Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2023, 13:53

Najlepszy survivalowy city builder 2022 roku pozwoli Ci „spersonalizować wiarę”

Nadchodząca aktualizacja do strategii Farthest Frontier pozwoli graczom na stworzenie ich własnego systemu wierzeń dla mieszkańców miast.

Źródło fot. Crate Entertainment
i

Farthest Frontier – RTS z elementami survivalu, który zadebiutował w zeszłym roku we Wczesnym Dostępie – cały czas jest rozwijany przed „właściwą” premierą. Deweloperzy ze studia Crate Entertainment zapowiedzieli ciekawą funkcję, która trafi do gry wraz z następną aktualizacją.

Po jej wprowadzeniu obok średniowiecznych cytadel i kamienic, w budowanych przez nas miastach pojawią się… kościoły, jednak nie będzie w nich wyznawana żadna ze znanych nam religii.

Stwórz własną wiarę

Jak zapowiedzieli deweloperzy podczas wczorajszego livestreamu, aktualizacja 0.9, która planowo ma wyjść w sierpniu, pozwoli graczom na wybudowanie w miastach własnej świątyni ze „spersonalizowaną wiarą”. Dzięki temu otrzymamy specjalne relikwie, które będą zapewniać naszym osadom konkretne bonusy.

Zaprezentowane religijne artefakty będą mogły m.in.:

  • podnieść wskaźnik dzietności mieszkańców,
  • zapewnić szybszy wzrost drzew i więcej owoców w sadach,
  • zmniejszyć głód pośród mieszkańców,
  • sprawić, że produkty spożywcze będą wolniej się psuły,
  • zwiększyć obrażenia żołnierzy.

Warto zaznaczyć, że relikwie będzie można łączyć w różne kombinacje, by uzyskać satysfakcjonujące wyniki.

System autorskich religii to nie jedyna nowość zapowiedziana przez twórców. W Farthest Frontier mają pojawić się m.in. budynki gildii poszczególnych grup zawodowych, które pozwolą na zwiększenie efektywności w danej branży.

O tym, jak zapowiedziane nowości wpasują się w rozgrywkę, przekonamy się w sierpniu. Niedługo później, bo już pod koniec tego roku, Farthest Frontier ma opuścić wczesny dostęp na Steam.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej