintendo DS zmianie uległa oczywiście również grafika – dalej utrzymana jest w mangowej konwencji. Warstwę wizualną jednak wyraźnie poprawiono, poza tym postacie wydają się bardziej dojrzałe. Co ważne, wszystkie wypowiadane przez bohaterów kwestie czytane są przez profesjonalnych aktorów.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Trauma Center: Second Opinion cena w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Trauma Center: Second Opinion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.